تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, قم

روستای قاهان بهشت گمشده قم | Ghahan 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روستای قاهان قم

روستای قاهان پس اگر به دنبال دیدنی های اطراف شهر قم میگردید تا انتهای این مقاله با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

روستای قاهان قم

قم یکی از کلان شهرها و دومین شهر مذهبی ایران پس از مشهد می باشد که در 140 کیلومتری جنوب تهران در کنار رودخانه قمرود و دشت قم واقع شده است که مرکز استان قم میباشد. این شهر در گذشته به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بوده و اکثر ساکنین این شهر از دیگر شهرهای ایران مثل ( زنجان ، اراک و تبریز و… ) به این شهر مهاجرت کرده اند. بیشتر ساکنین این شهر مسلمان و شیعه هستند و تعدادی از اقلیت های دیدنی زرتستی و مسیحی نیز در قم ساکن هستند.به شهر قم لقب های مختلفی نسبت داده می شود که لقب های رسمی و مورد استفاده در رسانه های و همینطور شهرداری این شهر ( پایتخت مذهبی ایران و قطب فرهنگی ) است


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

جاهای دیدنی قم

قاهان

دره‌ی قاهان، دره‌ای به طول ۳۰ کیلومتر، که در مرز استان قم و استان مرکزی و ۳۵ کیلومتری جاده‌ی ساوه – سلفچگان قرار گرفته است؛ از جمله جاذبه‌های مهم گردشگری قم به شمار می‌رود.

این دره شامل روستاهای متعددی با نام‌های بنابر، نویس، انجیله، آقلک، جمزقان، کاسوا و قاهان است و روستاهای پایین‌ترِ دره یعنی کاسوا، نویس و انجیله فضای کوهستانی‌تری دارند. این منطقه دارای قنات‌ های زیادی است که آب منطقه از طریق آن‌ها تأمین می‌شود. رفتن به این دره‌ی بکر و زیبا که هر فصلِ آن زیبایی‌های منحصر به فردی دارد و بازدید از روستاهای بی‌نظیر آن را به دوستداران طبیعت پیشنهاد می‌کنیم.

طبیعت قاهان اینگونه است که شما مطمئنا هیچ فکرش را نمی‌کردید که بعد از بیرون آمدن از دل کویر، به یک منطقه ی خوش آب ‌و هوا وارد شوید و به جای وارد شوید که گردشگران بسیار زیادی از جمله خود شما را عاشق خودش بکند.

آدرس دره قاهان قم : شهر قم،  ۳۵ کیلومتری جاده ساوه_سلفچگان


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *