تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, تهرانگردی

روستای سنگان | یکی از مکان های تفریحی اطراف تهران 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روستای سنگان

در این مقاله از معرفی مکان های تفریحی اطراف تهران تصمیم گرفتیم تا شما را با روستای سنگان که مناسب برای طبیعت گردی و سفر یک روز در اطراف پایتخت است آشنا کنیم. پس اگر اهل طبیعت گردی هسیتد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

روستای سنگان ، از توابع بخش کن در ناحیه شمال غربی شهر تهران و در میان کوه‌ های البرز میانی قرار گرفته است. ارتفاع روستای سنگان از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است.

سنگان مشتمل بر شش محله به نام‌ های ده پایین یا سنگان پایین، ده میان یا سنگان میانی، ده سر یا سنگان بالا، باغ‌دره، دره‌ تک و سنگان نو است. قدیمی‌ ترین محله روستای سنگان، سنگان پائین نام دارد که ورود به سنگان نیز از طریق همین روستا است. آثار بازمانده تاریخی به ویژه آرامگاه امامزاده‌های سه‌ گانه سنگان، نشانگر قدمت طولانی این روستا است. به استناد نوشته‌ های برخی از سنگ قبرها قدمت روستای سنگان به بیش از ۵۰۰ سال پیش می‌رسد.

 از مهم ترین دلایل جذب گردشگر و طبیعت گرد به این روستا آبشار سنگان می باشد که بلندترین آبشار تهران و یکی از بلندترین آبشارهای ایران می باشد است.

آبشار سنگان ، بلندترین آبشار استان تهران و جزو چندین آبشار مرتفع کشور به حساب می آید که به عنوان اولین اثر طبیعی استان تهران در شهریور ۹۸ در فهرست میراث ملی ایران ثبت گردید. این آبشار مرتفع در طول سال گردشگران و زیادی از جمله داخلی و خارجی جذب میکند و یکی از مسیر های مورد علاقه کوهنوردان تیم های طبیعتگردی میباشد.

آبشار سنگان


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *