ایران, مازندران

مرداب نشتارود تنکابن ، استان مازندران | Nashtarud 

پرواز کیش و قشم رزرو بلیط هواپیما رزرو آنلاین اقامتگاه

مرداب نشتارود

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با مرداب نشتارود تنکابن در استان مازندران آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

مرداب نشتارود تنکابن در واقع رودخانه‌ای است در تنکابن که به علت عمق و عرض زیاد جریانی بسیار آرام دارد و علت نام گذاری آن به عنوان مرداب نیز همین است. این مرداب از میان شهرستان نشتارود می‌گذرد و محل تخمگذاری بسیاری از آبزیان است.

مرداب نشتارود

این مرداب با عمق ۶ تا ۱۰ متر و با عرض ۵۰ متر که طول آن به ۳ کیلومتر می رسد در مرکز شهر قرار دارد که جاذبه ی گردشگری طبیعی جالبی را برای طبیعت گردان رقم زده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


لیدوما تریپ

این مرداب از رشته کوه های البرز سرچشمه گرفته و در مسیر خود از جنگل معروف خشکه داران و همچنین زمین های زراعی نشتارود عبور کرده و در نهایت از وسط بازار نشتارود گذشته و به دریا می ریزد. مرداب به طور کامل در مرکز شهر قرار گرفته است و انتهای تمامی کوچه های شمالی و جنوبی در نشتارود به این مرداب ختم می گردد.

مرداب نشتارود

این مکان بسیار دیدنی ، محل تخم گذاری ماهی هایی از جمله کپور، سفید، کفال، اردک ماهی و … است. از دیگر نکات مهمی که حتماباید به آن اشاره کرد این است که در فصل زمستان این مرداب میزبان پرنده هایی مثل “خوتکا” و “مرغابی” و… هم می باشد.

مرداب نشتارود

دسترسی به مرداب

یکی از شهر های استان مازندران نشتارود نام دارد که در ایران قرار گرفته است. این شهر در ۵ کیلومتری تنکابن بوده و مرکز شهر نشتا است که دارای قدمتی کهن می باشد و از روستاهای زیادی تشکیل شده است. این شهر از سال ۱۳۳۵ جزو شهر های مستقل قرار گرفت که دارای شهرداری است. رود نشتارود، با طول ۳ کیلومتر از کوه‌های البرز جان می‌گیرد و در نهایت به دریای خزر می‌ریزد.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *