تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
گیلان

منطقه ییلاقی دشت النزه ، منطقه ای رویایی از شاندرمن 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

دشت النزه

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با منطقه ییلاقی دشت النزه آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

یکی از جاهای دیدنی و زیبا در سفر به ماسال و بخش شاندرمن ییلاقات این شهر است که یکی از ییلاقات معروف و دوست داشتنی ییلاق دشت النزه می باشد که جایی بسیار زیبا ، خوش آب و هوا و دارای طبیعتی بکر و سرسبز در دل کوه های بلند شاندرمن می باشد.

دشت النزه دارای چشمه های فروان می باشد و بیشترین چشمه ها را در خود جا داده به طوری که بیشترین چشمه ها در استان گیلان در این ییلاق است .


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

دشت النزه دشتی بزرگ و سرسبز است و دورتادور این دشت را کوه ها احاطه کرده اند . در فاصله بسیار کم ییلاق النزه آبشار بسیار زیبا و معروفی قرار دارد که به زیبایی این منطقه افزوده است و ارتفاعی بیش از 15 متر دارد که به نام آبشار واشیار معروف است.

برای رسیدن به ییلاق دشت النزه باید از مسیر های کوهستانی و جنگل های بسیار زیبا عبور کرد .  همچنین در مسیر سفر به دشت النزه با دیدن منظره های زیبا و شگفت انگیز همراه با رودخانه بزرگ لذت خواهید برد.دشت النزه

در طول مسیر به ییلاق دشت النزه باید از ییلاقی های استه سر ،جاده 200 ، بستون گاو ، برزف ، خشت خوار ،چای خاله ،سبل خوار ،سنیفه عبور کنید و بعد به ییلاق زیبا دشت النزه می رسید. برای اقامت در دشت بهترین فصل بهار و تابستان می باشد زیرا اب و هوای بسیار معتدل و ملایمی دارد .

به دشت النزه که می رسید شاهد خانه های بسیار زیبا و چوبی و دارای سقف های شیروانی و طبیعت بکر می شوید . لازم بذکر است ساکنین دشت بومی و بصورت آباواجدادی و سنتی در این منطقه زندگی می کنند و برای استفاده روشنایی و گرمایشی از فانوس و بخاری هیزمی استفاده می کنند. یکی از جاذبه های گردشگری دشت وجود رمه های گوسفند و گله های اسب وحشی و اهلی و گاو و گاومیش و … می باشد که به زیبایی این دشت بزرگ می افزاید.دشت النزه

جاذبه مذهبی ییلاق النزه

دشت النزه علاوه بر جاذبه های طبیعی زیبایش به  دلیل وجود بقعه امامزاده ابراهیم حس و حال مذهبی را هم برای شما به ارمغان می آورد و از جمله دیدنی ترین اماکن مذهبی ماسال به شمار می ورد.

اگر پنج دقیقه پیاده روی در دشت را تجربه کنید به بقعه خواهید رسید که البته به همین جا ختم نمی شود نکته ی جالبی که وجود دارد این است که در کنار این بقعه یک درخت کهنسال قامت خود را به تصویر می کشد این درخت حدود 200 سال قدمت دارد و همین امر موجب شده است که مردمان آن منطقه بر این باور باشند که میتواند برایشان مشکل گشا باشد پس پارچه های سبز , نخ و شمشاد را از آن آویزان می کنند بلکه حاجتشان روا شود.

مسیر دسترسی

شروع جاده شاندرمن-النزه از میدان شهدا شهر شاندرمن شروع می‌شود. شاندرمن در ۵۵ کیلومتری رشت و ۵ کیلومتری ماسال قرار گرفته. از سمت چپ میدان ادامه مسیر بدهید. مسیرتان سرسبز است و پوشیده از مزارع و جنگل. ﺑﺮای رﺳﯿﺪن ﺑﻪ دﺷﺖ اﻟﻨﺰه ﺑﺎﯾﺪ از روﺳﺘﺎﻫﺎ ﯾﺎ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺑﯿﺘﻢ، اوﻟﻢ، ﮔﺴﮑﻤﯿﺠﺎن، ﺷﻬﯿﺪ ﺣﺴﺮﺗﯽ ﻣﻌﺎف، ﭼﭙﺮود، اﺳﺘﻪ ﺳﺮ، ﺑﻮﺳﺘﻮن ﮔﺎه، ﺑﺮزف، ﺧﺸﺖ ﺧﻮار، ﭼﺎی ﺧﺎﻟﻪ، ﺳﺒﻞ ﺧﻮار و ﺳﻨﻔﯿﻪ بگذرید. ﺑﻌﺪ از ﺳﻨﻔﯿﻪ ﺑﻪ دﺷﺖ اﻟﻨﺰه ﻣﯽ رﺳﯿد.دشت النزه


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *