لیدوما تریپ

موزه استانبول مدرن استانبول

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جاهای دیدنی ترکیه در مجله گردشگری تاپ تراول در نظر داریم تا شما را با جاذبه ای بسیار زیبا در استانبول آشنا کنیم. این جای دیدنی که موزه استانبول مدرن نام دارد یکی از جاهای بسیار منحصر به فرد استانبول می باشد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

استانبول حقیقتا یک شهر جهانی است، شهری که همه باید حداقل یک بار در عمر خود آن را ببینند. این شهر ترکیب دلربایی از فرهنگ شرق و غرب و یک شهر پرجنب و جوش و مدرن با یک هویت منحصر به فرد است. گذشته غنی اش در کنار جوانی و سرزندگی اش قرار دارد. هر چند دیگر استانبول پایتخت ترکیه نیست، اما کماکان مرکز فرهنگی و تجاری کشور باقی مانده است.

سفر به شهر زیبای استانبول با تور استانبول  و دیدن جاذبه های گردشگری آن می توانند به شما تجربه های بسیار زیادی را منتقل کند. شهراستانبول و کشور ترکیه دارای فرهنگ غنی، موزه های بسیار زیبا و بناهای باستانی از دوران بسیار قدیم می باشد؛ اما برخی از افراد علاقه دارند به غیر از دیدن اوضاع و احوال قدیم استانبول و سیر در تاریخ آن با فرهنگ حال حاضر مردم ترکیه آشنا شوند. به همین دلیل ما به این افراد موزه استانبول مدرن را پیشنهاد می کنیم.

موزه استانبول مدرن استانبول
موزه استانبول مدرن استانبول

موزه استانبول مدرن در ساحل تنگه بوسفور قرار دارد و همانطور که از نامش بر می آید به نمایش آثار هنر مدرن می پردازد.

مطالب بیشتر بخوانید
معرفی سواحل معروف شهر استانبول

موزه ی «استانبول مدرن» و یا به طور دقیق تر موزه «هنرهای مدرن استانبول» در سال ۲۰۰۴ در ناحیه «بی اوغلو»ی استانبول به جهت نمایش آثار هنرمندان تاریخ معاصر ترکیه افتتاح گردید. این موزه دارای دو طبقه است که بک طبقه آن (طبقه بالا) را به رستوران و فروشگاه، سینما و کتابخانه هنری اختصاص داده اند و در طبقه پایین آثار هنری هنرمندان معاصر ترکیه به نمایش در می آید.

مقالات بیشتر بخوانید:

این موزه در حقیقت نخستین موزه ی خصوصی است که با هدف نمایش هنرهای مدرن معاصر ساخته شده و مساحتی تقریبا ۸ هزار مترمربعی را شامل خواهد شد که در ساحل تنگه بسفر قرار گرفته است. ۵ مجموعه ی دائمی و چندین مجموعه ی خصوصی در سال های گذشته در این نمایشگاه دائمی در معرض دید عموم قرار گرفته اند.

موزه استانبول مدرن استانبول
موزه استانبول مدرن استانبول

نشانی:

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL

ساعات بازدید:

سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 18 به جز روز پنجشنبه که تا ساعت20 باز خواهد بود. دوشنبه ها نیز موزه تعطیل است.   تبلیغات    

                 تور کیش


Load More In دیدنی های استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *