تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
باتومی, گرجستان

جاذبه های مدرن باتومی گرجستان را بشناسید | Batumi 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

جاذبه های مدرن باتومی

خیلی خوب است که در سفر به جزء بازدید از اماکن تاریخی از جاذبه های مدرن آن شهر یا کشوری که به آنجا سفر کرده ایم بازدید کنیم در این مقاله شما را با جاذبه های مدرن باتومی که شهری بندری در کرانهٔ دریای سیاه و در کشور گرجستان است خواهیم آشنا کرد.

باتومی ، شهری با پس زمینه ای از تپه های پیچیده در مه است که با عنوان پایتخت تفریحی و گردشگری گرجستان ، برای مسافران دلبری می کند.

در میان این شهر کوچک، سازه های جذاب و چهره مدرن شهری شما را غافلگیر می کند و نمی توانید تصور کنید جاذبه های شهری باتومی، چقدر شما را برای سفر علاقه مند می کند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

یکی از نکات جذاب این شهر، پیشرفت خارق العاده در طی یک قرن اخیر است، به طوری که تصویری اروپایی از یک شهر گرجستانی را پیش روی شما می گذارد.

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

مجسمه علی و نینو | Monument Ali and Nino

یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر باتومی، مجسمه های چرخان علی و نینو است که ارتفاعی ۸ متری دارند و درست در ساحل و کنار دریای سیاه قرار گرفته اند. با مشاهده این تندیس های فلزی، داستانی عاشقانه را به تماشا خواهید نشست.

دو تندیس، یکی مربوط به علی، پسری مسلمان و دیگری شاهدختی گرجی به نام نینو بوده و در واقع شکل مجسمی از دو شخصیت یک رمان عاشقانه معروف به همین نام می باشند.

این داستان عاشقانه به شرح عاشقی علی و نیو می پردازد که در نهایت با فروپاشی جمهوری شوروی باعث جدایی دو دلباخته می شود.نام مجسمه های علی و نینو را می توان در میان لیست عاشقانه ترین مجسمه های دنیا دید.

این تندیس ها هر روز از ساعت ۷ صبح شروع به حرکت می کنند. در ابتدا مجسمه ها در آغوش هم بوده و پس از خداحافظی از یک دیگر فاصله می گیرند. در مجموع در ۱۰ دقیقه می توانید حرکت دو تندیس علی و نینو را ببینید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی

Address: Batumi, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

تله کابین آرگو شهر باتومی | Argo Cable Car

یکی از تفریحات مورد توجه گردشگران و البته ساکنین شهر باتومی ، بدون شک تله کابین آرگو است که با استفاده از آن می توانید تا ارتفاع ۲۵۰ متری از سطح دریا فاصله بگیرید و شهر زیبای باتومی و پهنه آبی دریا را در زیر پای خود به تماشا بنشینید.

همچنین در این ارتفاع در مرکز تفریحات آرگو، یک رستوران، کافه و فروشگاهی زنجیره ای به چشم می خورد که هر کدام انگیزه ای برای استفاده از تله کابین هستند.

هزینه:

بزرگسالان ۱۵ لاری (حدود ۲۴ هزار تومان)

کودکان ۲ لاری (حدود ۳ هزار تومان)

ساعات بازدید:

تابستان: ۱۱ تا ۱ بامداد

زمستان: ۱۱ تا ۲۲

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، بندر باتومی

Address: Batumi Port, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

میدان پیازا | Piazza Square

اگر صحبت از زیباترین نقاط شهر باتومی شود، بدون شک میدان پیازا از نخستین جواب های ممکن است. میدانی متفاوت و با معماری خارق العاده که در مرکز شهر قرار دارد و با پا گذاشتن به درونش ساختمان هایی به سبک معماری ایتالیایی توجهت را جلب می کند.

مساحت میدان پیازا در حدود ۵۷۰۰ متر است و در اطراف آن مجموعه پیازا، هتل و چندین رستوران و کافه به چشم می خورد. معماری ساختمان ها که از موزائیک و شیشه است، زیبایی محیط را دو چندان کرده و اتفاقاتی چون برگزاری موسیقی زنده در کافه های میدان و کنسرت های مشهور، میدان پیازا را به مکانی دوست داشتنی و محبوب بدل می کند.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان مپه پارناواز ۲۵

Address: ۲۵, Parnavaz Mepe ST, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

برج الفبا شهر باتومی | Alphabetic Tower

الفبتیک یا الفبا برجی ۱۳۰ متری و مشهور در باتومی است که سازه ای نمادین از خاص بودن الفبا و و مردم گرجستان محسوب می شود. اگر به سازه برج دقت کنید، می بینیند که برج الفبا با شکل DNA شباهت بسیاری دارد و بر روی نوارهای آن، حروف الفبا گرجی به چشم می خورد.

شاید جالب باشد بدانید که ساخت این برج در سال ۲۰۱۰ آغاز شد و در نهایت با هزینه ۶۵ میلیون دلار در دسامبر ۲۰۱۱ به پایان رسید. امروزه برج الفبا از معروف ترین نقاط و نمادهای شهر کوچک باتومی محسوب می شود و می توانید با استفاده از آسانسور برج به بالاترین بخش آن بروید، در رستوران گردان غذا بخورید و از منظره فوق العاده شهر باتومی و دریای سیاه لذت ببرید.

برج الفبا درون پارک کوچک و زیبای میرکل (معجزه) قرار گرفته و اگر بخواهید از این برج دیدن کنید، می توانید گردشی سبز را هم درون پارک برای خودتان رقم بزنید. برای آشنایی بیشتر با پارک های باتومی،

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، پارک میرکل

Address: Miracles Park, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

ساعت ستاره شناسی | Astronomical Clock

ساعت ستاره شناسی باتومی یادآوری از نمونه های تاریخی خود در شهرهای پراگ و ونیز است که به تازگی شهر باتومی را به وجود خود مزین کرده و بر بالای برجی تاریخی و ساختمان سابق بانک ملی گرجستان قرار گرفته است.

با استفاده از این ساعت می توانید از وقت دقیق محلی آگاه شوید. هنگامی که صدای آهنگین سنج را شنیدید، یعنی یک ساعت دیگر گذشته و اگر تنها صدای یک تک ملودی به گوش تان رسید، یعنی نصف ساعت زمان سپری شده است.

با استفاده از ساعت ستاره شناسی باتومی همچنین اطلاعاتی تخصصی تر چون محل قرار گیری خورشید و ماه، فاز ماه، موقعیت نصف النهار و افق را می توانید بدانید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان گامساخوردیا ۴۴

Address: ۴۴, K. Gamsakhurdia St., Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

کالنید شهر باتومی | Colonnade

در معماری سنتی و یونانی، کالنید به ردیفی از ستون های بلند می گویند که اغلب در قسمت ورودی بنا قرار می گیرند. کالنید باتومی نیز ردیفی از ستون های سفید رنگ و جالب توجه اند که در قسمت ورودی ساحل شهر قرار داده شده اند.

ایده ساخت چنین ستون هایی را دکتری محلی به نام اییوان ماچلیدزه در دهه ۱۹۳۰ داد که به تازگی به ایتالیا سفر کرده بود و از ستون های تاریخی شهر سورنتو بسیار خوشش آمده بود.

البته در طی ۸۰ سال گذشته دریا به طرز قابل توجهی عقب نشینی کرده و امروزه این ستون های سفید رنگ فاصله زیادی با کناره دریا دارند. البته اخیرا کالنید های مشابهی در قسمت ورودی پارک ۶ می نیز ساخته اند.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، ساحل بولوار باتومی

Address: Seaside Boulevard, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

کلیسا کاتولیک باتومی | Batumi Catholic Church

کلیسا کاتولیک باتومی جدیدترین کلیسای شهر است که از معماری و بنایی چشمگیر و مدرن برخوردار می باشد و آن را با نام کلیسای جامع تثلیث نیز می شناسند.

جالب است بدانید که این کلیسای کاتولیک به تازگی و در اواخر قرن بیستم ساخته شده است. همچنین این کلیسا در سال ۲۰۰۰ میلادی و توسط اسقف جوزپه پاسوتو تجهیز و وقف شد. جالب است بدانید که سفیر واتیکان به هنگام بازدید از گرجستان، اغلب از این کلیسا دیدن می کند.

اگر از شهر تفلیس به سوی باتومی می روید، آن را در نزدیکی بندرگاه و در سمت چپ جاده خواهید دید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان زویاد گامساخوردیا شماره ۲۵

Address: Zviad Gamsakhurdia St., ۲۵, Batumi, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

برج ساعت چاچا | Chacha Clock Tower

برج چاچا که در نزدیکی ساحل دریای سیاه قرار دارد، ساخته دست معماری فرانسوی است و ارتفاعی نزدیک ۲۵ متری دارد. جالب است بدانید که در ساخت برج ساعت چاچا به صورت ترکیبی از معماری عثمانی و نئوکلاسیک استفاده شده و نامش نیز از نوعی نوشیدنی گرجی گرفته شده است.

برج ساعت چاچا در اطراف با چهار حوض و آبنما احاطه شده است که معمولا هر روز در اتفاقی جالب، در ساعت ۱۹ و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از آبنمای آن به جای آب، نوشیدنی چاچا فوران می کند.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان گوگباشویلی

Address: Gogebashvili St., Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

آبنمای رقصان شهر باتومی | Dancing Fountains

آبنمای رقصان باتومی، یکی از جاذبه های دوست داشتنی این شهر کوچک است که برای ساعاتی شما را سرگرم می کند.

در کنار حوض که بنشینید، نوای خوشایند موسیقی است و هماهنگی و انعطاف خوشایند فواره های آب.حتی می توانید دقایقی طولانی را در کنار این فواره های زیبا پیاده روی کنید و از هوای خوشایند بعدارظهرهای باتومی لذت ببرید.

همچنین یک نمایش نوری در کنار این آبنما اجرا می شود که به روایت تاریخ باتومی و گرجستان می پردازد.خوب است بدانید که اجرای آبنمای رقصان باتومی، معمولا هر روز پس از غروب آفتاب آغاز می شود.

هزینه: رایگان

ساعات کار: ۲۰ تا ۲۴

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان خیمشیاشویلی ۹

Address: ۹ Sh. Khimshiashvili street , Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

چرخ و فلک باتومی | Panoramic Wheel

قطعا یکی از جاذبه های هیجانی شهر کوچک باتومی، چرخ و فلک پانورامایی آن است که اتفاقا یکی از نمادهای شهر هم محسوب می شود و در پارک میرکل قرار دارد. این چرخ و فلک درست در کنار تندیس علی و نینو قرار گرفته و به دو برج چاچا و الفبا نیز بسیار نزدیک است.

یک دور کامل این چرخ و فلک ۱۰ دقیقه طول می کشد و شما را تا ارتفاع ۵۵ متری بالا می برد، که می توانید از آن بالا نمای زیبایی از شهر باتومی را ببنید. به همین دلیل است که نامش را چرخ و فلک پانورامایی گذاشته اند.

شاید جالب باشد بدانید که این چرخ و فلک را شرکتی ایتالیایی ساخته و برای ۲۵۰ نفر گنجایش دارد.

ساعات کار: ۱۰ تا ۲۰

هزینه: ۳ لاری (حدود ۵ هزار تومان)

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، بلوار سی ساید، پارک میرکل

Address: Miracle Park | Seaside Blvd.Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

سینما آپولو | Cinema Apollo

در اوایل قرن بیستم بود که یکی از خیابان های قدمی باتومی، به سینمای مدرن و به روزی مجهز شد. این سینما مدتی در حال فعالیت بود و پس از چندی به مدت سالیان سال تعطیل شد تا آن که در سال ۲۰۱۱ گشایش یافت. پیش از بازگشایی، معماری ساختمان مورد ساخت و ساز تعمیر قرار گرفت که با نام سینما، یعنی آپولو همخوانی داشت.

امروزه تنها سالن سینمای باتومی، سینما آپولو می باشد و جالب است بدانید که اغلب فیلم ها به زبان روسی پخش می شوند.

در این سینما امکاناتی چون وایفای رایگان، سرویس بهداشتی، نمایشگاه و کافه به چشم می خورد و تمام کارکنان سینما به سه زبان روسی، انگلیسی و گرجی مسلط هستند.

ساعات کار: ۱۲ تا ۲۴

هزینه: ۶ تا ۱۰ لاری (حدود ۸-۱۳ هزار تومان)

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان آباشیدزه

Address: ۱۷ M. Abashidze streetBatumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

بندر باتومی | Batumi Sea Port

با مراجعه به بندر باتومی می توانید از قایق های تفریحی این بندر استفاده کنید و یا در کنار دریای زیبا و آبی رنگ به پیاده روی بپردازید و در نهایت در کافه ها و رستوران هایش دقایق خوشمزه ای را تجربه کنید.

اگر به بندر باتومی رفتید، می توانید به بازدید موزه صنعت باتومی هم بروید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان گوگباشویلی ۳

Address: Gogebashvili st., ۳, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

سیرک باتومی شهر باتومی | BATUMI CIRCUS

در شهر باتومی، سیرکی کوچک درست از سال ۱۹۰۸ مشغول به کار است. سال های سال است که این سیرک، محل مورد علاقه شهروندان و مسافران باتومی بوده و بسیاری را برای ساعاتی چند سرگرم کرده است.

امروزه این سیرک قدیمی نه تنها تعطیل نشده، بلکه مکانی برای میزبانی گروه های مختلف سیرک از کشورهای مختلف دنیاست.

در این سیرک امکاناتی چون سرویس بهداشتی به چشم می خورد و کارکنان سیرک به سه زبان انگلیسی، روسی و گرجی مکالمه می کنند. می توانید بلیت های این سیرک را با تخفیف تهیه کنید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان باراتاشویلی ۶

Address: ۶ Baratashvili street, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

گردش در خیابان های باتومی

اگر به شهر باتومی سفر کردید، خودتان را تنها به بلوار و میدان اروپای شهر محدود نکنید و حتما به سراغ دیگر خیابان های شهر بروید. یکی از آن خیابان های قدیمی و دوست داشتنی، خیابان کوتایسی است که با پا گذاشتن به درون آن، انگار به شهری تُرکی وارد شده اید.

بسیاری از جاذبه های شهر در این خیابان قرار دارند؛ مسجد قدیمی شهر، رستوران های ترکی، مغازه ها و فروشگاه های معروف و البته بهترین رستوران های گرجی را در این خیابان پیدا خواهید کرد.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان کوتایسی

Address: Kutaisi Street, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

کلوب اسب سواری شهر باتومی | BATUMI RIDING CLUB

یکی از تفریحات دیگری که می توانید در شهر باتومی به سراغش بروید، اسب سواری است. برای اسب سواری باید کمی از شهر باتومی فاصله بگیرید و به نزدیکی فرودگاه باتومی بروید.

از جمله مزایای این کلوب اسب سواری، توانایی کارکنان آن در مکالمه به چهار زبان روسی، انگلیسی، ترکی و گرجی است.

هزینه: هر نیم ساعت ۳۰ لاری (حدود ۴۰ هزار تومان)

ساعات کار: ۱۰ تا ۲۱

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، بزرگراه فرودگاه ۱۵۳

Address: Airport highway ۱۵۳ , Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی
جاذبه های مدرن باتومی

آبنمای نپتون | Fountain Of Neptun

 آبنمای نپتون نمونه مشابهی از آبنمای معروف نپتون در شهر بولونیا ایتالیا است که در سال ۲۰۱۰ ساخته شد و امروزه در مقابل سالن تئاتر شهر باتومی قرار گرفته است.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان روستاولی ۱

Address: Rustaveli St., ۱, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی

تندیس یادبود ایلیا چاوچاوادزه | Monument Of Ilia Chavchavadze

ایلیا چاوچاوادزه، از سوی مردمان این دیار پدر ملت گرجستان نامیده می شود و از مهم ترین چهره های گرجستان می باشد. چاوچاوادزه حقوقدان، شاعر، فیلسوف و رهبر جنبش آزادی‌بخش گرجستان در برابر روسیه بود. جالب است بدانید که او در طی سال های ۱۹۸۷ و از سوی کلیسای کاتولیک به درجه قدیسی نائل شد.

به همین دلیل بی راه نیست که تندیسی از این مرد بزرگ گرجی در خیابان روستاولی باتومی و درست در نزدیکی سالن تئاتر شهر ببینید.

آدرس: گرجستان، شهر باتومی ، خیابان روستاولی ۱

Address: Rustaveli st. ۱, Batumi ۶۰۱۰, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی

تندیس مدئا | statue of Medea

درست در وسط میدان اروپا، تندیسی به چشم می خورد که در سال ۲۰۰۷ به میدان اضافه شد و با نام تندیس مدئا می شناسندش. مدئا در واقع نمادی از ارتباط و اتصال فرهنگی گرجستان و کشورهای اروپایی است و از همین رو در وسط این میدان تندیسی از او را قرار داده اند.

خوب است بدانید تندیسی بلند و آبی رنگ خواهید دید که از روی یکی از شخصیت های اساطیری یونان به نام مدئا ساخته شده است. مدئا شاهزاده ای گرجی و یکی از برترین ساحره های جهان بود.

آدرس: گرجستان، باتومی

Address: Batumi, Georgia

جاذبه های مدرن باتومی


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *