تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مشهد

آبشار اخلمد کجاست؟ به همراه آدرس و توضیحات 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آبشار اخلمد

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اطراف مشهد تصمیم گرفتیم تا منطقه خوش آب و هوای اخلمد  که دارای چندین آبشار و در فاصله حدودا 60 کیلومتری از مشهد است به شما علاقمندان به سفرهای یکروزه معرفی کنیم. پس اگر به دنبال مکانی تفریحی در اطراف مشهد هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دره آبشار اخلمد در ۱۷ کیلومتری جنوب غربی شهرستان چناران در نزدیکی روستای اخلمد واقع شده است. روستای اخلمد در نزدیکی شهر مشهد قرار دارد و دارای طبیعت بی نظیر و چشم نوازی است .این دره دارای دیواره های سنگی و پوشش گیاهی متراکم می باشد. در دره اخلمد باغات فراوانی وجود دارد که میوه ی تابستانی منطقه و نیز شهر مشهد را فراهم میکند. آبشار اخلمد دو آبشار بلند است که در کنار هم قرار گرفته است و ارتفاع هر کدام از این آبشارها بیش از ۸۵ متر است. این گردشگاه طبیعی نزدیک مشهد که در ۸۴ کیلومتری جنوب غربی این شهر قرار گرفته است یک گردشگاه با قدمت چند هزار ساله است.

آبشار اخلمد


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

اخلمد که از گردشگاه‌ های طبیعی اطراف مشهد بوده در دره‌ای در میان کوه بینالود واقع شده‌است که در ابتدای دره، انواع گل‌ ها و گیاهان زیبا و درختان انبوه به همراه باغ‌ های فراوان میوه به چشم می‌خورد و پس از طی مسیری آبشار اول که دارای ۲۳ متر ارتفاع است مشاهده شده و با گذر از میان این آبشار و در یک کیلومتری آن، آبشار اصلی اخلمد با ارتفاعی در حدود ۸۵ متر مشاهده می‌شود و آبشار سوم و چهارم نیز در بالای این آبشارها قرار دارد.

آبشار اخلمد

این آبشار در ۸۵ کیلومتری روستای قدیمی جریان دارد. آهکی بودن جنس کوه‌های اخلمد باعث پیدایش حفره‌های ژرف مدور در زیر این آبشار شده‌است. چشمه آب‌های معروف اخلمد شامل ۱. چشمه دیزبار؛ ۲. چشمه دراجی؛ ۳. چشمه خواهش؛ ۴. چشمه سربرج؛ ۵. چشمه غسل خانه؛ ۶. چشمه پونه‌زار؛ ۷. چشمه حاتم؛ ۸. چشمه حصار؛ ۹. چشمه سلیمه؛ ۱۰ چشمه دنبه؛ ۱۲. چشمه بلبل و… می باشد.

آبشار اخلمد

این دره دارای دیواره‌های صخره‌ای با ارتفاع حدود ۷۵–۸۵ متر می‌باشد که یکی از بزرگ‌ترین مناطق برای ورزش مفرح سنگنوردی در ایران می‌باشد از دیواره‌های معروف آن می‌توان به (دیواره سفید، الله اکبر، عقاب و …) نام برد. این دره دارای چندین آبشار می‌باشد که ۸۵ تای آن‌ها دائمی و چندین آبشار فصلی دارد. آبشار اصلی اخلمد حدود ۸۵ متر ارتفاع دارد. بند اخلمد و غار اخلمد از دیگر جاذبه‌های این منطقه گردشگری است که هر ساله گروه زیادی از گردشگران مشهد و شهرهای دیگر را برای دیدار از طبیعت اخلمد و آبشارهای زیبای آن به این منطقه جذب می‌کنند.

آبشار اخلمد


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *