تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

ویزای جاب سیکر آلمان

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد ویزای جاب سیکر آلمان بپردازیم اگر به دنبال اخذ ویزای جاب سیکر آلمان هستید و یا می خواهید در این مورد اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید. کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و پیشرفته است که از لحاظ اشتغال در شرایط بسیار ایده آلی قرار دارد و لذا در طول سال از کشورهای مختلف دنیا به منظور جستجوی شغل مراجعه کننده زیادی دیده می شود. ویزای جستجوی کار آلمان مختص کسانی است که قصد دارند با حضور در این کشور برای خود شغلی را پیدا کنند.

ویزای جاب سیکر آلمان

ویزای جاب سیکر آلمان یا همان ویزای جستجوی کار آلمان برای کسانی که از طرف یک کارفرما در کشور آلمان دعوتنامه ندارند و قصد حضور در کشور آلمان برای یافتن شغل مورد نظر خود هستند مناسب می باشد. اگر شما موفق به اخذ ویزای جاب سیکر آلمان شوید به مدت 6 ماه فرصت دارید تا در این کشور به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید. در صورتی که در این مدت موفق به یافتن شغل مورد نظر خود شدید و با کارفرما قرارداد بستید، می توانید ویزای آلمان را دریافت کنید و پس از 3 سال اقامت می توانید پاسپورت این کشور را اخذ کنید. از آنجا که در کشور آلمان رشد جمعیت منفی است دولت این کشور از طریق ویزای جاب سیکر آلمان متخصصان ماهر و با تجربه را جذب می کند و کسانی که در رشته خود مهارت کافی داشته باشند از شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در این کشور برخوردار هستند.

ویزای جاب سیکر آلمان

شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان

برای دریافت ویزای جستجوی شغل آلمان یا همان جاب سیکر نیازمند یک سری شرایطی هستید در صورتی که شغل های مورد نیاز در آلمان با تحصیلات و سابقه شغلی شما مرتبط باشد برای دریافت ویزای جاب سیکر می توانید اقدام کنید. مهمترین شرایط برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل هستند:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
 • حداقل مدرک لیسانس که دارای تاییدیه ZAB باشد
 • حداقل 2 سال سابقه کار در ارتباط با رشته تحصیلی به همراه بیمه تامین اجتماعی داشته باشید.
 • تسلط کافی به زبان آلمانی حداقل سطح A2 و یا زبان انگلیسی با نمره IELTS 5.5 داشته باشید. (در صورت نداشتن مدرک زبان تسلط نسبی به یکی از دو زبان آلمانی یا انگلسی نیز برای دریافت ویزا جاب سیکر کافی است.)

در صورتی که با این کشور آشنایی بیشتری داشته باشید و یا در زمینه شغل و رشته تخصصی خود با شرکت های معتبر در ارتباط باشید از شانس بیشتری برای دریافت این ویزا برخوردار هستید.

ویزای جاب سیکر آلمان

روند اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

به منظور دریافت ویزای جاب سیکر آلمان در ابتدا لازم است که از سفارت این کشور در تهران وقت سفارت گرفته شود. مدت زمانی که سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر آلمان این کشور وقت سفارت ارائه می دهد در حدود 12 تا 15 ماه می باشد که می توانید در این زمینه برنامه ریزی خود را داشته باشید. زمانی که می خواهید به سفارت این کشور مراجعه کنید برای تسریع روند صدور ویزا باید تمامی مدارک را به همراه داشته باشید و پیش از مراجعه و صدور وقت سفارت نیز باید مدارک شما توسط سفارت این کشور تایید شود.

زمانی که در وقت تعیین شده سفارت این کشور حاضر می شوید علاوه بر دریافت مدارک مورد نیاز مصاحبه ای نیز انجام خواهد شد و سوالاتی درباره دلایل سفر و تخصص شما پرسیده می شود که در نهایت صداقت باید به آنها جواب دهید. پس از اتمام مصاحبه روند بررسی پرونده شما آغاز خواهد شد و نتیجه آن یک تا دو ماه بعد اعلام می شود و در صورت موافقت در زمان مقرر ضروری است که به سفارت آلمان مراجعه کرده و برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

ویزای جاب سیکر آلمان

وضعیت ویزای افراد تحت تکفل

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد ویزای آلمان پرسیده می شود این است که اگر شخصی موفق به اخذ ویزای آلمان این کشور شود آیا به همسر و یا فرزندان وی نیز ویزا داده می شود؟ ویزای جاب سیکر آلمان فقط برای شخصی که دنبال کار در این کشور است صادر می شود و پس از اینکه شغل مورد نظر خود را پیدا کردید و ویزای کار این کشور را دریافت کردید می توانید برای همسر و و فرزندان زیر 17 سال خود نیز ویزا بگیرید که ویزای الحاق نام دارد. با دریافت این ویزا همسر و فرزندان شما با شرط سنی گفته شده می توانند به کشور آلمان سفر کنند.

شرایط اخذ ویزای الحاق همسر و فرزندان

زمانی که شما شغل مورد نظر خود را پیدا کردید باید خانواده شما به منظور دریافت ویزای الحاق به سفارت آلمان مراجعه کنند و برای دریافت این ویزا باید قرارداد رسمی شما با کارفرما به همراه 3 فیش حقوقی اخیر ارائه شود. یکی از شرایط دریافت ویزای الحاق این است که همسر شما مدرک زبان آلمانی سطح A1 را داشته باشد. مدت زمانی که برای دریافت ویزای الحاق طول می کشد در حدود 10 ماه است. به همین منظور باید زمانبندی های لازم را انجام دهید تا زمانی که خانواده شما به سفارت آلمان جهت دریافت ویزا مراجعه می کنند شما 3 فیش حقوقی داشته باشید.

ویزای جاب سیکر آلمان

مزایای  و معایب ویزای جستجوی شغل آلمان

مهمترین مزیت های ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل می باشد:

 • انجام پروسه اخذ ویزا نسبتا کوتاه است.
 • شما می توانید در صورت تسلط نسبی مدرک زبان ارائه ندهید.
 • شش ماه فرصت به شما داده می شوید تا در آلمان برای جستجوی شغل مورد نظر خود زندگی کنید.
 • این امکان برای شما فراهم می شود تا در یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان برای جستجوی کار مناسب حضور داشته باشید.
 • در صورتی که بتوانید ویزای کار دریافت کنید می توانید اقامت دائم داشته باشید.
 • هزینه زیادی برای اخذ این ویزا لازم نیست.

مهمترین معایب ویزای جاب سیکر آلمان موارد ذیل می باشد:

 • هیچ تضمینی برای دریافت این ویزا از طریق سفارت آلمان وجود ندارد.
 • شما تنها پس از پیدا کردن کار می توانید خانواده خود را از طریق ویزای الحاق به همراه خود بیاورید.
 • در صورتی که در مدت زمان 6 ماه موفق به پیدا کردن شغل نشدید این ویزا تمدید نخواهد شد.
 • در صورتی که حتی ویزای جاب سیکر را به ویزای کار تبدیل کنید نمی توانید در این کشور ادامه تحصیل بدهید البته برای خانواده شما امکان تحصیل رایگان وجود خواهد داشت.

ویزای جاب سیکر آلمان

مدارک لازم برای ویزای جاب سیکر کشور آلمان

مدارکی که برای ویزای آلمان لازم است و باید در زمان مراجعه به سفارت این کشور ارائه شود شامل موارد ذیل هستند:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه شناسنامه و ترجمه شناسنامه به یکی از زبان های آلمانی و یا انگلیسی
 • ارائه ترجمه مدرک تحصیلی و ریز نمرات به همراه تاییدیه وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری و همچنین تایید آن توسط سفارت
 • ارائه تاییدیه ZAB و یا Anabin برای مدارک تحصیلی از طریق سایت و پرینت گرفتن از آن
 • ارائه مدرکی مبنی بر رزرو هتل در آلمان
 • ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی: ارزش این مبلغ باید حداقل 4320 یورو باشد و گواهی نیز باید به زبان انگلیسی توسط بانک های ایران صادر شود. مبلغ فوق در ویزا درج خواهد شد و هنگامی که در آلمان حضور خواهید یافت باید همراه شما باشد و به حساب بلوکه شده واریز خواهد شد. اگر گواهی تمکن مالی با مبلغ فوق ندارید طبق قوانین آلمان اراده یک دعوتنامه رسمی از این کشور ضروری است.
 • ارائه ترجمه رسمی سابقه کار و همچنین بیمه تامین اجتماعی
 • ارائه گواهی یا مدرک مربوط به زبان انگلیسی یا آلمانی با شرایط ذکر شده
 • ارائه رزومه مناسب با فرمتی که از سوی سفارت مورد تایید قرار می گیرد
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی که حداقل در حدود 30.000 یورو پوشش داشته باشد.
 • ارائه انگیزه نامه

ویزای جاب سیکر آلمان

انگیزه نامه جاب سیکر کشور آلمان

یکی از مواردی که به همراه مدارک باید هنگام مراجعه به سفارت آلمان در زمان وقت سفارت این کشور باید ارائه شود انگیزه نامه ویزای آلمان یا همان SOP است. انگیزه نامه در واقع متنی مبسوط است که در آن شرحی از انگیزه شخص متقاضی جستجوی کار در آلمان داده می شود. در متنی که ارائه می شود باید مواردی ذکر شود از جمله اینکه در پی جستجوی چه نوع کار در این کشور با چه سمتی هستید و قصد معرفی خود به منظور پیدا کردن شغل به چه کارفرماهایی را دارید و همچنین محل اقامت شما در کدام شهر یا منطقه خواهد بود و  همچنین ضرورت دارد که شما میزان دانش زبانی خود را ذکر کرده و به همراه آن مدارک مورد نیاز را پیوست کنید. اگر با زبان آلمانی آشنایی ندارید دلایل عدم نیاز خود به این زبان را بنویسید. اگر با شرکت هایی از آلمان در ارتباط بوده و یا همکاری داشته اید پس از ذکر کردن مدارک مرتبط را نیز لازم است تا ارائه دهید.

ویزای جاب سیکر آلمان

نحوه یافتن کار در آلمان

در مدت زمانی که در کشور آلمان حضور دارید از روش های مختلفی برای جستجوی کار در این کشور می توانید استفاده کنید از جمله این روش ها می توانیم به مراجعه به موسسات کاریابی، سازمان عمومی کاریابی، سایت های کاریابی، سایت های رسمی شرکت های بزرگ، روزنامه ها، مجله های آنلاین و شبکه های مجازی اشاره کنیم.

ویزای جاب سیکر آلمان


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *