تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
جهانگردی

پاتاگونیا شیلی 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پاتاگونیا شیلی

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت جهانگردی سفری به شیلی خواهیم داشت و در آن یکی از جاذبه ای بسیار زیبا به نام پاتاگونیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد و آن را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پاتاگونیا قسمت بزرگی از آمریکای جنوبی است که دربرگیرنده قسمت های جنوبی آرژانتین و شیلی است. پاتاگونیا از سوی باختر (غرب) و جنوب به رشته کوه آند و از سوی خاور (شرق) به دشت های پست محدود می شود. در شمال آن هم رودخانه های نئوکوئن و کلرادو قرار دارند.

مقالات بیشتر بخوانید:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

اینجا منطقه ای بسیار خلوت و به عبارتی خالی از سکنه است. به طوری که در هر کیلومتر مربع آن 1-2 نفر زندگی می کنند. همین امر موجب می شود که یکی از کم تراکم ترین نقاط جهان از نظر سکونت انسان ها باشد.

پاتاگونیا شیلی
پاتاگونیا شیلی

قسمت های آرژانتینی این مکان تقسیم به سه قسمت خواهد شد. قسمت هایی کاملا کوهستانی، قسمت های جلگه ای و قسمت های ساحلی. ولی قسمت های متعلق به کشور شیلی عموماً کوهستانی هستند. پاتاگونیا سرزمین یخ زارهای شمالی و جنوبی است. یخ زارهای شمالی حدود 200 کیلومتر طول دارند و مساحتی حدود 4200 کیلومتر را پوشش می دهند. یخ زارهای جنوبی هم 350 کیلومتر طول داشته و مساحتی نزدیک به 13000 کیلومتر دارد. بیشتر این یخ زارها در کشور شیلی قرار دارند، ولی قسمت هایی از یخ زار جنوبی در کشور آرژانتین قرار می گیرد.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *