تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
تهرانگردی

خلازیر تهران کجاست ؟مکانی که در آن میشود شیطان را هم خرید 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

شاید به گوش شما هم خورده باشد که در خلازیر تهران شیطان را هم می‌شود خرید. در این مکان هرچیزی که به ذهنتان برسد خرید و فروش می‌شود‌ حتی وسایلی که به نظر خیلی ساده یا بی‌اهمیت برسد. همچنین در خلازیر می‌توانید اجناس را با قیمت بسیار پایین‌تری بخرید. این منطقه مکانی بسیار شلوغ و دارای اجناس متفاوتی است که همه حداقل یک‌بار برای یافتن چیزی به آن سر زده‌اند. همچنین بهتر است از وسیله نقلیه عمومی برای رفتن به این مکان استفاده کنید.

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

خلازیر تهراندر خلازیر چه چیزهایی یافت می‌ شود؟

افرادی که در خلازیر به خرید و فروش اجناس می‌پردازند با وسایل دست دوم و ضایعاتی سروکار دارند. از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در خلازیر یافت می‌شود. در این بازار می‌توانید برخی اجناس را حتی با نصف قیمت نیز بخرید. تصور اینکه جزئی از تهران باشد دشوار است. خلازیر زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار است که به زمین‌های بزرگ و بایر خلازیر فریز شده شناخته می‌شود. این منطقه اغلب توسط فروشندگان ضایعات و دست دوم فروش‌ها پر شده است.

 با نگاه به اجناس این فروشندگان ممکن است تصور کنید هیچ چیز به‌درد بخوری بین‌ آن‌ها پیدا نمی‌شود، مخصوصا اگر در یک روز گرم تابستانی به تماشای این همه وسایل بیایید ممکن است حس عجیبی داشته باشید. ولی با نگاهی دقیق‌تر شاید وسیله‌ای هرچند کوچک نیز توجه شما را جلب کند. اگر در یک روز زمستانی به این منطقه بیایید با فروشندگانی که دور آتشی برای گرم کردن خود جمع شده‌اند، مواجه می‌شوید‌. اکثرا در این منطقه لباس، کیف و کفش، اسباب‌بازی و مبلمان پیدا می‌شود.

خلازیر تهران

غرفه های خلازیر

در گذشته دستفروشان اجناس دست دوم را در کنار خیابان پهن کرده و می‌فروختند؛ اما امروزه غرفه‌هایی که برای آن‌ها بنا شده فضایی مناسب و مرتب را برای آن‌ها ایجاد کرده است. این غرفه‌ها جلوه منظمی داشته و کمی از ایجاد هرج‌ومرج می‌کاهد؛ اما برای ورود به محوطه جدید فروشندگان ملزم به پرداخت ۲۵۰ هزارتومان هستند که تهیه این مبلغ برای افراد نیازمند دشوار است. گاهی این مقدار هزینه از سود آن‌ها نیز بیشتر است. افرادی که توانایی تامین این مقدار را برای اجاره غرفه ندارند، فعالیت خود را در بازار مولوی، شوش و امام حسین ادامه می‌دهند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

آدرس و دسترسی به خلازیر

منطقه خلازیر در تهران که به جمعه بازار نیز معروف است در محله شهید کاظمی قرار دارد. در گذشته به این منطقه شیطان بازار نیز گفته می‌شد. این بازار دارای ۵۱۰ غرفه در فاز اول است و به‌زودی فاز دوم آن را نیز با ۱۰۰۰ غرفه افتتاح خواهند کرد. به‌دلیل پایین بودن امنیت در این منطقه بهتر است به جای اتومبیل شخصی با وسیله نقلیه عمومی به آنجا مراجعه کنید. برای رفتن به این منطقه با اتوبوس می‌توانید به ایستگاه اتوبوس سهیل رفته و سوار شوید. خلازیر در محله کاظمی، خیابان سهیل و خیابان خلازیر واقع شده است.

سخن پایانی

خلازیر نام منطقه‌ای در محله کاظمی تهران است که به‌دلیل خریدوفروش اجناس مختلف شناخته می‌شود. در این بازار هر کالای کوچک و بزرگی اعم از گران‌قیمت و ارزان می‌توانید بیابید که اغلب به نصف قیمت عرضه می‌شوند. اکثر وسایلی که در این منطقه به فروش می‌رسند، اجناس کهنه و دست دوم هستند. برای نظم دادن به این بازار شلوغ غرفه‌هایی قرار داده شده، اما برخی از فروشندگان به‌دلیل عدم توانایی پرداخت اجاره این غرفه‌ها نمی‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *