تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
بلیط هواپیما

هرآنچه در مورد قیمت بلیط هواپیما باید بدانید 

تقریبا می‌توان گفت تمامی افراد سفر کردن را دوست دارند، اما به دلیل مسائل گوناگون، موفق نمی‌شوند به سفر بروند. یکی از مسائل مهم در هنگام برنامه‌ ریزی برای سفر کردن هزینه مربوط به رفت‌وآمد است که بر انتخاب وسیله نقلیه برای سفر بسیار تاثیر می‌گذارد. به‌عنوان مثال بسیاری از افراد که علاقه‌مند هستند با هواپیما سفر کنند، پس از بررسی قیمت بلیط هواپیما از خرید آن و سفر خود منصرف می‌شوند. البته سفر با هواپیما همیشه گران نیست.

هرآنچه در مورد قیمت بلیط هواپیما باید بدانید

قیمت بلیط پروازهای داخلی

معمولا تعداد مسافرانی که برای پروازهای داخلی بلیط خریداری می‌کنند، بیشتر از مسافرانی است که برای پروازهای خارجی بلیط تهیه می‌کنند. به‌همین دلیل، روزانه افرادی زیادی قیمت بلیط پروازهای داخلی را بررسی می‌نمایند.

به‌عنوان مثال می‌توان گفت، در فصول اوج سفر، تعداد مسافرانی که به‌دنبال بلیط کیش تهران یا بالعکس هستند، افزایش پیدا می‌کند. به‌همین دلیل قیمت بلیط پروازهای داخلی در هر بازه زمانی، با توجه به شرایط و تعداد مسافران به‌روزرسانی می‌شود. شما می‌توانید بلیط کیش تهران اسنپ تریپ را با بهترین قیمت و به صورت آنلاین بخرید.

قیمت بلیط هواپیما برای کودکان

یکی دیگر از مسائل مهم در هنگام برنامه‌ریزی برای سفر با هواپیما برای اغلب خانواده‌ها این است که آیا لازم است برای کودکان نیز بلیط هواپیما خریداری شود. همچنین قیمت بلیط برای کودکان چقدر خواهد بود. طبیعی است خانواده‌هایی که به‌همراه کودک سفر می‌کنند، بخواهند در مورد قیمت بلیط برای کودکان یا افراد زیر ده سال اطلاعات کسب کنند.

در حقیقت، قیمت بلیط هواپیما برای کودکان به ایرلاین انتخابی مسافران بستگی دارد. این بدین معناست که ایرلاین‌ها مبالغ متفاوتی را برای بلیط هواپیما کودکان کسر می‌کنند. بنابراین مسافران باید قبل از خرید بلیط هواپیما برای کودکان خود، این میزان کسرشده توسط ایرلاین‌ها را مقایسه کنند تا بتوانند به‌درستی و به‌صورت مقرون‌به‌صرفه بلیط را انتخاب کنند.

البته عوامل دیگری هم در تعیین قیمت بلیط پرواز برای کودکان موثر است. در زمان خرید بلیط پرواز تهران کیش از اسنپ تریپ لازم است مسافران سن کودکان را در نظر بگیرند و متناسب با سن کودکان قیمت نهایی بلیط را محاسبه کنند. زیرا مبالغ بلیط هواپیما برای نوزاد تا ۲ سال و کودک ۲ تا ۱۲ سال متفاوت است.

به‌صورت کلی، قیمت بلیط برای کودکان معادل ۵۰ الی ۱۰۰ درصد بلیط بزرگسال در نظر گرفته می‌شود. درحالی‌که قیمت بلیط برای نوزادان ۱۰ درصد بلیط بزرگسال خواهد بود. همچنین در پروازهای چارتری داخلی برای نوزاد بلیط هواپیما به‌صورت رایگان است.

عوامل موثر بر قیمت بلیط هواپیما

یکی از عوامل موثر بر قیمت بلیط زمان سفر است. معمولا در فصل‌هایی که به دلیل مساعد بودن آب‌و‌هوا، میزان سفرهای داخلی به اوج خود می‌رسد یا در مناسبت‌ها مانند اعیاد مذهبی، قیمت بلیط هواپیما بیشتر می‌شود. دلیل این امر افزایش تقاضا برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مختلف است. مسافران می‌توانند با استفاده از تقویم قیمتی، تغییر قیمت بلیط‌ها را مشاهده کنند.

همچنین یکی دیگر از موارد موثر بر قیمت بلیط، کلاس پرواز است. کلاس پرواز نشان‌دهنده میزان خدمات و امکاناتی است که در طول پرواز به مسافران ارائه می‌شود. به‌طور معمول کلاس پرواز درجه یک (first class) نسبت به کلاس تجاری (business) امکانات بیشتری دارد. همچنین امکانات کلاس پرواز تجاری در مقایسه با کلاس پرواز اقتصادی (economy) بیشتر است.

این امکانات در هر کلاس پروازی از قبل مشخص شده است و هر کلاس پرواز با نرخ متفاوت عرضه می‌شود. همچنین در هنگام خرید بلیط پرواز تهران کیش از اسنپ تریپ، مسافران باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که شرکت هواپیمایی و نوع هواپیما از عوامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت بلیط هستند.

علاوه بر این، قیمت بلیط پروازهای داخلی با توجه به مقصد مسافران نیز تغییر می‌کند. به‌عنوان مثال برخی از شهرها هستند که قیمت بلیط پرواز به آنها کمی گران‌تر از سایر مقاصد است. معمولا بلیط پرواز به کلان‌شهرها یا شهرهایی که مقاصد گردشگری هستند همچون بلیط کیش تهران، جزء بلیط‌های گران محسوب می‌شود.

تفاوت قیمت بلیط‌ های چارتری و سیستمی

هر یک از انواع بلیط‌های چارتری و سیستمی، به‌صورت متفاوتی قیمت‌گذاری می‌شوند. تفاوت قیمت بلیط‌های سیستمی با چارتری در این است که معمولا بلیط‌های سیستمی با قیمت ثابت عرضه می‌شوند و در صورت تغییر قیمت، درصد کمی به قیمت اولیه آنها افزوده می‌شود. درحالی‌که قیمت بلیط‌های چارتری در طول یک سال به‌طور مداوم و با توجه به عوامل مختلفی همچون زمان سفر، تغییرات زیادی را متحمل می‌شود.

به‌همین دلیل در هنگام رزرو و خرید بلیط کیش تهران، مسافران باید توجه کنند که بلیط مورد نظر آنها به‌صورت چارتر یا سیستمی عرضه شده است. زیرا شرکت‌های چارترکننده در زمان‌های تعطیلات و مناسبت‌های خاص، قیمت بالاتری برای بلیط‌های خود در نظر می‌گیرند. اما در زمان‌هایی که تعداد مسافران کاهش پیدا می‌کند، شرکت‌های چارترکننده نیز قیمت بلیط‌ها را پایین‌تر در نظر می‌گیرند.

البته تغییر قیمت در بلیط‌های چارتری تا لحظه پرواز هم ادامه دارد و هر چه به زمان پرواز نزدیک شود، قیمت بلیط بیشتر افت می‌کند.

روش محاسبه قیمت برای بلیط‌های سیستمی به روش دیگری انجام می‌شود. در صورتی که مسافران در هنگام خرید بلیط پرواز تهران کیش از اسنپ تریپ بلیط‌های سیستمی را انتخاب می‌کنند، بهتر است بدانند که قیمت بلیط‌های سیستمی مستقیما توسط شرکت‌های هواپیمایی ارائه می‌شوند. به همین دلیل قیمت بلیط‌های سیستمی نسبت به بلیط‌های چارتر بدون تغییر یا دارای تغییرات کمتری در نظر گرفته می‌شوند.

هرآنچه در مورد قیمت بلیط هواپیما باید بدانید

جمع‌بندی

روزانه بلیط‌های هواپیما به مقاصد مختلف با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند. البته قیمت بلیط هواپیما اسنپ تریپ با توجه به عوامل مختلفی نظیر نوع کلاس پروازی، شرکت هواپیمایی ارائه‌دهنده بلیط، زمان سفر و مقصد سفر مشخص می‌شود. همچنین روش قیمت‌گذاری بلیط‌های چارتری با قیمت بلیط‌های سیستمی متفاوت است. بلیط‌های سیستمی معمولا از ثبات قیمت بیشتری نسبت به بلیط‌های چارتری برخوردارند. مسافران با دریافت اطلاعات در مورد شرایط قیمت‌گذاری بلیط هواپیما و عوامل موثر بر آن انتخاب بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌ای در هنگام خرید بلیط هواپیما خواهند داشت.

امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *