تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ایران, مازندران

روستای لاویج ، ییلاقی سرسبز و دیدنی در مازندران | Lavij 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روستای لاویج

روستای لاویج از توابع بخش چمستان شهرستان نور در استان مازندران است. این ‌منطقه با کوه‌های البرز احاطه شده و از نظر زیبایی طبیعی منطقه‌ای بکر است که متاسفانه طی سال‌های اخیر با ساخت‌وساز‌های انجام گرفته، از بکر بودن آن کاسته ‌شده است.

روستای لاویج
روستای لاویج

جنگل های متراکم و انبوه آن با ارتفاع ۲۵۰۰ متری از سطح دریا از محبوب ترین و جذاب ترین تصاویر و چشم اندازهای دیدنی در روستای ییلاقی لاویج می باشد. درختان راش در این منطقه که از دوره های بسیار گذشته از جنگل های هیرکانی باقی مانده است هر بیننده ای را مجذوب خود می سازد.

روستای لاویج
روستای لاویج

 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
روستای لاویج
روستای لاویج

جاذبه های دیدنی روستا

جنگل‌های لاویج : جنگل‌های لاویج از تنوع زیاد گونه‌های گیاهی و دختان گوناگون برخوردار است و در هر ناحیه آن چشمه سارانی از دل زمین به خارج می‌جوشد و در هر فصلی از سال از میوه‌های وحشی و جنگلی خاصی برخوردار‌است . فصل بهار با شکوفه‌های سپید , فصل تابستان یکسره سبز و پاییز هزار رنگ آن از جاذبه‌های جالب و طبیعی آن به شمار میرود.

آب‌گرم لاویج : این آب‌گرم در دامنه‌های کوه‌های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می‌جوشد . این آب گرم دارنده املاح معدنی و گوگردهای فراوانی است که برای امراض پوستی و دردهای مفاصل کمردرد , پادرد و مهمتر از همگی برای تمدد روان مضاعف مفید است . آبگرم‌ها دارای امکانات قابل قبول و بهداشتی مانند دوش , استخر و وان است.

روستای لاویج
روستای لاویج

آبشار حرام‌او : این آبشار در 25 کیلومتری جاده‌ نور قرار دارد. حرام‌او بر اساس گویش مازنی انتخاب ‌شده است. درکنار جذابیت و زیبایی طبیعی این آبشار، مردم محلی معتقدند که این ‌آبشار هم نیز مانند آب گرم لاویج دارای خواص درمانی است.

مسیر دسترسی

پس از آنکه از سمت غرب به چمستان وارد شدید، در کیلومتر ۳ چمستان به نور از مسیری فرعی زیبا و آسفالته که به سمت جنوب از جاده اصلی جدا شده، از پارک جنگلی کشپل عبور کنید تا نهایتا به لاویج برسید. این روستا که از دهستان های شهر چمستان شهرستان نور می باشد، در۱۷ کیلومتری جنوب چمستان واقع شده است. روستای لاویج به علت ییلاقی بودن منطقه، مناظر زیبا و آبگرم های طبیعی معروف شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *