لیدوما تریپ

پارک جنگلی لویزان تهران

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای تهران یعنی پارک جنگلی لویزان را به شما معرفی خواهیم کرد که یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبا و دیدنی محسوب می شود. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

پارک جنگلی لویزان درحدود 13 کیلومتری مرکز شهر تهران قرار دارد و از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به شمس آباد، از شرق به بزرگراه شهید باقری و از غرب به ده لویزان محدود می شود.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


پارک لویزان یکی از پارک های جنگلی شهر تهران است که در قسمت شمیرانات قرار دارد. این پارک 1100 هکتار وسعت دارد و بزرگ ترین فضای سبز تهران محسوب می شود که بیشتر آن دارای کاربرد تفریحی است.

پارک لویزان فضای مناسبی برای تفریح خانواده ها می باشد و بر اساس فضای طبیعی و مسیری که از میان طبیعت این پارک عبور می کند، مناظر دلنشینی را به وجود می آورد و لحظات شاد و مفرحی را برای گردشگران رقم خواهد زد.

این پارک درختان بلند و سربه فلک کشیده ای دارد. این پارک چندین درب ورود و خروج دارد که هم اکنون دو درب آن باز است و می توان از آنها عبور و مرور کرد. در بالاترین قسمت پارک جنگلی لویزان چندین هتل، سفره خانه، بوفه، کافی شاپ، تالار و یک مسجد موجود است.

پارک جنگلی لویزان تهران
پارک جنگلی لویزان تهران

بیشتر اهالی شرق تهران بعدازظهرهای تابستان به این پارک می روند زیرا هوای بسیار خنک و دلنشینی دارد. در بالای پارک، به تعداد فراوان آلاچیق، کباب پز، سطل های زباله و نیمکت وجود دارند.

از بالای پارک جنگلی لویزان می توان نمای بسیار زیبایی از شهر تهران را از لابه لای درختان همواره سبز آن مشاهده کرد. مخصوصاً هنگام شب، تماشای تهران از این پارک بسیار لذت قسمت است.

پارک جنگلی لویزان چندین درب ورود و خروج دارد که هم اکنون دو درب آن باز است و می توان از آنها عبور و مرور کرد؛ درب اصلی آن از سمت بزرگراه هنگام – بالای اتوبان همت و پایین اتوبان بابایی – است که بعد از طی کردن مسیری پر پیچ و تاب و باریک که اطراف آن با درختان کهنسال و گیاهان زیبا پوشیده شده اند به بالای پارک جنگلی می رسید. درب دیگر نیز از سمت ده لویزان است. هر دو مسیر به یک منطقه منتهی می شوند.   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *