تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

بورسیه استانی چین

دولت چین برای حل مشکل آن دسته از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، اما تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود را ندارند، یک نوع کمک مالی در نظر گرفته که به نام بورسیه استانی چین مشهور است. دانشجویانی که نمی توانند از عهده مخارج زندگی و تحصیل خود در چین بر بیایند، باید مستندات خود را برای اثبات عدم تمکن مالی به سازمان بورسیه هر استان تحویل دهند تا پس از بررسی و ارزیابی مدارک آن ها از مزایای این بورسیه تحصیلی بهره مند شوند. زمان اعلام شرایط دریافت بورسیه استانی چین در روزهای پایانی ماه ژوئن است و در اعلامیه ای برای این کمک هزینه منتشر می شود، به طور مفصل در مورد دریافت بورسیه کامل یا جزئی شرح داده شده است. دانشجویان بین المللی برای اخذ این بورسیه لازم است که در یکی از رشته های پزشکی یا غیر پزشکی در مقاطع کارشناسی تا دکترای دانشگاه های دولتی چین پذیرش بگیرند. پس از بررسی دارای بودن شرایط پذیرش دانشگاه های چین با ارسال مدارک لازم برای دریافت این بورسیه که شامل ارزش اموال متعلق به خانواده، درآمد سالانه و هرگونه مدرکی که نشان دهنده عدم توانایی مالی او برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در چین است، اقدام نماید.

China Provincial Scholarship

بورسیه استانی چین

دانشجویان بین المللی برای اینکه از مزایای بورسیه استانی چین بهره مند شوند لازم است دارای شرایط زیر باشند:

دریافت پذیرش از دانشگاه های دولتی چین: برای اینکه دانشجو بتواند درخواست بورسیه استانی چین را ارسال کند باید از یکی از دانشگاه های دولتی این کشور، پذیرش داشته باشد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

برای کسب اطلاعاتی درباره ویزای کاری روسیه بر روی ویزای کاری روسیه برای ایرانیان کلیک کنید .

داشتن مهارت زبان همراه با مدرک معتبر: دانشگاه های چین برنامه های آموزشی خود را به دو زبان چینیی و انگلیسی ارائه می دهند. اگر دانشجو در دوره تحصیلی که به زبان چینیی برگزار می گردد ثبت نام کرده باشد، باید مدرک B2 مهارت زبان چینیی را ارائه دهد. اما اگر در برنامه آموزشی که به زبان انگلیسی تدریس می شود پذیرش گرفته، باید مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشد.

شرایط سنی: برای اخذ بورسیه استانی چین شرایط سنی در نظر گرفته نشده است. اما دانشجویانی که گپ تحصیلی آن ها زیاد است باید دلایل قابل قبولی برای دریافت ویزای تحصیلی چین داشته باشند.

موقعیت مالی: مهم ترین شرط برای دریافت بورسیه استانی چین، عدم تمکن مالی دانشجو است. اگر وضعیت مالی خانواده متقاضی جزو دهک های کم درآمد قرار بگیرد، می تواند از بورسیه کامل تحصیلی بهره مند شود. هرچه اوضاع مالی دانشجو و خانواده او بهتر باشد، میزان کمک هزینه پرداختی به او کمتر خواهد شد.

نکته مهمی که باید مد نظر قرار دهید این است که تعدادی از شرایط دریافت این بورسیه در بین استان های مختلف چین مشترک است. اما هر استان برای اعطای این کمک هزینه، یکسری شرایط اختصاصی نیز دارد. بنابراین قبل از هر کاری لازم است که از شرایط دریافت بورسیه استانی که در آن مشغول تحصیل هستید اطلاع پیدا کنید و با توجه به اطلاعاتی که بدست آورده اید برای دریافت بورسیه استانی چین اقدام کنید.

بورسیه dsu چین

افراد متقاضی بورسیه استانی چین باید مدارک زیر را برای دریافت این کمک هزینه آماده و ارسال کنند:

  • گواهی از بانک مرکزی برای مشخص نمودن اموال و دارایی های سرپرست خانوار
  • ترجمه رسمی فیش حقوقی سرپرست خانواده
  • ترجمه رسمی مدارک هویتی متقاضی
  • ترجمه رسمی اجاره نامه سرپرست خانوار

تاریخ درخواست و ارسال مدارک بورسیه استانی چین بین ماه سپتامبر تا اکتبر است. پس از ارسال مدارک لازم و تایید شرایط دانشجو توسط کارشناسان، مبلغ بورسیه استانی چین به حساب بانکی دانشجو واریز می گردد. با توجه به شرایط هر استان مبلغ این کمک هزینه متغیر است اما به طور میانگین ۵۰۰۰ یورو در سال می باشد که می تواند بخش زیادی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو در چین را پوشش دهد. دانشجویان برای استمرار دریافت این تسهیلات باید واحدهای درسی خود را با نمرات قابل قبول بگذرانند. در صورتی که دانشجو نتواند از واحدهای درسی اخذ شده نمره قبولی بگیرد، دانشگاه، بورسیه استانی او را قطع می کند. افرادی که از این کمک هزینه تحصیلی استفاده می کنند، موظف به خدمت به دولت چین نیستند و پس از فارغ التحصیلی می توانند به هر کشوری که تمایل دارند مهاجرت کنند. به شما پیشنهاد میکنیم مقاله تحصیل رایگان در چین را نیز مطالعه کنید.

خلاصه مقاله

در این مقاله به بررسی بورسیه استانی چین پرداختیم و شرایط دریافت این کمک هزینه تحصیلی را بیان نمودیم. دانشجویانی که شرایط مالی ضعیفی دارند و در پرداخت شهریه دانشگاه به مشکل برمی خورند می توانند از این تسهیلات استفاده کنند. هر استان شرایط خاصی را جهت پرداخت این بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. اما در حالت کلی متقاضی باید ثابت کند که تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های دانشگاه و زندگی در چین را ندارد. میزان تقریبی این کمک هزینه ۵۰۰۰ یورو در سال می باشد و دانشجو باید نمرات قابل قبولی از واحدهای درسی اخذ شده کسب نماید. در غیر اینصورت دانشگاه می تواند بورسیه تحصیلی او را قطع کند.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *