تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
فستیوال ها

جشنواره هالووین | جشنواره ترس و وحشت 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

جشنواره هالووین | جشنواره ترس و وحشت

همانطور که میدانید هر کشوری بنا به تاریخ خود دارای جشنواره های متفاوتی هستند که جشنواره هالووین از همه جشنواره ها متفاوت تر است و سالانه افراد زیادی برای شرکت در این جشنواره به کشور های که در آن این جشواره برپا می شود مسافرت می کنند .

جشنواره هالووین جشنی پر از شادی , هیجان و ترس می باشد . این جشنواره در برخی کشورها مانند کانادا، سوئیس، فندلاند، انگلیس، ایرلند، آمریکا، آلمان و اسکاتلند برپا می شود، از ۳۱ اکتبر مصادف با ۱۰ آبان ماه آغاز می شود.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

تصورتان از جشن هالووین چیست؟  شرکت کنندگان خود را شبیه جادوگران در می آورند و در کوچه و خیابان قدم می زنند و سعی می کنند یکدیگر را بترسانند، همه جا را با کدوتنبل های ترسناک تزیین می کنند و به کودکان شرینی و شکلات تعارف می کنند. اما پشت این مراسم مشهور و محبوب داستان های پر رمز و رازی نهفته، عقایدی وسوسه انگیز اما جذاب.

که حتی بسیاری از شرکت کنندگان این مراسم علت برگزاری این جشن را نمی دانند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

جشن هالوین به جشن ارواحم نیز مشهور است چونکه روح یکی از پدیده های ترسناک نزد بشریت است و در هالووین شرکت کنندگان سعی می کنند چهره ها و تزیین کوچه و خیابان هایشان را شبیه به روح کنند و رعب و وحشت به وجود آورند.

در روزهای هالووین همه با لباس های وحشتناکشان به این طرف و آن طرف می روند و همه جا پر می شود از آدم های رنگارنگ و شیطانی، همه باهم در خانه ها و خیابان ها جمع می شوند، آتش می افروزند و شادی می کنند.

شکلات و کدو تنبل نقش مهمی در هالووین دارند؛ کودکان در شب با لباس های ترسناکشان زنگ خانه ها را می زنند و از صاحب خانه ها درخواست شکلات می کنند و تا شکلاتی نگیرند در جایشان باقی می مانند، به همین دلیل بزرگسالان در این شب ها مقدار زیادی شکلات مخصوص کودکان تهیه می کنند و منتظر می شوند آن ها زنگ خانه شان را بزنند.

و اما کدو تنبل؛ حتما دیده اید که کدو تنبل های هالووین به چه شکلی تزیین می شوند. کدوها را به شکل خبیثی می آرایند و در شب داخلشان شمع روشن می کنند تا چهاره ای ترسناک تر به شهر ببخشند.

البته هالووین امروزی کم کم رنگ و بوی گذشته ی خود را از دست داده است. ارواح در جشن های کهن هالووین نقش پررنگ تری را داشته است اما امروزه هالووین در لباس و شکلات خلاصه می شود.

مقدمات پیش از اجرای مراسم هالووین

 پوشاک

از مهم ترین معقوله ها که رنگ و بوی هالووین را با خود می آورد لباس های زیبا و منحصر به فردش است، از ماه ها پیش تولید کنندگان پوشاک در حال طراحی لباس هایی با ایده هایی نو برای این مراسم هستند.

علاقمندان به شرکت در هالووین هم با شور و اشتیاق همه ساله در فروشگاه های لباس در جستجوی پوشاک مورد نظرشان هستند. هیچ قائده و قانونی برای انتخاب لباس و جود ندارد، گاه زنان لباس های مردانه و مردان لباس های زنانه می پوشند.

لباس های مخصوص این مراسم بیشتر شبیه ساز چهره های مافوق طبیعی مانند خون آشام، هیولا، ارواح و اسکلت ها، مومیایی، جادوگران و شیاطین هستند. البته رفته رفته شخصیت های جدیدی هم به این فهرست اضافه می شوند مانند شخصیت های حبوب فیلم و یا انیمیشن ها مثل لاک پشت های نینجا یا زیبای خفته و سیندرلا.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

شکلات

هزاران هزار شکلات و شیرینی در روزهای پیش از هالووین فروخته می شوند. انواع طعم، رنگ و طرح های مختلف شکلات در فروشگاه ها پیدا می شود، میزان مصرف شکلات در روزهای هالووین از همه ی روزهای دیگر سال بیشتر است، در آمریکا حدودا یک چهارم شکلات تولید شده در سال در هالووین مصرف می شوند.

مردم شکلات ها را خریداری می کنند تا به بچه هایی بدهند که شب هالووین به در خانه یشان می آیند.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

 مناطق متروکه و وحشتناک

یکی از آدابی که رفته رفته در حال کم رنگ تر شدن است، گردش و تفریح و سر زدن به مناطق خالی از سکنه، متروک و هولناک است.

ماجرا از این قرار است که در هالووین به مناطق وحشتناک می روند تا بیشتر بتوانند ترس را لمس کنند. از سنت های موجود در هالووین ترسناک تر جلوه دادن مناطق متروکه و حتی وحشتناک کردن اماکن مختلف است.

از چند روز پیش از هالووین شروع به تزیین مناطق متروکه می کنند و برای این مراسم آماده می شوند.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

سفر

هالووین از روزهای پر رفت و آمد است، اغلب مردم دوست دارند تطعیلات هالووین را در کنار خانواده و آشنایانشان سپری کنند. به همین دلیل از روزها قبل از هالووین در جستجوی رزو بلیت و مسافرت به نقاط مختلف کشور و آماده کردن چمدان هایشان هستند.

گورستان

گورستان در شب همیشه از مناطق ترسناک بوده است، به همین دلیل در هالووین بسیار مورد توجه قرار می گیرد. در هالووین افرادی که عاشق هیجان هستند به گورستان ها می روند و روی قبرها شمع روشن می کنند.

از روزها قبل از شروع مراسم مردم برای تزیین کردن قبرستان ها و شستشوی قبر ها اقدام می کنند.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

کدو

همانطور که اشاره کردیم کدو تنبل یکی از نماد های اصلی هالووین است و زمانی که به صورت شیطانی آرائیده می شود جلوه ای کاملا خبیث و شیطانی به خود می گیرید و به عنوان اصلی ترین علامت هالوون شناخته می شود.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

جمجمه در جشنواره هالووین

از جمجمه های مصنوعی انسان و حیوان از دیرباز در هالووین استفاده می شد و آن را نمادی برای یادآوری مرگ و گذرا بودن زندگی و روز رستاخیز می دانند.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

فرشته

از نمادهایی که در هالووین به چشم می خورد آرایش و لباس هایی شبیه به فرشتگان می باشد که به نوعی نشان دهنده ی جنگ میان خوبی و بدی هستند.

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین

غذاهای جشنواره هالووین

خوراکی و غذاهای هالووین هم مانند همه ی جشن های دیگر تابع قوانین مخصوص به خودش است. اغلب در شب هالووین تلاش می شود که از گوشت در غذاها استفاده نکنند و کسی گوشت نخورد، غذاها با گیاهان و سبزیجات گوناگون پخته می شوند.

از سیب در این مراسم زیاد استفاده می شود و انواع خوراکی و نوشیدنی ها با طعم سیب سرو می گردد. همچنین هالووین آجیل مخصوصی دارد که در دوره همی ها خورده می شود و صد البته شکلات… انواع شکلات و شیرینی ها با طعم های مختلف در هالووین سرو می گردد

جشنواره هالووین
جشنواره هالووین


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *