لیدوما تریپ

مکان های دیدنی کیش

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره مکان های دیدنی کیش سخن خواهیم گفت .

جزیزه کیش یکی از مقاصد اصلی گردشگری ایران است که در جنوب ایران و در استان هرمزگان قرار گرفته است. و یکی از جزایر خلیج فارس است که دارای آب‌ و هوای گرم و مرطوب است کیش دارای زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری تاریخی است. اگر قصد سفر به کیش را دارید پیشنهاد میکنیم تا از سایت های که از سایت های رزرو هتل در کیش هتل مورد نظر خود را رزرو کنید.

 

معرفی مکان های دیدنی کیش

مکان های دیدنی کیش

شکل این جزیره مانند بیضی‌ است که در قدیم به نام قیس شناخته می شد.این جزیره دارای طبیعت زیبا، ساحل‌های مرجانی، آبی زلال و شفاف و دارای امکانات تفریحی و رفاهی برای گردشگران است که در تابستان خیلی از مردم برای تفریح به این جزیره سفر می کنند.اگر شما هم قصد دارید امسال تعطیلات خودتان را در کیش بگذرانید پس با ما همراه شوید تا بیشتر با این جزیره عالی و بی نظیر آشنا شوید.

۱. شهر زیرزمینی کاریز

مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

شهر زیرزمینی کاریز کیش، قناتی قرار گرفته در عمق ۱۶ متری از سطح زمین با پیشینه‌ای به قدمت ۲۵۰۰ سال است که در گذشته از آن برای تامین آب مصرفی ساکنین جزیره استفاده می‌شد و امروزه به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر، تبدیل شده است.

معرفی جذاب ترین مراکز خرید کیش

جذاب ترین دیدنی های کیش کجاست؟

۲. کلبه هور

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر کیش دماغه‌ای با بستری صخره‌ای است که به کلبه‌ی هور شهرت دارد. این دماغه زیستگاه آبزیان مختلف است و در قسمت ساحل جنوبی آن می‌توان غاری را مشاهده کرد که هنگام مد، از چشم‌اندازی دیدنی و مثال‌زدنی برخوردار می‌شود. طبیعت کم‌نظیر این ناحیه از جزیره‌ی کیش، باعث حیرت و تحسین گردشگران می‌شود.

معرفی برخی از رستوران های کیش

۷ روز خاطره انگیز در سفر به کیش

۳. روستای باغو

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

در جنوب غربی کیش می‌توان یکی از کهن‌ترین روستاهای این جزیره را مشاهده کرد که قدمت آن به دوران حکومت قاجاریان بازمی‌گردد و به روستای باغو شهرت یافته است. این منطقه انواع درختان بومی دارد که منظره‌ای زیبا را بوجود آورده است. همچنین مسجدی به قدمت قرن ۹ هجری قمری نیز در این منطقه وجود دارد که در کنار طبیعت خارق‌العاده‌ی آن، به یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر تبدیل شده است.

مطالب بیشتر بخوانید
خانه ملاباشی اصفهان

گفتنی های جالب درباره کیش

+

۴. شهر باستانی حریره

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

در بخش شمالی جزیره‌ی کیش، شهری کهن و باقی‌مانده از قرن ۵ تا ۱۰ هجری قمری، به وسعت ۱۲۰ هکتار وجود دارد که از آن به نام شهر باستانی حریره یاد می‌شود. امروزه این مکان در جوار مجموعه‌ی ورزشی المپیک قرار دارد و می‌توان ویرانه‌های آن را که بقایای خانه‌ی اعیانی، حمام، مسجد و قنات‌های قدیمی است، مشاهده کرد.

۵. کشتی یونانی

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

کشتی یونانی، بقایای کشتی به گل نشسته در بخش سواحل غربی جزیره‌ی کیش است و از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود که هنگام غروب خورشید، منظره‌ای زیبا و چشم‌نواز را بوجود می‌آورد و همین امر از اصلی‌ترین دلایل اهمیت این کشتی است.

۶. پارک دلفین های کیش

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

مجموعه‌ای به مساحت ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی جزیره‌ی کیش قرار دارد که به پارک دلفین‌های این شهر شهرت یافته است. در این منطقه از جزیره می‌توان گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایی مانند دلفین و شیر دریایی را مشاهده کرد که به یکی از جاذبه‌های گردشگری پرطرفدار در این شهر تبدیل شده است.

۷. آکواریوم کیش

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

قطعا آکواریوم کیش یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره‌ است که در دو بخش احداث شده است. آکواریومی که زیستگاه کوسه‌ها و ماهی‌های بزرگ است و آکواریوم دیگری که می‌توان در آن شاهد ۷۰ نوع ماهی تزئینی و نادر آب‌های شیرین بود.

۸. باغ پرندگان

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

در مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین جزیره‌ی کیش باغی به وسعت ۱۰۰ هکتار ساخته شده که به باغ پرندگان شهرت یافته است. در کنار پرندگانی همچون طاووس، درنای تاج‌دار، لک‌لک، فلامینگو و … که در این محوطه زندگی می‌کنند، می‌توان تمساح پوزه کوتاه، آهو و میمون را هم مشاهده کرد.

۹. کهنسال‌ترین درخت لور

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

در جزیره‌ی کیش و در نزدیکی شهر باستانی حریره، کهنسال‌ترین درخت لور قرار گرفته است که به انجیر معابد نیز شهرت دارد و از عمری بالغ بر ۵۰۰ یا ۶۰۰ سال برخوردار است. در مورد این درخت کهن، شایعه‌هایی مبنی بر خوش‌یمنی وجود دارد و همین مسئله باعث شده است که بازدیدکنندگان برای طلب حاجت، به شاخه‌های آن، ریسمان یا نخ گره زده و آویزان کنند که در نوع خود جالب است.

۱۰. پایاب

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

در جزیره‌ی کیش، پایابی (دهلیزهایی قرار گرفته در کنار دهانه‌های چاه قنات که دارای شیب بسیار تند است) به قدمت ۲ هزار سال و در نزدیکی درخت سبز قرار گرفته است و به همت مسئولین، مورد بازسازی قرار گرفته و به یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب و دوست‌داشتنی این شهر تبدیل شده است. از امکانات ویژه در مسیر پایاب می‌توان به چایخانه و چند رستوران سنتی اشاره کرد.

مطالب بیشتر بخوانید
دشت آزو دماوند

۱۱. خانه اعیانی

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

از دیگر جاذبه‌های گردشگری در شهر کیش، می‌توان از خانه‌ی اعیانی نام برد که متاسفانه در بین گردشگران شناخته شده نیست و کمتر در مورد آن بحث می‌شود. این بنای تاریخی، در وسعت زیادی احداث شده و به نظر می‌رسد، با توجه به آثار به‌دست آمده، در دوران حکومت ایلخانیان ساخته شده است.

۱۲. بوستان آهوان

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

مسئولین جزیره‌ی کیش، امکان تماشای آهوهای زیبا و اصیل ایرانی را در فضایی به وسعت ۲ هکتار که بهره‌مند از فضای سبز و طبیعتی زیبا است، برای گردشگران فراهم کرده‌اند. در این مکان، حیوانات دیگری نیز زندگی می‌کنند که در قفس نگهداری می‌شوند. آهوهای این منطقه به طور آزادانه زندگی کرده و این بخش از شهر را به یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری جزیره تبدیل کرده است.

۱۳. حمام تاریخی کیش

از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر کیش حمام تاریخی آن است که در شهر قدیمی حریره قرار گرفته و به حمام شهر قدیمی حریره شهرت یافته است. این اثر کهن مساحتی حدود ۵۰۰ متر دارد و دارای بخش‌های مختلفی از جمله انبار، اتاق گرم، سربینه، گرم‌خانه، تون حمام و … است. با توجه به آثار کشف شده در آن به نظر می‌رسد که قدمت آن به قرن ۴ تا ۹ هجری بازمی‌گردد.

۱۴. پلاژ بانوان و آقایان

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

از دیدنی‌های مجذوب‌کننده‌ی جزیره‌ی کیش، آب‌های شفاف و زلال آن است که گزینه‌ی بسیار مناسبی برای شنا کردن محسوب می‌شود. در همین راستا به همت مسئولان این جزیره‌ی زیبا، پلاژی مختص آقایان و بانوان و به صورت کاملا مجزا احداث شده است که می‌توانند با آسودگی خاطر، تجربه‌ی مطلوب شنا کردن را داشته و همچنین از دوش آب شیرین، سایه‌بان، سالن بدن‌سازی و والیبال ساحلی نیز استفاده کنند.

معرفی مکان های دیدنی کیش
مکان های دیدنی کیش

جزیره‌ی زیبای کیش مملو از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، تفریحی و طبیعی زیبا و ارزشمند است که می‌توان به خانه‌ی مردم‌شناسی بومیان کیش، باغ راه ایرانی، سافاری، کارتینگ، جزیره‌ی لاک‌پشت‌ها، پارک ساحلی مرجان، رالی خانواده، پارک ساحلی سیمرغ، پیست باگی و … اشاره کرد که گردشگران با بازدید از آن‌ها سفری خاطره‌انگیز را تجربه خواهند کرد.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *