لیدوما تریپ

پارک جنگلی امیریه سنندج

در این مقاله از قسمت معرفی جاهای دیدنی ایران قصد داریم یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبای سنندج یعنی پارک جنگلی امیریه را به شما معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پارک جنگلی امیریه در دامنه ی کوه آبیدر یکی از جاهای بسیار دیدنی سنندج محسوب می شود که سالانه تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود جذب می کند. در این پارک جنگلی مکان هایی برای کمپینگ مسافرین در نظر گرفته گردیده است و اضافه بر این امکانات سینمای صحرایی و روباز این مجموعه از بزرگترین سینماهای صحرایی جهان محسوب می شود.

پارک جنگلی امیریه سنندج
پارک جنگلی امیریه سنندج

امیریه یا آبیدر نام پارک جنگلی زیبایی در شهر سنندج است که در پایان خیابانی به همین نام در غرب شهر قرار دارد. این پارک را به علت تراوش فراوان آب آبیدر (آب به در) می خوانند. هوای معتدل، باغ های گوناگون، تپه های سرسبز و چشمه های فراوان آبیدر را تفرجگاهی محبوب نزد مردمان کرد زبان سنندج نموده است.  از امکانات منحصر به فرد آبیدر سینمایی رو باز با گنجایش 10 هزار نفر است که بزرگ ترین سینمای رو باز جهان محسوب می شود. تماشای فیلم های سینمایی که هر شب پخش خواهد شد در یک گردهمایی بزرگ لحظات نابی را برای گردشگران می آفریند. رستوران، کافی شاپ، کمپینگ و نیز هتل جهانگردی سنندج از امکانات رفاهی است که برای گردشگران در نظر گرفته گردیده است. از مکان های گردشگری این پارک می توان کانی سفا، کانی ماماتکه، گویزه کویره، خضر زنده، امیریه، هفت آسیاب و کچک قرآن را نام برد. مناظر منطقه آبیدر از فریبنده ترین تصاویر خلقت است که لحظاتی زیبا توأم با آرامش خاطر را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

مطالب بیشتر بخوانید
روستای تنگی سر سنندج   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *