تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ترکیه

پیست اسکی پالان دوکن ، ارزروم | Erzurum 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پیست اسکی پالان دوکن

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با پیست اسکی پالان دوکن در ارزروم ترکیه آشنا خواهیم کرد. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

ارزروم با موقعیت جغرافیایی , خاصیت توانایی 5 ماه اسکی در این منطقه , کیفیت برف, تاسیسها و پیستهای بلندی که دارد یکی از مراکز گردشگری زمستانی در جهان به حساب میاید. در سال 1993 در 70 کیلومتری جنوب شهر و پهنای 25 کیلومتر کوههای پالان دوکن به عنوان مرکز گردشگری زمستانی اعلام گردید .

ارزروم با در بر داشتن پیستهای اسکی مانند پالان دوکن, کوناکلی و کاندیل لی و سالنهای یخ و برجهای پرش در حال خدمت به گردشگری زمستان میباشد.بارش برف در ارزروم در ماههای مهر و ابان و فصل اسکی در ارزروم در ماه ابان شروع میشود و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه دارد. به علت خاصیت اقلیمی پالاندوکن بارش برف غباری که امکان اسکی را بوجود میاورد در کل طول فصل ادامه دارد.موقعیت اقلیمی تمام شرایت مناسب برای گردشگری زمستانی را دارد. در سال 2011 به عنوان صاحب خانه ی بیست و پنجمین ورزشها و بازیهای زمستانی دانشگاههای جهان بوده و به همین علت یکی از مراکز قابل توجه گردشگری زمستان در ترکیه و دنیا شده است .پیست اسکی پالان دوکن


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

کوه های پالان دوکن یکی از برجسته ترین و با کیفیت ترین مراکز اسکی ترکیه از نظر ورزش های زمستانی و تفریحات زمستانی هستند.این پیست در اسکی آزاد و فعالیت های زمستانی یکی از نقاط و ایستگاه های معروف بین المللی به شمار می رود.زمستان در این ناحیه 5 ماه طول می کشد و دمای هوا بین 5- الی 9- می باشد.
پیست اسکی پالان دوکن در بین بلندترین و پرشیب ترین پیست های اسکی دنیا قرار داردرو اختلاف ارتفاع آن بین 2000 الی 3176 متر می باشد.پیست اسکی پالان دوکن
در این پیست اسکی 7 مسیر آسان یا مبتدی، 8 پیست متوسط و سخت و حرفه ای و 4 پیست طبیعی وجود دارد و دارای 10 تله سیژ، 1 تلسکی، 2 بیبی لفت و 1 آسانسور گوندول می باشد.پیست اسکی پالان دوکن لقب طولانی ترین مسیر اسکی در کشور ترکیه را به خود اختصاص داده است به دلیل کیفیت برف a fine grained light powder شیب مساعد و طول مسیر کافی. این پیست اسکی در نزد اسکی بازان ماهر و حرفه ای به عنوان بهترین پیست اسکی کشور ترکیه شناخته می شود.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *