تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اماکن تاریخی اروپا

۷ قلعه معروف فرانسه را بیشتر بشناسید 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

7 قلعه معروف فراسنه

در این مقاله از وب سایت تاپ تراول به معرفی 7 قلعه معروف فرانسه خواهیم پرداخت . به شما پیشنهاد میکنیم در سفر به فرانسه حتما از این قلعه ها دیدن کنید برای بیشتر آشنا شدن با این قلعه ها با ما همراه باشید.

معرفی کوتاه کشور فرانسه :

فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای منطقه‌ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی است . فرانسه یکی از سه کشوری می باشد که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس دارد .

فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به‌شمار می‌آید. پایتخت فرانسه ، شهر پاریس می باشد و بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ این کشور بشمار می آید.

در زمینه‌هایی چون فرهنگ، علوم بنیادی، صنعت و فناوری، هنر، نظام، اقتصاد و سیاست، فرانسه یکی از کشورهای مهم و تأثیرگذار جهان می‌باشد . یکی از کشورهای محبوب گردشگران کشور فرانسه می باشد که در سال 2013 به عنوان سومین کشور محبوب از نظر تعداد مسافرت گردشگران شناخته شده است .

فرانسه کشوری فراتر از پاریس و برج ایفل است و با داشتن کاخ‌ها و قصرهای بی‌نظیر، دامنه گسترده‌ای از جاذبه‌های گردشگری را شامل می‌شود که می‌تواند پیشنهاد ویژه‌ای برای علاقه‌مندان باشد.

وضعیت آب و هوای فرانسه :

بخش‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. بخشهای جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارند. بخش‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند.


قلعه شنونکو (Chenonceau)

این قلعه یکی از شناخته شده‌ترین کاخ‌های Loire Valley است که در سال ۱۵۱۴ ساخته شده است. در سال ۱۵۴۷ هنری دوم این قلعه را به‌عنوان هدیه به معشوقه خود دیانا دوائیتس (Diane de Poitiers)، یکی از معروف‌ترین زنان در تاریخ فرانسه داد.

7 قلعه معروف فرانسه
7 قلعه معروف فرانسه

 

 

گفته می‌شود در سال ۱۵۶۰ اولین نمایش آتش‌بازی در فرانسه در این کاخ رخ داده است! اتاق‌های این قلعه تقریبا کوچک است؛ به‌همین دلیل اغلب شلوغ است. در این قلعه می‌توانید از گالری که در آن است و همچنین رودخانه زیبایی که قلعه روی آن قرار دارد، دیدن کنید.

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

 

قلعه آزای لو قیدو (Azay Le Rideau)

یکی از قلعه‌های فرانسه است که در قرن ۱۲ ساخته شده بود و در سال ۱۴۱۸ توسط چارلز هفتم سوزانده شد و تا سال ۱۵۱۸ تنها خرابه‌هایی از آن باقی ماند که دوباره بازسازی شد.

این قلعه در سال ۱۵۳۵ توسط فرانسیس اول مصادره شد و او آن را یکی از شوالیه‌هایش هدیه داد. قلعه ناتمام در سال ۱۸۲۰ توسط صاحب جدیدش بازسازی شد و به شکل باشکوه امروزی درآمد.

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

داخل این قصر بسیار ساده و فاقد تزیینات خاص است، ولی با علائم و نوشته‌ها در مورد بخش‌های مختلف توضیح داده شده است. یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این قلعه دیدن چشم‌انداز اطراف آن از بالای برج‌ها است

قلعه کلو لوس (Clos Luce)

عمده شهرت این قلعه زیبا که در قرن ۱۵ ساخته شده است، به دلیل زندگی لئوناردو داوینچی از سال ۱۵۱۶ تا ۱۵۱۹ است که به گونه‌ای وصیت‌نامه‌ای از وی محسوب می‌شود که اتاق‌های بازسازی شده و زیرزمینی پر از کپی اختراعات مشهور او را به نمایش می‌گذارد.

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

علاوه بر خود قلعه، نمای بیرونی آن بسیار تاثیرگذار است که مشخص است از آثار ایتالیایی الهام گرفته است. فضای دلپذیر قلعه با غازهایی که بر روی رودخانه شناور هستند، فضایی تامل برانگیز را به‌وجود می‌آورند که می‌توان تصور کرد داوینچی در آنجا قدم می‌زده و به دنبال الهامات خود بوده است.

قلعه آمبویز (Amboise)

شاید این قلعه همانند قلعه‌های دیگر بزرگ و باشکوه نباشد، اما کوچک بودن در کنار طراحی و معماری که دارد، آن را همانند قلعه‌های داستان‌های افسانه‌ای کرده است و وجود باغی سرسبز در اطرافش و قرار گرفتن در کنار رودخانه آن را به یک محیط آرام و رویایی تبدیل کرده است و هر فردی با دیدنش عاشق آن می‌شود.

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

این قلعه طی انقلاب فرانسه آسیب‌هایی بسیاری دید که پس از آن در قرن ۱۹ بازسازی شد. این کاخ زیبا ترکیبی از معماری‌های مختلف است و شما می‌توانید  معماری گوتیک با سقف‌های طاقی‌شکل و اتاق خواب‌هایی به سبک رنسانس را مشاهده کنید.همچنین مسیر ارتباطی شهر و قلعه بسیار زیبا است و با حضور درختان بلوط و پیچ‌های شیب دار این فضا را رویایی‌تر می‌کند.

قلعه بلویس (blois)

اگر برای بازدید از قلعه چمبورد به شهر بلویس رفتید، به راحتی می‌توانید قلعه زیبای این شهر را نیز ببینید. این قلعه در حقیقت یک قلعه باستانی است که در قرن نهم ساخته شده است و در سال ۱۴۹۸ توسط لویی دوازدهم به یک کاخ گوتیک مبدل شد. این کاخ برای قرن‌ها مرکز قدرت در فرانسه بود

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

این قلعه زیبا شاید نسبت به دو مورد قبلی کمی کوچک‌تر باشد، اما سالن رقص و پله‌های مدرن و معماری جالب آن قطعا برای هر بیننده‌ای جالب و جذاب است. گردشگران در این قصر علاوه بر زیبایی‌های آن می‌توانند از مناظر شهر و رودخانه کنار قصر نیز لذت ببرند.

ویلاندری (Villandry)

قلعه ویلاندری بیشتر به‌خاطر باغ‌های پیچ در پیچ و بی‌نظیرش شهرت دارد. این قلعه در کنار یک تپه در قرن ۱۴ ساخته شده است که در ابتدا تنها یک برج باشکوه بود.

در قرن نوزدهم ناپلئون این قلعه را به برادرش داد و بعدها در سال ۱۹۰۶، خانواده کاروالو (صاحبان امروزی این قلعه) آن را خریداری کردند. طراحی داخل قلعه بسیار زیبا و ساده است، اما محوطه اصلی این قلعه باغ معروف رنسانس که شامل باغ آب، باغ گل زینتی، و باغ‌های سبزی می‌شود، فوق‌العاده است.

7 قلعه معروف فراسنه
7 قلعه معروف فرانسه

طراحی باغ از ساختار هندسی پیروی می‌کند که زیبایی آن را دوچندان کرده است. در این باغ می‌توانید مدت‌ها بنشینید و بدون هیچ دغدغه‌ای به هر چیزی که دوست دارید، فکر کنید.

قلعه چمبورد (Chambord)

این قلعه یکی از زیباترین قلعه‌های جهان و فرانسه است که دارای نمایی باشکوه، دکوراسیون پیچیده و باغ های بزرگ و پرگل است. این کاخ زیبا در سال ۱۵۱۹ به عنوان یک شاهکار توسط فرانسیس اول ساخته شد، اما او در سال ۱۵۴۷ در گذشت و به همین منظور قلعه نیمه تمام باقی ماند.

این قلعه نزدیک به ۸۰ سال خراب بود تا دوباره در سال ۱۶۳۹ بازسازی شد. سنگ‌تراشی و ساختار کلی قلعه هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد و قدم زدن در باغ آن، دل کندن از این قلعه زیبا را سخت می‌کند.

شاید مهیج‌ترین و جذاب‌ترین بخش این قلعه، پله‌های مارپیچی باشد که لئوناردو داوینچی طراحی کرده است. تور صوتی برای علاقه‌مندان در این قلعه وجود دارد که بتوانند با جزیئات بیشتر این کاخ آشنا شوند.

فرانسه
7 قلعه معروف فرانسه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *