تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
چالوس, مازندران

مرداب دیوک | یکی از مرداب های اعجاب انگیز شمال ایران و مازندران 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی مازندران ، درباره مرداب دیوک که در فاصله نه چندان دور از تهران قرار گرفته است سخن خواهیم گفت پس در ادامه با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

در گوشه کنار کشور عزیزمان ایران انقدر مکان ها و مناطق دیدنی وجود دارد که میتوان روزها یا فصل ها را برای رفتن به این مناطق دیدنی و متنوع برنامه ریزی کرد و از دیدن مکان های جدید لذت برد . فقط در شمال کشور میتوان در بین درختان , کوه ها و جنگل های سر سبزش کلی جای دیدنی پیدا کرد که شاید تا به امروز کسی نام آنرا نشنیده باشد و از وجودشان بی خبر باشیم که یکی از این مکان ها که کمتر شناخته شده است مرداب دیوک است.

مرداب دیوک

مرداب دیوک  نام مردابی است با فاصله نه چندان دور از تهران . برای دیدن این مرداب باید به سمت مازندران رفت , مرداب دریوک در استان مازندارن در منطقه ی کلاردشت قرار دارد که برای رسیدن به این مرداب باید از مسیر جاده چالوس که به سمت کلاردشت بروید که مرداب دیوک را در میان جنگلهای این منطقه خواهید دید. این مرداب یکی از مرداب های اسرار آمیز ایران ایران است که با کمی پیاده روی در مسیر جنگلی و درختان پر شاخ و برگ و انبوه کلاردشت می توانید به این مرداب برسید در طول مسیر از هوای خوش عطر جنگل و صدای پرندگان می توانید لذت ببرید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

مرداب دیوک

بهترین زمان برای رفتن به این مرداب به خود شما بستگی دارد که کدام فصل را دوست دارید تا در جنگل پیاده روی کنید . شاید بشود گفت به جز فصل زمستان که بارندگی و سرما جنگل‌نوردی را کمی دشوار می‌کند در بقیه فصل‌ها مرداب دیوک مقصدی بسیار دلپذیر و رویایی است.

این نکته را فراموش نکنید که برای سفر به ان منطقه حتما تجهیزات مناسب پیاده روی ( ماننده کفش مناسب , آب , لوازم ضروری و … ) به همراه داشته باشید تا خدای نکرده دچا مشکل در طول پیاده روی نشوید

گونه‌های گیاهی و جانوری حوالی مرداب

اگر می‌خواهید شب را در مرداب دیوک بمانید، خیلی مراقب باشید چون بعضی از گردشگران مارهای خطرناک و سمی در این حوالی دیده‌اند و بعضی از آن‌ها هم رد پاهایی را دیده‌اند که شبیه جاپای گرگ است. می‌دانم قدم زدن با پای برهنه چه حال خوش و عجیبی دارد اما برای امنیت خودتان هم که شده هیچ‌وقت با پای برهنه اطراف مرداب دیوک قدم نزنید. چون هم مارها هستند و هم گیاهی به‌نام گزنه.

مرداب دریوک

دسترسی

آدرس : استان مازندران، شهرستان کلاردشت، نزدیکی روستای پیمبور


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *