خرید بلیط هواپیما

جاهای دیدنی هرمزگان

در این مقاله از قسمت جاهای دیدنی ایران قصد داریم جاهای دیدنی هرمزگان را به شما معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

استان هرمزگان دارای قابلیت های زیادی می باشد، یکی از این قابلیت ها که باعث منحصر به فرد شدن آن گردیده است، جاذبه های گردشگری بی نظیر آن است ما در این متن خیلی از آن ها را برای شما معرفی کرده ایم.


مقالات بیشتر بخوانید:


پل لاتیدان

پل تاریخی لاتیدان یکی از طولانی ترین پل های تاریخی ایران می باشد که در سال ۱۳۷۲ بر اثر وقوع سیلاب در نزدیکی روستایی به نام نیم کار شهرستان خمیر سر از خاک بیرون آورد.قدمت این آثار تاریخی به ۵۰۰ سال پیش باز می گردد و با طول یک کیلومتر و ۲۳۳ دهانه در زمان شاه عباس اول و در جریان احداث جاده کاروان رو ساخته گردیده است و تا به امروز حدود ۳۳ دهانه آن باقی مانده است.

جاهای دیدنی هرمزگان
جاهای دیدنی هرمزگان

قلعه فین

قلعه فین بر روی تپه ای در شهرستان بندرعباس قرار گرفته است، قدمت این قلعه را حدودی و از روی سفال های بدست آمده از این قلعه در حدود قرون میانه اسلام تخمین زده اند.ساخت این قلعه همثل دیگر قلعه ها جنبه نظامی داشته است و بسیار باشکوه و اسرار آمیز بوده است.این قلعه پتانسیل بسیار بالایی در گردشگری استان هرمزگان داشته است.

مطالب بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی شمال

غار نمکی خرسین

غار نمکی خرسین در شمال غربی بندر عباس و در ۸۰ کیلومتری مرکز استان هرمزگان قرار گرفته است، قندیل های نمکی و زیبای این غار جزء جدا نشدنی این غار هستند که به جذابیت دو چندان آن اضافه کرده است، در طول سال جریان آب شوری در این غار موجود است که در فصل زمستان و بارش های شدید این جریان آب نیز شدت پیدا می کند.

گنبد نمکی جزیره هرمز

گنبد نمکی جزیره هرمز در پایان شرق خلیج فارس و نزدیکی تنگه هرمز واقع شده است، این جزیره به علت وجود ذخایر نمک و بویژه خاک سرخ مرغوب مورد توجه بسیاری واقع شده است.سن این گنبد های نمکی از نظر باستان شناسان از ژوراسیک قدیمی تر است.

جاهای دیدنی هرمزگان
جاهای دیدنی هرمزگان

روستای گچین

روستایی در حدود ۵۰ کیلومتری بندر عباس و ۳۵ کیلومتری بندر خمیر است، این روستا حدود ۱۰ کیلومتری از دریا فاصله دارد و روستایی بندری محسوب نخواهد شد. مهمترین قابلیت این روستا معادن اورانیوم آن است.

جنگل حرا

منطقه حفاظت شده جنگل های حرا در استان هرمزگان قرار گرفته است، گونه های گیاهی جنگل حرا از قابلیت های اکوسیستم سواحل جنوبی ایران می باشد که به طور پراکنده ایی از تنگه هرمز آغاز گردیده است و به شمت شرق و اقیانوس هند در سواحل عمان امتداد یافته است.درختان این جنگل اندازه های ۳ تا ۶ متری دارند و شاخ و برگ آنها سبز و روشن است.حرا درختیست آب شورزی که هنگام مد آب دریا تا گلوگاه در آب فرو میره و با خاصیت تصفیه ای که در پوست این درخت موجود است قسمت شیرین آب دریا را جذب و نمکش را دفع می کند.

مطالب بیشتر بخوانید
مسجد جامع کرمان
جاهای دیدنی هرمزگان
جاهای دیدنی هرمزگان

روستای بناب

روستای بنا یکی از جاهای دیدنی و محبوب در میان گردشگران و مسافران می باشد، روستایی سرسبز و با رودخانه های گوناگون و چشمه های آب محلی مناسب برای تفریح و وقت گذرانی است اما وجود نخلستان های انبوه که از ابتدای ورود به روستا شروع خواهد شد و تا چشمه اصلی ادامه پیدا نموده است یکی از مهم ترین مزایا در جذب گردشگران و مسافران به این روستا گردیده است.

آب گرم سیاهکش

چشمه آب گرم سیاهکش یکی از بکرترین مناطق شهرستان بندر خمیر است، آبگرمی بزرگ و بسیار زیبا که در روستای نیمه کار قرار گرفته است و هنوز تا به امروزه خیلی شناخته شده نیست.این آبگرم خواص درمانی بسیاری دارد و از ساخت وساز در اطرافش خبری نیست و طبیعتی بکر و زیبا دارد.


  تبلیغات   

          هتل انقلاب تهرانرزرو هتل ارزان | هتل های مشهدهتل ترنج کیش | اقامت اروپا


در حال ارسال
نظرات کاربر
( رای)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Load More In ایران

دیدگاه خود را ثبت کنید