لیدوما تریپ

آبشار چلندر نوشهر

در این مقاله از مجله گردشگری و سفر تاپ تراول شما را با آبشار چلندر که یکی از جاهای دیدنی نوشهر مازندارن می باشد آشنا خواهیم کرد. پس اگر به دنبال جاهای دیدنی شمال ایران هستید در ادامه با ما همراه باشید

مختصری درباره شهر نوشهر مازندارن بدایند :

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. شهر نوشهر مرکز شهرستان نوشهر در استان مازندران است. شهر نوشهر پس از چالوس و تنکابن سومین شهر پرجمعیت غرب مازندران محسوب می گردد.شهرستان نوشهر یکی از مهم ترین مقاصد استان مازندران است دارای منابع طبیعی و آثار باستانی متعددی است و بخش زیادی از مسافران به این شهرستان می روند. به دلیل فاصله چند دقیقه نوشهر با چالوس و داشتن امکانات رفاهی مناسب، مسافران زیادی راه خود را به سمت این شهر کج می کنند.همچنین نوشهر دارای روستاهای زیادی است که مسافران علاقه مند به زندگی روستایی و طبیعت گردی این شهر را برای سفر چند روزه خود در طول سال و به خصوص در تابستان انتخاب می کنند.

آبشار چلندر نوشهر

آبشار چلندر در روستای چلندر و در میان چنگل و درختان پنهان است و برای بازدید از آن باید کمی قدم بزنید تا لذت دیدن آبشار را بچشید. این آبشار ریزشگاه های فراوانی دارد. میانگین پهنای آبشار از نیم تا 2 متر است و ارتفاع آبشار هم در قسمت‌هایی به ۴ متر می‌رسد و در قسمت‌های دیگر نیم متر است.

ارتفاع آبشار چلندر از سطح دریا حدود ۱۴۰ متر است که بسیاری از گردشگران در فصل‌های گرم سال به بازدید از این آبشار می‌آیند تا از هوای معتدل و مرطوب در کنار جنگل‌های سر سبز استفاده کنند. حوضچه‌هایی که در پایین دست این آبشار بوجود آمده است مکان مناسبی برای آب تنی است.

مطالب بیشتر بخوانید
مکان های دیدنی اسلامشهر ، تهران | Eslamshahr

اگر برای بازدید از این آبشار به شمال کشور سفر کردید، می‌توانید به طی مسافتی کوتاه به صورت پیاده به دریاچه ارواح برسید. این دریاچه به دلیل وجود درختچه‌های خشک، به نام دریاچه ارواح شناخته می‌شود. همچنین یک امامزاده و آرامستان قدیمی هم در این روستا وجود دارد که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست. یکی دیگر از نکات مثبت بازدید از این آبشار، این است که هزینه اجاره ویلا در نزدیکی آبشار نسبت به مناطق دیگر نوشهر، مناسب‌تر است.

آبشار چلندر نوشهر

آبشار چلندر کجاست ؟

آبشار چلندر در ۱۸ کیلومتری جاده نوشهر به نور، در جنگل‌های انبوه جنوب شرقی روستای چلندر در استان مازندران جای دارد. قرارگیری این آبشار در نزدیکی کوهستان، از رطوبت هوا کاسته و چشم‌اندازی دیدنی‌ را خلق کرده است.

چلندر، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نوشهر در استان مازندران است. این روستا در دهستان بلده کجور در نوار ساحلی دریای خزر قرار دارد. از ارتفاعات این منطقه دریا به خوبی قابل رویت است از این رو مناظر زاید الوصفی دارد.
   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *