تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
تهرانگردی

گذر گردشگری باب همایون ، تهران 

تور لحظه آخری رزرو آنلاین اقامتگاه

گذر گردشگری باب همایون

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با گذر گردشگری باب همایون در تهران آشنا خواهیم کرد در ادامه همراه ما باشید.

گذر گردشگری باب همایون یکی از خیابان‌های غذای تهران است. گذر باب همایون واقع در بخش قدیمی و تاریخی تهران نزدیک به بازار بزرگ تهران است و از جذابیت فوق العاده ای برای توریست های خارجی و ایرانی برخوردار می باشد. این خیابان از قدیمی ترین خیابان های تهران است که حداقل پنجاه سال عمر دارد.

گذر گردشگری باب همایونگذر باب همایون فاصله بسیار کمی با خیابان سی تیر در تهران دارد. این راسته نیز پر از دکه ها و غرفه های اغذیه فروشی است. در بدو ورود یک بلال فروشی میبینید و بعد غرفه های غذاها فوری و فلافل سنبوسه و فست فود ها و حتی غذاهای سنتی چلو خورشت و دیزی تا دل و جیگری… بهداشت این راسته متوسط هست. قیمت غذاها و کیفیت نیز معمولی است و با گشتزنی میتوان مطابق هر سلیقه و ذائقه ای غذا پیدا کرد!

در لابلای دکه های اغذیه فروشی ، غرفه های فروش صنایع دستی و سوغات مثل کیف و کلاه پوست چرم، سوغات شیراز و ظروف مسی نیز دیده می شود. غرفه زورخانه و غرفه سینما و غرفه عکاسی که با لباسهای محلی میتوانید عکس بگیرید. نماد حافظیه و شهر فرنگ و باجه تلفن و دوچرخه ۲۸ قدیمی از فضاهای جالب برای عکاسی در این محل هستند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

این گذرگاه شور و حال بسیار خوبی دارد و گذر و پیاده روی در این گذرگاه می تواند خاطره خوبی را بریتان رقم بزند. یک ایراد محسوس نبود سرویس بهداشتی در این راسته است.

گذر گردشگری باب همایون

امکانات

جدا از تفریحات خوراکی، تو این گذرگاه می توانید سرگرمی‌های دیگری هم پیدا کنید. غرفه‌هایی برای فروش سوغات شهرهای مختلف، دمنوش، ادویه‌ها و صنایع‌دستی های بسیاری اینجا فعالیت می کنند. علاوه بر این در باب همایون سعی شده با زنده کردن اتفاقات قدیمی و نوستالژیک، حال و هوای متفاوتی به وجود بیاید، مانند عکاسخانه، زورخانه و نشانه‌هایی از شهر در گذشته مانند باجه تلفن و افراد با پوشش مخصوص تهران قدیم.

گذر گردشگری باب همایوندسترسی

نزدیکترین ایستگاه مترو ایستگاه امام خمینی می باشد. خروجی باب همایون نزدیکترین دسترسی به این گذرگاه می باشد.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *