تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مهاجرت و اقامت, ویزا

چگونه ویزای انگلستان بگیریم؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

انگلستان مقصدی محبوب برای مهاجرت است؛ بنابراین اگر شما برای تجارت، گشت و گذار یا تحصیل، تصمیم به مهاجرت به این کشور گرفته‌اید، باید ویزای این کشور را به دست آورید. روند به‌دست‌آوردن ویزای انگلیس می‌تواند پیچیده و وقت‌گیر باشد، اما با اطلاعات کافی و آماده‌سازی شرایط مورد نیاز، مسیر دریافت ویزا، هموار می‌شود. در ادامه از چگونگی دریافت ویزای انگلستان خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

ویزای انگلیس ؛ شرایط، مدارک و هزینه های اخذ ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

برای دریافت ویزای انگلیس به چه مدارکی نیاز داریم؟

اولین قدم برای درخواست ویزای انگلیس، جمع‌آوری اسناد لازم است. بسته به نوع ویزایی که درخواست می‌کنید، اسنادی که برای تهیه ارائه می‌دهید، ممکن است متفاوت باشد. به‌طورکلی، شما باید مدارکی مبنی بر اثبات هویت مانند گذرنامه یا کارت هویت ملی را به سفارت برای بازدید از انگلیس، ارائه دهید. البته این مدارک می‌تواند شامل نامه دعوت از میزبان در انگلستان، نامه‌ای از کارفرمای شما یا اثبات ثبت‌نام در یک دانشگاه یا مؤسسه آموزشی باشد. همچنین شما نیاز به اثبات تمکن مالی؛ مانند صورت‌حساب‌های بانکی، مدارک عدم سو پیشینه، بهداشت و سلامت جسمی و روانی و… دارید.

برای درخواست ویزای انگلستان چه باید کرد؟

پس از جمع‌آوری اسناد لازم، می‌توانید روند درخواست را شروع کنید. اولین قدم تکمیل فرم درخواست آنلاین است. این فرم اطلاعات اساسی مانند نام، آدرس و تاریخ تولد شما درخواست می‌کند. همچنین باید اطلاعاتی در مورد هدف خود برای بازدید از انگلیس ارائه دهید، مثلا برای تجارت، تفریح یا تحصیل می‌خواهید ویزای انگلیس را بگیرید. پس از تکمیل فرم، باید آن را به همراه اسناد موردنیاز، ارسال کنید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

پس از ارسال درخواست و اسناد خود، آنها توسط سفارت بررسی می‌شوند. بسته به نوع ویزایی که درخواست می‌کنید، روند بررسی می‌تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. پس از تصویب درخواست شما، ویزای انگلستان را دریافت خواهید کرد که به شما امکان ورود به این کشور را می‌دهد.

چگونه ویزای توریستی انگلستان را بگیریم؟

اخذ ویزای توریستی انگلیس یک فرایند نسبتاً ساده است. اولین قدم این است که تعیین کنید به کدام نوع از ویزای توریستی انگلستان مانند بازدید از خانواده، تفریح و گردش یا تجارت، نیاز دارید. هنگامی که نوع ویزای موردنیاز خود را مشخص کردید، می‌توانید روند درخواست را آغاز کنید. شما باید یک فرم درخواست آنلاین را پر کنید و مدارک پشتیبان مانند پاسپورت معتبر، مدرک تمکن مالی و مدرک برنامه سفر را به سفارت ارائه دهید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی مانند دعوت‌نامه از یک میزبان در بریتانیا، مدرک اقامت و مدرک اشتغال داشته باشید.

پس از ارسال درخواست، باید هزینه ویزا که بسته به نوع آن متفاوت است را پرداخت کنید؛ سپس یک ایمیل تأیید تحت عنوان تعیین وقت در مرکز درخواست ویزا دریافت خواهید کرد. در مرکز درخواست ویزا، باید اطلاعات بیومتریک خود مانند اثر انگشت و عکس را ارائه دهید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود در یک مصاحبه شرکت کنید. پس از مصاحبه، درخواست شما، بررسی می‌شود و در عرض ۳ هفته به شما نتیجه بررسی اعلام خواهد شد. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، یک برچسب ویزا در پاسپورت خود دریافت خواهید کرد. این برچسب به شما امکان می‌دهد تا حداکثر ۶ ماه وارد انگلستان شوید.

چگونه ویزای تحصیلی انگلستان را بگیریم؟

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس نه چندان سخت، اما رعایت الزامات و مراحل مربوط به آن مهم است. اولین قدم درخواست ویزای دانشجویی است. این ویزا برای کسانی است که ۱۶ سال یا بیشتر دارند و می‌خواهند برای تحصیلات پس از ۱۶ سالگی به انگلستان بروند. برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس، باید پیشنهادی برای یک دوره از دانشگاه یا کالج بریتانیا داشته باشید که توسط دولت بریتانیا تأیید شده باشد. همچنین باید ثابت کنید که پول کافی برای زندگی در این کشور و پرداخت هزینه‌های دوره تحصیلی خود دارید.

در مرحله بعد باید فرم درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید. شما باید مدارکی از هویت، صلاحیت و وضعیت مالی خود ارائه دهید. همچنین باید پاسپورت یا سند مسافرتی معتبری ارائه دهید. هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، باید در یک قرار ملاقات در سفارت شرکت کنید. در قرار ملاقات، باید اطلاعات بیومتریک خود مانند اثر انگشت و عکس را ارائه دهید.

پس از تأیید درخواست شما، نامه تصمیم‌گیری ویزا دریافت خواهید کرد. این نامه به شما می‌گوید که ویزای شما از چه زمانی معتبر است و چه زمانی منقضی می‌شود. همچنین به شما یک ویزا داده می‌شود که برچسبی در پاسپورت شما است که نشان می‌دهد اجازه ورود به بریتانیا را دارید. مهم است به یاد داشته باشید که نباید قبل از تاریخ شروع ویزای خود، وارد انگلستان شوید. همچنین باید قبل از انقضای ویزای خود، این کشور را ترک کنید. در نهایت، باید مطمئن شوید که هنگام سفر به انگلستان، تمام مدارک لازم را به همراه داشته باشید. این مدارک شامل نامه تأیید ویزای شما، ویزا و گذرنامه یا سند مسافرتی شما می‌شود.

ویزای انگلستان

چگونه ویزای سرمایه گذاری انگلستان را بگیریم؟

انگلستان طیف وسیعی از ویزاهای سرمایه‌گذاری را برای کسانی که مایل به سرمایه‌گذاری در انگلستان هستند، ارائه می‌دهد. رایج‌ترین نوع ویزا، ویزای سرمایه ‌گذاری درجه ۱ است و برای افرادی طراحی شده است که دارای ارزش مالی بالایی هستند و می‌خواهند سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در بریتانیا انجام دهند.

برای اخذ ویزای سرمایه‌ گذاری انگلیس درجه ۱، باید حداقل ۲ میلیون پوند برای سرمایه‌ گذاری در بریتانیا داشته باشید که در یک مؤسسه مالی تحت نظارت این کشور نگهداری شود. علاوه بر شرایط مالی، متقاضیان باید معیارهای دیگری را نیز داشته باشند، مانند تسلط به زبان انگلیسی. در مرحله بعد پس از تأیید درخواست، به متقاضی ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس اجازه داده می‌شود تا حداکثر ۳ سال و ۴ ماه در انگلستان بماند. پس از این مدت، این افراد می‌توانند برای تمدید اقامت خود برای ۲ سال دیگر، اقدام کنند. از دیگر انواع ویزای سرمایه گذاری انگلستان عبارت‌اند از:

  • ویزای کارآفرینی ردیف ۱ : راه‌اندازی کسب و کار در انگلستان؛
  • ویزای کارآفرین فارغ‌التحصیل ردیف ۱ : فارغ‌االتحصیلان از دانشگاه‌های انگلستان مایل به راه‌اندازی کسب و کار در این کشور؛

سرمایه گذاری در انگلیس ؛ اخذ ویزا و اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مشاوره جهت دریافت ویزای انگلیس از مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس

باتوجه‌ به اینکه دریافت ویزای انگلیس یک فرایند زمان‌ بر و تقریبا پیچیده است؛ بهتر است از افرادی که در این زمینه به طور تخصصی کار می‌کنند، راهنمایی بگیرد تا شانستان برای دریافت ویزا افزایش یابد. مشاوران متخصص و باتجربه موسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس، سال‌هاست در این زمینه به طور حرفه‌ای کار می‌کنند و با توجه به پرونده‌های مهاجرتی موفق، می‌توانند با بررسی شرایط شما، بهترین روش دریافت ویزای انگلستان را پیشنهاد می‌دهند.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *