تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ادامه تحصیل, مقالات آموزشی, مهاجرت و اقامت

راهنمای مهاجرت به آلمان و یادگیری زبان آلمانی — ۱۰ مزیت زندگی در آلمان 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آموزش زبان آلمانی

در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول با آموزش زبان آلمانی با شما خواهیم بود. برای آشنایی با روش آموزشی و مزیت های یادگیری زبان آلمانی در ادامه با ما همراه باشید.

زبان آلمانی یکی از ده زبان رایج در جهان است و این روزها یکی از زبان های مطرح و پرطرفدار در میان افرادی است که قصد دارند به کشورهای آلمانی زبان مهاجرت کنند و رویای زندگی، تحصیل و یا کار در پیشرفته ترین کشورهای اروپا را در سر می پرورانند. جالب است بدانید که آلمانی زبان مادری بیشترین تعداد افراد در اتحادیه اروپاست.

در واقع اشتیاق افراد برای مهاجرت و یا سفر و ارتباط با کشور آلمان دلایل قانع کننده زیادی دارد. یکی از مهمترین این دلایل این است که اقتصاد آلمان رتبه اول در اروپا و رتبه چهارم در سراسر جهان را دارد و کشور آلمان دومین صادرکننده بزرگ جهان است و سرمایه گذاری مستقیم آلمان در ایالات متحده بیش از ده میلیارد دلار است. بنابراین از آنجایی که آلمان یکی از قوی ترین کشورهای اروپایی در زمینه های مختلف تحصیلی، اقتصادی، صنعتی و… است، افراد زیادی به دنبال یادگیری زبان آلمانی و ارتباط با این کشور برای دستیابی به آینده ای درخشان هستند.

فرادرس یکی از مراکز بسیار شناخته شده و پیشرو در زمینه آموزش است. این سازمان علمی و آموزشی بستری بسیار مناسب برای یادگیری و به خصوص آموزش مکالمه زبان آلمانی است. مرکز فرادرس با موضوعات و محورهای آموزشی متنوع و سابقه ای عالی، یکی از بزرگترین پلتفرم های آموزشی حال حاضر در ایران می باشد که آموزش هایی عالی در زمینه های متنوع ارائه می دهد. تمام تلاش این مرکز این است که یادگیری این زبان به یکی از لذت بخش ترین کارهای شما در طول روز تبدیل شود.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
آموزش زبان آلمانی
آموزش زبان آلمانی

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهند چرا شما باید زبان آلمانی یاد بگیرید و حتی این دلایل می تواند شما را ترغیب کنند که کشور آلمان را برای کار یا تحصیل انتخاب کنید. از برخی از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • آلمانی دومین زبان علمی پرکاربرد در جهان است.
 • آلمانی با بیش از 95 میلیون آلمانی زبان، رایج ترین زبان مادری در اتحادیه اروپاست.
 • اقتصاد آلمان رتبه اول در اروپا و رتبه چهارم در سراسر جهان را دارد.
 • کشور آلمان محل شرکت های متعدد و بسیار مطرح بین المللی است.
 • زبان آلمانی دروازه ورود به آموزش عالی در سطح جهانی است.
 • آلمانی ها در زمینه مهندسی پیشتازان جهان هستند.
 • بسیاری از مهمترین آثار فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ هنر، الهیات، روانشناسی، شیمی، فیزیک، مهندسی و پزشکی جهان غرب به زبان آلمانی نوشته شده و همچنان به زبان آلمانی تولید می شوند.

مزایای یادگیری زبان آلمانی

آموزش الفبای زبان آلمانی می تواند فرصت های متنوعی را برای شما فراهم کند. از تحصیل در یک کشور آلمانی زبان گرفته تا افزایش گزینه های شغلی هم در کشور خودتان و هم در خارج از کشور. این روزها که ارتباطات عامل اصلی پیشرفت های مهم در زندگی فردی و اجتماعی است، زبان آلمانی به عنوان یک زبان مهم و پرکاربرد در سطح جهانی، مهمترین عامل ارتباط شما با دنیاست.

یادگیری زبان آلمانی مزایای بسیار عالی ای دارد، از جمله برخی مزایای آن می توان به این موارد اشاره کرد؛

 • بهبود فرصت های شغلی در ایران و در بهترین کشورهای اروپایی
 • تحصیل در مدارس و دانشگاه های مطرح جهانی
 • سفر به کشورهای مختلف آلمانی زبان و کشف دنیا
 • دستیابی به مزایای مهاجرتی و زندگی در یک کشور پیشرفته چون آلمان
 • دسترسی به منابع موسسات و دانشگاه های معتبر جهانی
 • افزایش توانایی های ارتباطی
 • آشنایی با فرهنگ های متنوع
 • بهبود اعتماد به نفس

چه کشورهایی بیشترین تعداد آلمانی زبان را دارند ؟

اکثر آلمانی زبانان در اروپای غربی و مرکزی هستند و همانطور که پیشتر گفتیم زبان آلمانی رایج ترین زبان مادری در اتحادیه اروپا است. امروزه آلمان، اتریش و سوئیس سه کشوری هستند که بیشترین تعداد آلمانی زبان را دارند و همچنین این سه کشور از کشورهای بسیار پرطرفدار برای زندگی و مهاجرت شناخته می شوند.

آلمانی همچنین در بلژیک، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین زبان رسمی است. در کشورهای اروپای مرکزی مانند مجارستان و جمهوری چک، بسیاری از مردم آلمانی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. این امر به این دلیل است که امپراتوری اتریش زمانی قسمت اعظم اروپای مرکزی و بالکان را تحت پوشش خود داشت.

در خارج از اروپا نیز برخی از جوامع مذهبی در ایالات متحده هنوز آلمانی صحبت می کنند، درست مانند اجدادشان و نسل های قبل که از آلمان به آنجا رفته اند. همچنین بسیاری از یهودیان در سراسر جهان به زبان ییدیش صحبت می کنند، یک نوع آلمانی که شامل عناصر عبری نیز می شود.

مزایای یادگیری زبان آلمانی برای مهاجرت

آیا یادگیری زبان آلمانی سخت است ؟

یادگیری زبان آلمانی می تواند کمی چالش برانگیز باشد. اما مهم نیست که زبان مادری شما چیست و حتی اگر آلمانی در ابتدا برای شما دشوار به نظر برسد، ناامید نشوید زیرا روش های جذاب بسیاری برای یادگیری آلمانی وجود دارد و هر چه بیستر با این زبان آشنا شوید متوجه می شوید که حتی در جنبه هایی یادگیری آن بسیار راحت است.

به طور کلی باید باید بگوییم نه! یادگیری زبان آلمانی سخت نیست. اینکه افراد زیادی می گویند یادگیری زبان آلمانی سخت است، در حقیقت درست نیست. یادگیری هر زبانی به زمان، تعهد، تلاش و مطالعه مداوم نیاز دارد. در مورد زبان آلمانی هم همینطور است و به طور کلی یادگیری هر زبان جدیدی چالش های خود را دارد.

درواقع یادگیری زبان، تنها یادگیری کلمات نیست. بسیاری عوامل چون تلفظ صحیح، درک گرامر و ریتم جملات در یادگیری زبان مهم اند و باید روش های متنوع و جذابی را برای آموزش این عوامل به کار برد تا آموزش برای زبان آموزان مفید باشد. بنابراین روش آموزش زبان یکی از مهمترین بخش های آموزش است.

داشتن انگیزه کافی و تلاش برای رسیدن به هدف، تنها چیزی است که لازم است و اگر در مورد اینکه از کجا شروع کنید گیج شده اید، ما به شما کمک می کنیم تا خیلی سریع، راحت و به روش هایی بسیار جذاب، خیلی زود بتوانید آلمانی صحبت کنید.

آموزش زبان آلمانی
آموزش زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی چقدر زمان می برد ؟

هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد که تضمین کند شما برای یادگیری زبان آلمانی چقدر زمان لازم دارید، اما مهمترین چیز ثبات است. شما قرار نیست یک روز صبح بیدار شوید و آلمانی را روان صحبت کنید. اما اگر هر بار فقط یک قدم بردارید، نتایج سریع یادگیری خود را مشاهده خواهید کرد.

یادگیری یک زبان جدید بسته به عوامل زیادی مانند تجربه قبلی شما و قرار گرفتن در معرض زبان، پشتکار و میزان تلاش شما در فرایند یادگیری، انگیزه و… ممکن است زمان متفاوتی طول بکشد. اما اگر روزانه به مدت حداقل 3 تا 6 ماه تمرین کنید، احتمالا می توانید یک مکالمه روزانه را با یک دوست انجام دهید و کارهایی مانند ورود به کافه و سفارش به زبان آلمانی را انجام دهید. قطعا هر چه بیشتر تلاش کنید زودتر نتیجه می گیرید.

یادگیری زبان آلمانی به روشی آسان و سریع

چه در خود کشور آلمان و چه در ایران، گذراندن یک دوره آموزشی زبان، بهترین و موثرترین روش یادگیری زبان است. زیرا دوره های آموزشی به شما می گوید که میزان مهارتتان چقدر است و بر این اساس با روش های مورد تایید روی یادگیری شما کار می کنند تا سطح زبانی تان را ارتقاء دهند. اما انتخاب یک دوره کارآمد، معتبر و مطابق با استاندارد های جهانی بسیار مهم است.

اگر میخواهید مهارت های خواندن و نوشتن زبان آلمانی خود را بهبود ببخشید، یاد بگیرید که آلمانی را روان صحبت کنید یا واژگان آلمانی خود را به سادگی توسعه دهید و در عین حال این زبان را با روش هایی جذاب و ساده یاد بگیرید، می توانید در دوره های انعطاف پذیر و متناسب با سبک منحصر به فرد یادگیری مرکز فرادرس شرکت کنید. در صورت تمایل به بررسی شرایط و شرکت در کلاس های زبان آلمانی می توانید به وبسایت مرکز آموزشی فرادرس مراجعه کرده و از همین امروز یادگیری زبان آلمانی را شروع کنید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *