آسیا

اهرام جیزه قاهره 

پرواز کیش و قشم رزرو بلیط هواپیما رزرو آنلاین اقامتگاه

اهرام جیزه قاهره

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی آسیا یکی از جاذبه های بسیار زیبای قاهره یعنی اهرام جیزه را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

هرم های مصری از مهم ترین و باشکوه ترین سازه های بر جای مانده از تمدن مصر باستان هستند که نمادهای این تمدن نیز به شمار می روند. تعداد ۱۳۸ هرم شناخته شده تا سال ۲۰۰۸ در مصر موجودند که بیشتر آن ها آرامگاه فرعون ها و شهبانوهایشان در دوره های دودمانی کهن و میانه هستند.

اهرام جیزه نام مجموعه اهرام تاریخی ساخته شده در دوران مصر باستان است که در حاشیه شمالی شهر قاهره کنونی قرار گرفته است. هرم بزرگ جیزه یکی از اهرام در مجموعه اهرام جیزه و تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به شمار می آید.قدمت اهرام جیزه به دودمان چهارم مصر می رسد که نام های این اهرام عبارتند از خوفو، خَفرِع و مَنقُرع. که خوفو بزرگترین شان و یکی از عجایب هفتگانه است.

اهرام جیزه قاهره
اهرام جیزه قاهره

مساحت جیزه در حدود ۸ کیلومتر است. علاوه بر سه هرم اصلی، چندین هرم کوچکتر، مجسمهٔ اِسفینکس و کشتی بزرگ مصری متعلق به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح نیز در منطقه جیزه قرار گرفته است. بعضی از پژوهشگران، تاریخ ساخت اهرام را به بیش از ۱۲ هزار سال پیش نسبت می دهند که هنوز منبع موثقی در این مورد یافت نگردیده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


طراحی این اهرام به حدی پیچیده و مهندسی هستند که برای خیلی از انسان ها قابل درک نیست. قدمت مجموعه اهرام جیزه به دودمان چهارم مصر می رسد که نام های آن شامل خوفو، خَفرِع و مَنقُرع خواهد شد.

مقالات بیشتر بخوانید:

علاوه بر سه هرم نامبرده، در منطقه جیزه شاهد آثار باستانی دیگری چون مجسمه اسفینکس، کشتی بزرگ مصری متعلق به 2500 سال قبل از میلاد مسیح و چندین هرم کوچک تر هستیم که در این شهر تاریخی جای گرفته است.

اهرام جیزه قاهره
اهرام جیزه قاهره

این اهرام پر رمزوراز در حدود سال 2550 قبل از میلاد، به عنوان مقبره ای برای فراعنه مصر ساخته شده اند. در صورتی که پا به این شهر تاریخی بگذاریم می توانیم با دیدن این اهرام در منطقه جیزه، سفری به عمق تاریخ داشته باشیم و از عظمت و ابهت این اهرام غرق در لذت شویم. حتی می توانید در شب به بالای هرم نگاه کنید و سه ستاره پر رنگ را که دقیقا به طور الگوی ساخت هرم جیزه واقع شده است، را ببینید.

از عجائب دیگر اهرام رمزآلود جیزه، وجود تصاویری به شکل هواپیما و هلیکوپتر بر روی سنگ نبشته های این اهرام است که نمی توان آن را نادیده گرفت، تنها توضیحی که می توان ارائه داد حضور گونه های هوشمند و پیشرفته، در آن زمان است. سفر به منطقه جیزه و تماشای عظمت بازمانده از پادشاهان مصر را با علاءالدین تراول ببینید تا مدت های مدیدی از خاطرتان محو نشود.


اجاره سوئیت و ویلا در سپنجا

   تبلیغات    

                 تور کیش

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *