تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
سوئیس

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) ، نگین کوه‌های آلپ | سوئیس 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس

در این مطلب از مجله گردشگری تاپ تراول شما را با مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس ، نگینی در کوه های آلپ آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

مهمانخانه Aescher در جایی ساخته شده که منظره‌ی نفس‌گیرش هرکسی را به وجد می‌آورد. این مهمان‌خانه در حدود ۲۰۰ سال قبل، توسط کشاورزانی ساخته شد که نیاز داشتند مکانی برای اقامت و استراحت داشته باشند، به خصوص هنگامی که گوسفندان خود را برای چرا به این منطقه سرسبز می‌آوردند. حالا این مهمان‌خانه قدیمی به یک جاذبه‌ی گردشگری پرطرفدار برای بومیان و خارجی‌ها تبدیل شده است.

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس

ساختن چنین ساختمانی در این محل کمتر از تلاش برای ساختن اهرام نیست، چون که انتقال مصالح ساختمانی و چوب‌ها به این ارتفاع و احداث آن کار آسانی نبوده است، آن هم ۲۰۰ سال قبل که ابزارها و وسایل امروزی وجود نداشت. حالا رسیدن به دامنه‌ی این کوه و اقامت در هتل Aescher کار آسانی شده است. کافی است سوار تله‌کابین شوید و از منطقه Appenzell عبور کنید، منطقه‌ای که مردمان آن زندگی سنتی دارند. بومی‌ها می‌گویند زندگی در این منطقه به اندازه‌ای سنتی است که گویی در زمان سفر کرده و به عقب برگشته‌اید.

محل سوار شدن به تله‌کابین در Wasserauen واقع شده است. رسیدن به اینجا با خودرو یا قطاری که از زوریخ حرکت می‌کند امکا‌ن‌پذیر است. مسیر قطار حدود دو ساعت و نیم طول می‌کشد. تله‌کابین هم در هر ۱۵ دقیقه حرکت می‌کند. امکان صعود با پای پیاده هم در صورت مساعد بودن هوا وجود دارد. اکثر محلی‌ها مسیر پیاده را به تله‌کابین ترجیح می‌دهند.

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس

بعد از پیاده شدن از تله‌کابین باید یک مسیر ۲۰ دقیقه‌ای به سمت Aescher Wildkirchli را پیاده بروید. در بالای کوهستان می‌توان منظره‌ی زیبای شمال و جنوب را تماشا کرد، کوهستان‌هایی دیدنی که در سمت شمال و در خاک آلمان و اتریش هستند. پاراگلایدر سوارها هم به این منطقه علاقه دارند چون ارتفاع کوه‌ها و کوهپایه‌های آن کاملاً مناسب چنین فعالیت‌هایی است.

Aescher مهمانخانۀ کوچکی است که درارتفاع ۱۶۴۰ متری در پایین فلات مرتفعی به نام ایبنالپ Ebenalp ساخته شده و به خاطر موقعیت صخره‌ای دلهره‌آورش شهرت یافته است. ناحیه‌ای که این کلبه کوهستانی را در برگرفته در دامنه کوه ۲۵۰۰ متری سانتیس قراردارد و زمین‌های شاداب و سرسبز، گیاهان کوهستانی و تپه‌های پرشیب، افسون روستایی عجیب و جالبی به آن بخشیده است.

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس

اگر هوا مساعد باشد میزهای رستوران را بیرون می‌چینند و از مهمان‌ها با غذایی محلی به نام Rosti پذیرایی می‌شود. با توجه به این که به طور کلی در سوئیس غذا کمی گران‌تر از کشورهای همسایه است، در این رستوران هم با توجه به موقعیت خاصی که دارد، هزینه بیشتری باید برای غذا بپردازید.محیط داخلی مهمان‌خانه خیلی گرم و صمیمی است و اکثر روزهای سال می‌توانید کوهنوردان یا گردشگرانی که دائماً به این منطقه می‌آیند را در رستوران آن ببینید.

مهمانخانه‌ آشر (Aescher) سوئیس

رزرو اتاق در مهمانخانه

شما می توانید از اول ماه نوامبر اتاق در این مهمانخانه رزرو کنید در بعقیه روز سال این مهمانخانه تعطیل است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *