تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
بلیط هواپیما, راهنمای سفر, رپورتاژ آگهی, مقالات آموزشی

آنچه بانوان باردار قبل از پرواز باید بدانند 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

دوران بارداری برای بسیاری از بانوان دوره ای خاص محسوب می شود که شرایط خاصی را برای آنها ایجاد می کند. معمولا در این دوران، خانم ها سعی می کنند بیشتر استراحت کنند و کارهای سنگین را کمتر انجام ندهند. اما در شرایطی ممکن است خانم های باردار مجبور به مسافرت شوند. با توجه به سختی های سفر بهترین راه، یک سفر سریع به سمت مقصد است تا بانوان کمتر تحت فشار قرار بگیرند. بنابراین بهترین راهکار برای سفر بانوان باردار، خرید بلیط پرواز رسپینا می باشد.

چند توصیه برای مادران بارداری که قصد سفر با هواپیما دارند

قوانین شرکت‌های هواپیمایی برای پرواز

از لحاظ پزشکی، سه ماهه دوم بارداری بهترین زمان برای سفر است. البته بسیاری از شرکت های هواپیمایی اجازه بارداری به خانم ها باردار تا هفته 28 بارداری را می دهند. قوانین بیشتر شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مورد خانم‌های باردار یکسان است و تقریباً همۀ شرکت‌ها از ابتدای هفتۀ ۳۵ بارداری به مادر باردار مجوز پرواز نمی‌دهند. بسیاری از خطوط هواپیمایی داخلی، در شرایط زیر مشکلی با صدور مجوز پرواز به بانوان ندارند:

  • بارداری اول تا انتهای هفته 32 بارداری برای پروازهای کمتر از دو ساعت مثل پرواز تهران تبریز
  • در بارداری اول تا انتهای هفتۀ ۲۸ بارداری برای پروازهای بیشتر از دو ساعت
  • در بارداری دوم تا انتهای هفتۀ ۲۸ بارداری
  • داشتن گواهی پزشکی معتبر از پزشکتان با ذکر سن بارداری، تاریخ تقریبی زایمان و مجوز پرواز شما

بسیاری از ایرلاین های داخلی از ابتدای هفته 35 بارداری در هیچ صورتی اجازه پرواز را نمی دهند. گواهی پزشک برای برخی شرکت‌های هواپیمایی تا ۴۸ ساعت و برای برخی دیگر تا ۷۲ ساعت اعتبار دارد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

چند توصیه برای مادران بارداری که قصد سفر با هواپیما دارند

چند توصیه برای مادران بارداری که قصد سفر با هواپیما دارند

سفر با هواپیما در شرایط خاص جسمی، قطعا تفاوت هایی با سفرهای معمولی دارد. افراد در شرایط خاص بهتر است بعضی مراقبت های ویژه تر را در حین سفر داشته باشند. بعضی از این موارد مراقبتی شامل موارد زیر است.

سبک به سفر بروید

سبک به سفر رفتن یعنی چمدان خود را سنگین نکنید و از به همراه آوردن بسیاری ازاشیا و لوازم اضافی خودداری کنید. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که در صورت اینکه کسی کمک حال شما نباشد، جابه جایی بار برای شما مشکل خواهد بود. حتما از چمدان چرخدار استفاده کنید و از سالم بودن چرخ های آن مطمئن شوید.

جای بهتری را برای نشستن انتخاب کنید

بعد از سوار شدن به هواپیما بارداری خود را با مهمانداران در میان بگذارید و از آنها بخواهید تا صندلی مناسبی را در مکان مناسبی برای شما انتخاب کنند. هنگام گرفتن کارت پرواز نیز، خجالت را کنار بگذارید و اعلام کنید که باردار هستید. مطمئن باشید کادر پرواز همکاری های لازم را با شما انجام خواهند داد و مهمانداران نیز جای بهتری را برای شما در نظر خواهند گرفت.

چند توصیه برای مادران بارداری که قصد سفر با هواپیما دارند

بلند شوید و کمی راه بروید

بهتر است در طول سفر یک جا به شکل ثابت ننشینید. بهتر است بلند شوید و کمی راه بروید و حرکات کششی انجام دهید. البته فراموش نکنید در زمان نشست و برخاست هواپیما بنشینید و کمربند را زیر شکم خود محکم ببندید.

آب زیاد بنوشید

با توجه به اینکه در ارتفاع بالا بدن دچار خشکی می شود، نوشیدن زیاد آب می تواند مانع دهیدراته شدن بدن شما شود و رطوبت بدن شما و جنین را حفظ کند.

از خودتان به اندازه و مفید پذیرایی کنید

از آنجایی که گرسنگی مخصوصا در پروازهای طولانی ممکن است سلامتی شما و نوزادتان را به خطر بیاندازد، مواد غذایی مقوی به همراه داشته باشید. از خوردن غذاهای چرب و پرکالری نیز خودداری کنید. بهتر است بدانید شرکت های هواپیمایی برای حفظ طعم و مزه غذاهای خود، از مقدار بیشتری نمک یا شکر استفاده می کنند. این موضوع می تواند غذای هواپیما را کم برای بانوان باردار نامناسب کند. بهتر است از مهماندار غذا و میان وعده مناسب با شرایط بارداری خود درخواست کنید.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *