تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی

یک راه حل مناسب برای خرید بلیط هواپیمای ارزان 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

ایران کشور پهناوری است و فواصل بین شهرهای مهم آن در بعضی موارد در حد 1000 کیلومتر و بیشتر هم می شود. به همین دلیل اگر خیلی طرفدار سفر زمینی و لذت بردن از مسیر نباشید سفر با اتوبوس یا خودروی شخصی خیلی وقتها از لحاظ زمانی و حتی اقتصادی به صرفه نخواهد بود. از طرفی استفاده از هواپیما برای سفر به علت سرعت و آسانی بالا یکی از گزینه هایی است که برای بسیاری از مسافران جذابیت بالایی دارد. مثلا اگرچه فاصله 900 کیلومتری تهران تا مشهد با اتوبوس حداقل 12 ساعت زمان می برد اما پرواز تهران مشهد حداکثر 75 دقیقه است.

خرید بلیط هواپیمای ارزان

سفر با اتوبوس و سفر با هواپیما

 اما همانقدر که سفر با هواپیما آسان تر و سریعتر است به علت زیرساخت های متعدد مورد نیاز هزینه های آن هم بالاست. به جز کشورهای توسعه یافته ی دنیا در بیشتر کشورهای دنیا تا همین 20 سال پیش هنوز سفر هوایی به عنوان یکی از گزینه های منطقی و قابل دسترس برای همه به شمار نمی رفت. اما با توسعه ناوگان هوایی و زیرساختی کشورها هم اکنون در بیشتر دنیا و همچنین کشور خودمان سفر با هواپیما در دسترس تر از همیشه است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما:

علاوه بر پیشرفت های حاصل شده در زمینه ی اجرای پروازها، دیگر توسعه ای که بسیار صنعت هواپیمایی دنیا را تحت تاثیر قرار داد امکان خرید آنلاین بلیط هواپیما بود. تا پیش از این مسافران برای خرید و رزرو بلیط هواپیما و اطلاع از زمان و قیمت پروازها محدودیت های زیادی داشتند اما با توسعه زیرساخت های ارتباطی مناسب و تکنولوژی های بر بستر وب امکان رزرو آنلاین بلیط هم ایجاد شد تا بیشتر از گذشته سفر هوایی در دسترس همگان قرار بگیرد.

خرید بلیط هواپیمای ارزان

امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما و رونق صنعت هوایی ایران

در گذشته در ایران قیمت بلیط هواپیما بر اساس نرخ مصوب تعیین می شد و همه ی شرکت ها و آژانس ها موظف به رعایت قیمت بودند. اما از سال 1394 با آزادسازی قیمت ها، قیمت بلیط هواپیما بر اساس توازن عرضه و تقاضا تعیین شد. با این اتفاق یکی رقابت بین شرکت های هواپیمایی و آژانس های چارتر کننده شکل گرفت. ارائه دهندگان بلیط هواپیما برای جذب مشتریان بیشتر تنوع بیشتری به کلاس های پروازی و نرخی خود داده و با تنوعی که به قوانین و خدمات خود می دادند. به این ترتیب میزان تغییرات و نوسانات قیمت بلیط هواپیما بسیار بیشتر از گذشته شد.

تغییرات قیمت و خرید بلیط هواپیما در زمان مناسب:

به طور کلی قیمت بلیط هواپیما متناسب با میزان تقاضا تعیین می شود. به طور مثال در ایام تعطیلات به خصوص در پاییز و زمستان که هوای کیش مناسب است قیمت بلیط هواپیمای تهران کیش بالا می رود. یا در ایام تولد امام رضا تقاضای سفر به مشهد بالا رفته و قیمت بلیط هواپیما به مشهد از همه شهرها بالاتر از روزهای عادی می شود.

خرید بلیط هواپیمای ارزان

تغییرات قیمت بلیط هواپیما در نیمه اول سال 98

البته علاوه بر این، زمان خرید بلیط هم اهمیت بسیار زیادی دارد. معمولا از حدود 1ماه و نیم قبل از پرواز ایرلاین و آژانس ها شروع به فروش بلیط های خود می کنند و با در نظر گرفتن شرایط قیمت بلیط را هر روز تغییر می دهند. این موضوع به این معناست که اگر در زمان مناسبی بلیط خود را بخرید می توانید قیمت کمتری پرداخت کنید. مثلا اگر بلیط هواپیمای تهران مشهد را در زمان مناسب بخرید قیمت بلیط هواپیما حتی از اتوبوس هم می تواند ارزانتر باشد. یا اگر مطمئن باشید که صبر کردن برای خرید بلیط هواپیمای کیش بهتر است حتی ممکن است با هزینه ای کمتر از 30 هزار تومان به کیش سفر کنید.

چمدون، پیش بینی و اطلاع از کاهش قیمت بلیط هواپیما:

هوش مصنوعی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. چمدون یک استارتاپ ایرانی است که با استفاده از هوش مصنوعی و با تحلیل روند قیمت بلیط هواپیما می تواند قیمت بلیط در روزهای آینده را پیش بینی کند. اگر شما قصد سفر با هواپیما را دارید کافیست پرواز مورد نظر خود را در چمدون به علاوه بر لیست کامل تمام پروازها و بلیط های موجود به شما زمان مناسب برای خرید را خواهد گفت.

خرید بلیط هواپیمای ارزان

پیش بینی قیمت بلیط هواپیما تهران کیش، چمدون

 مثلا اگر میخواهید بلیط هواپیما مشهد به کیش بخرید توصیه ما این است که حداقل از 10 روز قبل از پرواز از طریق چمدون پروازها را جستجو کنید و با توصیه چمدون بهترین زمان خرید بلیط را پیدا کنید. همچنین می توانید بررسی قیمت بلیط هواپیما را هم به چمدون بسپارید. کافیست پیگیری قیمت را بزنید تا چمدون قیمت مد نظر شما را دنبال کنید و به محض اینکه قیمت بلیط هواپیما به سطح مورد نظر شما رسید به شما اطلاع دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *