تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
آسیا, ژاپن

مجسمه بودا بر بلندای تپه ای در ژاپن | شاهکار معماری ژاپنی 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

مجسمه بودا در ژاپن

در این مقاله از وب سایت تاپ تراول شما را با مجسمه بودا در ژاپن آشنا خواهیم کرد که این مجسه یکی از شاهکارهای معماری ژاپنی را به رخ می کشد . این مجسمه سنگی در گورستانی در حومه شهر ساپورو واقع شده است.

البته نا گفته نماند که گورستان جایی برای دیدن نیست و این مجسمه سنگی عظیم جسه 1500 تنی 15 سال است که در این مکان قرار دارد که منظره درخشان و زیبایی را خلق کرده است. ناگفته نماند که این مجسمه در گورستان ماکامانای واقع شده است.

مجسمه بودا در ژاپن
مجسمه بودا در ژاپن

در ابتدا برروی این تپه فقط مجسمه بودا قرار گرفته بود که مرور تبدیل به یک قبرستان با 150 هزار نوع گیاه شده است که دیدن آن خالی از لطف نیست .

تپه بودا در واقع مجسمه غول پیکری از بودا است که در بالای تپه‌ای کوچک نزدیک به قبرستانی در جزیره‌ی هوکایدو ژاپن قرار دارد. این مجسمه ۱۵ سال قبل ساخته شد، ولی در دسامبر سال ۲۰۱۵ بود که اطراف آن حجاری شد تا این مجسمه عظیم را بیشتر نشان دهد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

تادائو آندو معمار بخش‌های اطراف این مجسمه عنوان کرده که هدف اصلی این پروژه، ساخت یک سالن نیایش بود تا جذابیت مجسمه بودا را دو چندان کند. این سایت در واقع تپه‌ای است که در زمین سرسبز ۱۸۰ هکتاری قبرستان قرار دارد. این مجسمه ۱۳/۵ متر ارتفاع و ۱۵۰۰ تن وزن دارد و از سنگ‌های مستحکم و عالی ساخته شده است.

این معمار گفت:

تا این لحظه مجسمه بودا به تنهایی در این تپه قرار داشت و تاثیری متزلزل ایجاد می‌کرد. اما از من خواستند کاری کنم که این مجسمه تاثیری آرامش ‌بخش روی بازدیدکننده داشته باشد. ایده این بود که از سر به پایین بودا را با تپه‌ای از گیاهان اسطوخودوس بپوشانیم.

مجسمه بودا در ژاپن
مجسمه بودا در ژاپن

تونلی ۴۰ متری در زیر تپه قرار دارد و سازه‌ای مدور مجسمه بودا را احاطه کرده است. هدف از این طراحی، خلق یک توالی فضایی پویا بود که با یک تونل طولانی آغاز می‌شد و حس انتظار دیدن بودا را افزایش می‌داد، این تونل از بیرون قابل مشاهده نیست. هنگامی که بازدیدکنندگان به سالن اصلی می‌رسند سر خود را بالا آورده و بودا را می‌بینند که دور سرش را هاله‌ای از آسمان فرا گرفته است.

مجسمه بودا در ژاپن
مجسمه بودا در ژاپن

در تپه بودا ۱۵۰ هزار گیاه اسطوخودوس کاشته شده که در فصل بهار به رنگ سبز، در تابستان به رنگ بنفش و در زمستان به سفید ابریشمی تغییر رنگ می‌دهند. این پروژه را با توجه به وسعت مکان می‌توان یک معماری تلقی کرد. ذهن خلاقی لازم بوده تا بتواند این محیط را مجدداً طراحی کند به همین دلیل تجربه‌ای چالش‌ برانگیز و با ارزش برای معمار آن محسوب می‌شده است.

سفر به ژاپن و راهنمای جاذبه های گردشگری آن


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *