تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

رومینگ ایرانسل { روش های فعال سازی + توضیحات } 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

آیا قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید و در آنجا از طریق سیم‌ کارت ایرانسل خود با کل دنیا از جمله ایران در ارتباط باشید؟ اطلاعی راجع به حالت رومینگ ایرانسل دارید؟ رومینگ ایرانسل، حالتی است که توسط این شرکت بزرگ برای استفاده هر چه بیشتر و بهتر کاربران در نظر گرفته می‌شود. این حالت یکی از خدماتی است که شما می‌توانید حتی در خارج از مرزهای ایران نیز از آن بهره‌مند شوید.

رومینگ ایرانسل

رومینگ ایرانسل چیست ؟

رومینگ ایرانسل، نوعی خدمت جدید از این اپراتور بسیار بزرگ در ایران است که تمامی افرادی که قصد دارند به خارج از کشور سفر کنند، می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند. تنها کافی است که شما اقدام به فعال‌سازی رومینگ ایرانسل خود کنید. قبل از آنکه بگوییم چگونه می‌توان سرویس رومینگ را فعال کرد، لازم است تا اطلاعاتی راجب این سرویس بدانید. سرویس رومینگ نوعی سرویس است که تمامی خدمات مربوط به اپراتور تلفن همراه همچون تماس صوتی، ارسال پیامک و اتصال به اینترنت همراه را شامل می‌شود و شرایط را برای فردی که در خارج از کشور سکونت دارد، مهیا می‌سازد.

اپراتور بزرگ ایرانسل همانند دیگر اپراتورهای موجود در ایران محدوده‌ خاص جغرافیایی را برای ارائه خدمات خود معین کرده و فرد در صورتی که از این محدوده‌ جغرافیایی خارج شود، دیگر نمی‌تواند از این خدمات بهره‌مند شود و سیم‌کارت او به قولی غیرفعال و غیرقابل استفاده می‌شود. این شرکت بزرگ در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر، اقدام به عقد قرارداد با شرکت‌های خارجی کرده تا مسافران و کاربران خارج از ایران نیز بتوانند از خدمات مختلف این سیم‌کارت در کشور مقصد نیز بهره‌مند شوند. این شرکت با بستن قرارداد‌های متعدد توانسته این خدمت را در ۱۵۸ کشور مختلف ارائه دهد؛ بنابراین با این تفاسیر، شما می‌توانید از سیم‌کارت ایرانسل خود حتی در خارج از کشور نیز استفاده کرده و از تمامی خدمات مختلف این اپراتور بهره‌مند شوید.

روش های فعال سازی رومینگ ایرانسل

حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه می‌توان رومینگ ایرانسل را در دیگر کشورها فعال کرد و از خدمات مربوط به آن بهره‌مند شد؟ در ابتدا و قبل از سفر خود به کشور مقصد، شما باید اقدام به فعال‌سازی آن کنید. از طرف دیگر، شما باید بدانید که آیا کشور مقصد از جمله کشورهایی است که شرکت‌‌های مخابرات آن با این اپراتور بزرگ قرارداد بسته‌اند یا خیر. در گام بعدی و پس از آنکه متوجه شدید که کشور مقصد شما از خدمات مربوط به رومینگ ایرانسل بهره‌مند است، می‌توانید به سراغ فعال سازی آن در داخل کشور بروید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

فرقی ندارد که شما صاحب سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری باشید، در هر دو حالت می‌توانید از این خدمات ایرانسل استفاده کنید. خدمات آن شامل بخش‌های مختلفی مانند اینترنت، تماس صوتی و پیامک می‌شوند. حال چه طور رومینگ ایرانسل را باید فعال کرد؟ برای فعال سازی رومینگ ایرانسل یا به اختصار MTN Roaming تنها کافی است کد دستوری #1*1111* را شماره‌گیری کرده و منتظر نمایش یک پیام از اپراتور ایرانسل باشید. پیامی که برای شما ظاهر می‌شود، نشان‌دهنده فعال شدن رومینگ است. پس از دریافت این پیام، شما می‌توانید از خدمات مربوط به اپراتور ایرانسل که شامل پیامک، اینترنت و تماس می‌شود، استفاده کنید. دقت داشته باشید که برای فعال‌سازی هر کدام از این روش‌ها شما باید مبلغی را پرداخت کنید که بسته به نوع خدمات می‌تواند مقدار آن متفاوت باشد.

رومینگ ایرانسل

برای فعال‌سازی اینترنت رومینگ یا دیتا رومینگ نیاز نیست که شما کاری انجام دهید. پس از فعال شدن رومینگ ایرانسل، اینترنت رومینگ شما نیز فعال می‌شود. بسته به کشور مقصد، شما می‌توانید از اینترنت 4G استفاده کنید. استفاده از این نوع اینترنت بسته به نوع کشور متفاوت بوده و امکان دارد در برخی از کشورها ارائه نشود؛ بنابراین لازم است که بدانید کدام کشورها ارائه‌ دهنده این نوع اینترنت‌ها هستند. برای دانستن این اطلاعات می‌توانید سری به سایت ایرانسل بزنید. همچنین اینترنت 3G در تمامی کشورها ارائه می‌شود و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. برای اطلاع از تعرفه و هزینه‌های مربوط به اینترنت، تنها کافی است نام کشور مقصد را به فارسی یا انگلیسی به شماره 555 ارسال کنید تا اطلاعات کاملی در این خصوص به‌ دست آورید.

از دیگر خدمات مربوط به اپراتور ایرانسل می‌توان به تماس‌ها اشاره کرد. پس از فعال‌سازی رومینگ ایرانسل، چند حالت برای تماس‌های شما اتفاق می‌افتد که شامل تماس به شما یا تماس شما به افراد داخل ایران یا افرادی که داخل کشور مقصد هستند، می‌شود. در دسته‌ی اول، افرادی که در داخل ایران هستند، می‌توانند بدون هیچ نگرانی و با همان راه اولیه با شما تماس بگیرند. فردی که می‌خواهد در ایران با شما تماس بگیرد باید کد اولیه 0098 را در ابتدای شماره شما وارد کند.

در حالتی دیگر، برای تماس شما به یک فرد می‌توان دوحالت کلی را در نظر گرفت. یک حالت تماس شما به یک فرد داخل ایران است. در این حالت شما باید همانند یک تماس بین‌المللی عمل کنید و شماره‌ مورد نظر خود را بدون صفر و کد کشور شماره‌گیری کنید. در حالت بعدی، شخص دیگری از کشور مقصد به شماره شما تماس می‌گیرد. این نوع تماس، یک تماس کاملا عادی به حساب می‌آید و نیازی به کار دیگری نیست. نکته قابل توجه این است که در استفاده از خدمات رومینگ ایرانسل، تمامی هزینه‌های مربوط به خدمات تماس صوتی بر عهده‌ شما است. آخرین خدمت ارائه شده توسط رومینگ ایرانسل را می‌توان پیامک دانست. این دسته نیز همانند تماس‌های صوتی است و شما می‌توانید در حالت رومینگ از آن استفاده کنید.

راه دوم برای فعال سازی رومینگ ایرانسل

از دیگر راه‌های فعال‌سازی رومینگ ایرانسل می‌توان به استفاده از اپلیکشن ایرانسل من اشاره کرد. تنها کافی است پس از وارد شدن به این اپلیکشن، وارد منوی سمت راست شده سپس گزینه انتخاب پرونده را بزنید. پس از باز شدن صفحه‌ جدید، شما می‌توانید به سراغ گزینه خدمات رومینگ ام تی آن ایرانسل رفته و اقدام به فعال‌سازی رومینگ ایرانسل کنید.

چگونه می توانم رومینگ ایرانسل را غیر فعال سازی کنیم؟

پس از سفر و گشت‌وگذار در کشور مقصد و استفاده بهینه از این خدمات، نوبت به غیرفعال‌سازی رومینگ ایرانسل می‌رسد. برای غیرفعال‌سازی رومینگ ایرانسل دو روش وجود دارد که شامل استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من یا استفاده از کد دستوری #2*1111* می‌شود. برای غیرفعال‌سازی رومینگ ایرانسل، شما می‌توانید از طریق اپلیکشن ایرانسل من، مراحلی همانند فعال سازی را طی کنید. شما با گذراندن این مراحل، می‌توانید اقدام به غیرفعال‌سازی آن‌ها نمایید.

سخن پایانی

فعال‌سازی رومینگ ایرانسل می‌تواند کمک شایانی به شما در جهت استفاده از سیم‌کارت کنونی در خارج از کشور کند. این ویژگی باعث می‌شود که شما از خدمات مربوط به اپراتور ایرانسل بدون توجه به محدوده‌ جغرافیایی و در خارج از کشور بهره‌مند شوید. دونکته بسیار مهم و حائز اهمیت در خصوص فعال‌سازی رومینگ ایرانسل وجود دارد. اولین نکته این است که قبل از بستن بار و بندیل خود و سفر به خارج از کشور اقدام به فعال سازی رومینگ خود کنید. دومین مورد این است که تمامی تعرفه‌ها و هزینه‌های مربوط به خدمات اینترنت، تماس صوتی و پیامک بر عهده‌ خود شما است. فرقی ندارد شما دارای سیم کارت‌های دائمی یا اعتباری باشید، در هر دوحالت، امکان استفاده از رومینگ ایرانسل برای شما وجود دارد.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *