تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
تهرانگردی

پاساژ کوروش | یکی ازمراکز خرید تجاری غرب تهران 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پاساژ کوروش یکی از مجتمع تجاری‌های بزرگی است که در شهر تهران قرار دارد. این مرکز خرید تجاری در غرب شهر تهران و در تقاطع خیابان پیامبر و اتوبان ستاری قرار گرفته است. در حالت کلی، مجتمع تجاری کوروش تنها شامل مراکز تجاری نیست؛ بلکه در این مجتمع می‌توانید انواع مراکز اداری، فرهنگی و تفریحی را مشاهده کنید. در پاساژ کوروش فودکورت، فست‌فود و رستوران‌های زیادی قرار دارد. پردیس سینمایی کوروش و شهربازی ژوپیتر دو جاذبه دیدنی این پاساژ است که روزانه افراد بسیاری برای تفریح به این مکان مراجعه می‌کنند. در پاساژ کوروش می‌توانید به گشت و گذار بپردازید و با انجام خرید و تفریح، لحظات خوشی را در کنار عزیزان خود سپری نمایید.

پاساژ کوروشمرکز خرید کوروش کجاست؟

پاساژ کوروش یکی دیگر از مراکز تجاری بزرگ در شهر تهران است. این مرکز خرید مساحتی برابر با 9500 متر مربع دارد. مرکز خرید کوروش در سال 1393 ساخته شد. این پاساژ در بزرگراه شهید ستاری و در خیابان پیامبر مرکزی قرار دارد. این مرکز خرید بسیار بزرگ بوده و در 18 طبقه بنا شده است. در این پاساژ رستوران‌های زیادی وجود دارد تا مردم در کنار گشت و گذار و خرید به صرف غذا بپردازند. در ادامه مطالب می‌توانید بیشتر با این پاساژ بزرگ آشنا شوید.

بخش‌های مختلف کوروش‌مال

مجتمع تجاری کوروش دارای تجهیزات بسیار مدرن و معماری بی‌نظیری است. این مجتمع به دلیل داشتن بخش‌های تفریحی، اداری و تجاری مختلف بسیار رونق یافته و روزانه پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری است. در حالت کلی، پاساژ کوروش در 18 طبقه ساخته شده که 9 طبقه آن شامل طبقات زیرزمین است. این 9 طبقه زیرزمین شامل پارکینگ است از این رو فضای پارکینگ بسیار بزرگ بوده و ظرفیت بسیار بالایی دارد. این پاساژ شامل بخش‌های زیر است:

 • بخش تجاری: این بخش شامل تمامی مراکز تجاری و فروشگاه‌ها است.
 • بخش رفاهی: این بخش انواع فودکورت، کافی شاپ و رستوران را شامل می‌شود.
 • بخش فرهنگی: بخش فرهنگی شامل پردیس سینمایی پاساژ کوروش است.
 • بخش تفریحی: این بخش شامل انواع مراکز تفریحی برای رده سنی‌های مختلف است که از نمونه آن می‌توان به شهربازی اشاره کرد.

مرکز خرید بزرگ کوروش بیش از 500 عدد واحد تجاری، اداری، رفاهی و تفریحی را در درون خود جای داده است. در مطالب زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد طبقات و انواع مراکز موجود در ساختمان پاساژ کوروش اطلاعات کسب کنید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
 • طبقه همکف: در طبقه همکف، مراکز تجاری در راهروهای اصلی و تراریوم قرار دارند.
 • طبقه دوم: در طبقه دوم سرزمین بازی کوروش و انواع فودکورت قرار دارد.
 • طبقه سوم: در این طبقه می‌توانید گیشه سینما، فست‌فود و خانه بازی کودکان را مشاهده کنید.
 • طبقه چهارم: سالن‌های شماره 1 تا 6 چندین رستوران را در داخل خود جای داده‌اند. در این طبقه، پردیس سینمایی کوروش نیز قرار دارد.
 • طبقه پنجم: تمامی واحدهای اداری، تجاری و فرهنگی در این طبقه وجود دارند. در این طبقه می‌توانید سالن VIP و انواع کافی‌شاپ و فست‌فود را مشاهده کنید.
 • طبقه ششم: در این طبقه و در سالن‌های 7 الی 12 می‌توانید پردیس سینمایی کوروش، انواع رستوران و بوفه سینما را مشاهده کنید.

آشنایی با پردیس سینمایی کوروش

در واقع پردیس سینمایی کوروش از جاهای دیدنی مهم شهر تهران است. این پردیس سینمایی به دلیل داشتن معماری و تجهیزات مدرن، به بهترین پردیس سینمایی در کشور ایران تبدیل شده است. برای ساخت این پردیس از انواع اجناس خارجی استفاده شده است. همچنین، تجهیزات صدا و تصویر از کشور کانادا و صندلی‌های سینمای آن از فرانسه تهیه شده است. این پردیس شامل 12 سالن کنسرت، آمفی تئاتر و سالن‌های چندمنظوره سینما است. همچنین، پردیس سینمایی کوروش ظرفیتی برابر با 3200 نفر دارد.

انواع فودکورت کوروش

فودکورت‌های کوروش در دو طبقه این ساختمان تجاری قرار دارند. یکی از فودکورت‌ها در کنار شهربازی ژوپیتر و دیگری در طبقات بالاتر قرار دارد. در هردوی این فودکورت‌ها می‌توانید منوی غذایی متنوعی از انواع غذاهای ایرانی و فست‌فود را مشاهده کنید. فودکورت دومی در طبقه هفتم قرار گرفته از این رو نام آن را به فودکورت بام کوروش تغییر داده‌اند. مساحت فودکورت بام کوروش برابر با 1600 متر مربع است.

معرفی روف گاردن کوروش

روف گاردن بسیار وسیع بوده و مساحتی برابر با 1030 متر مربع دارد. روف گاردن کوروش چشم‌انداز بسیار زیبایی دارد. همچنین، سقف روف گاردن کوروش توسط سقف‌های مدل متحرک پوشش داده شدند. در محیط روف گاردن یک رستوران بسیار بزرگ قرار دارد که می‌توانید از آنجا غذایی سفارش دهید و یا غذای خود را در محیط رستوران میل کنید. فضای روف گاردن برای گرفتن عکس بسیار مناسب است تا یادگاری زیبایی را از خود در این فضا ثبت کنید.

شهربازی ژوپیتر در پاساژ کوروش

شهربازی ژوپیتر بزرگترین سالن بازی مدرن تهران است که در پاساژ کوروش قرار دارد. این شهربازی از بهترین و هیجان‌انگیزترین بخش‌های پاساژ است که کودکان می‌توانند لحظات خوشی را در این سالن بازی سپری کنند. در شهربازی ژوپیتر بیش از 100 نوع دستگاه و وسیله بازی وجود دارد. همچنین، در سال 1395 یک اتاق فرار به شهربازی ژوپیتر اضافه شد که آن را مهیج‌تر کرد. البته این اتاق فرار برای رده سنی بزرگسالان مناسب است و برای کودکان اجازه ورود داده نمی‌شود.

پاساژ کوروشسایر خدمات رفاهی پاساژ کوروش

علاوه‌بر امکانات رفاهی و تفریحی که در مطالب بالا ذکر کردیم، در پاساژ کوروش می‌توانید از سایر خدمات نیز استفاده کنید. در این پاساژ یک پارکینگ طبقاتی وجود دارد که بیش از 1800 خودرو در داخل آن جای می‌گیرد. از سایر خدمات رفاهی این مجتمع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات ماساژ
 • اینترنت رایگان
 • شعبه بانک‌های ملت و پاسارگارد
 • انتشارات نشر چشمه
 • کلاب آنلاین
 • خیاطی
 • رادیو کوروش
 • باجه‌های فروش خوراکی
 • کارواش خودرو
 • خدمات اورژانس
 • پارکینگ

مسیر دسترسی به پاساژ کوروش

برای رفتن به پاساژ کوروش می‌توانید از سه روش خودروی شخصی، مترو و یا تاکسی استفاده کنید. توضیحات بیشتر برای دسترسی به این مرکز تجاری به شرح زیر است:

 • مسیر دسترسی با خودروی شخصی: اگر قصد دارید که با خودروی شخصی به پاساژ کوروش بروید، برای آسان شدن راه خود می‌توانید وارد بزرگراه حکیم یا همت شوید. همچنین، برای رفتن به این مرکز خرید می‌توانید از سایر مسیرهایی همچون بزرگراه آبشناسان، لشگری و یا شیخ فضل‌الله استفاده کنید. تمامی این بزرگراه‌ها به خیابان مرکزی منتهی شده و خیابان مرکزی، مسیر دسترسی به پاساژ کوروش است.
 • مسیر دسترسی با تاکسی: اگر وسلیه نقلیه نداشتید به راحتی می‌توانید از اسنپ و یا تاکسی برای رفتن به مرکز خرید کوروش استفاده کنید. برای رسیدن به این مجتمع تجاری بایستی سوار تاکسی‌های آزادی و جنت‌آباد شوید. توجه کنید که در هنگام سوار شدن در تاکسی بایستی بعد از مسیر بزرگراه شهید ستاری و روبه‌روی مجتمع کوروش پیاده شوید. البته برای دسترسی به این پاساژ می‌توانید از تاکسی‌های مسیر ونک به جنت‌آباد نیز استفاده کنید.
 • مسیر دسترسی با مترو: از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به پاساژ کوروش می‌توان به مترو صادقیه و مترو ارم سبز اشاره کرد. در صورتی که دوست داشتید با مترو به این مجتمع تجاری بروید می‌بایست سوار یکی از متروهای این دو ایستگاه شوید. فقط توجه کنید که بعد از پیاده شدن از مترو بایستی مسیری بسیار کوتاهی را تا پاساژ کوروش، پیاده‌روی کنید.

 ساعت کاری مجتمع تجاری کوروش

پاساژ کوروش علاوه‌بر دارا بودن مراکز تجاری، بخش‌های فرهنگی و تفریحی نیز دارد. در تمامی روزهای هفته می‌توانید از ساعت 11 صبح الی 23 شب به این مجتمع تجاری سر بزنید. البته در روزهای تعطیل همچون پنجشنبه و جمعه، این مجتمع به صورت 24 ساعته مشغول به فعالیت بوده است؛ زیرا در این روزها، جمعیت زیادی به پاساژ کوروش می‌روند. اگر دوست دارید که در زمان خلوت و آرامی به دور از هیاهو به پاساژ کوروش بروید، بهتر است که در ساعات 21 شب به بعد به این مرکز خرید مراجعه کنید. با مطالعه توضیحات زیر می‌توانید اطلاعات دقیق‌تری از ساعت کاری بخش‌های مختلف پاساژ کوروش کسب کنید:

 • ساعت کاری واحدهای اداری در مرکز تجاری کوروش: تمامی روزهای هفته از ساعت 9:00 صبح الی 17:30 عصر. روزهای آخر هفته(جمعه و پنجشنبه) از ساعت 9:00 صبح الی 14:30 ظهر
 • ساعت کاری پارکینگ پاساژ کوروش: شنبه تا جمعه از ساعت 11:00 صبح الی 23:00 شب. در روزهای آخر هفته یا روزهای تعطیل، پارکینگ تا ساعت 12 بامداد باز است.
 • ساعت کاری پردیس سینمایی کوروش: روزهای شنبه تا جمعه از ساعت 11 صبح الی 22 شب. در روزهای آخر هفته این پردی سینمایی تا ساعت 24 بامداد باز است.
 • ساعت کاری شهربازی ژوپیتر: روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 صبح الی 00:30 بامداد. در روزهای پنجشنبه و جمعه این شهربازی از ساعت 11:00 صبح الی 1:00 بامداد باز است.

سخن پایانی

در شهر تهران مراکز بسیاری وجود دارد که نمونه معروف آنها می‌توان به پاساژ کوروش اشاره کرد. مجتمع تجاری کوروش دارای بخش‌های مختلفی اعم از تجاری، تفریحی، رفاهی و فرهنگی است. این مجتمع دارای ۱۸ طبقه بوده که پردیس سینمایی آن در طبقه ششم قرار دارد. از خدمات رفاهی این مرکز خرید می‌توان به اینترنت رایگان، کلاب آنلاین، خیاطی، رادیو کوروش، سرویس بهداشتی، کارواش، خدمات اورژانس و خدمات ماساژ اشاره کرد. برای مراجعه به این پاساژ بایستی از ساعت 11 صبح الی 23 شب اقدام کنید. البته در روزهای تعطیل این بازار بزرگ تا ساعت 22 بامداد باز است و می‌توانید در روزهای جمعه یا پنجشنبه در ساعات شبانه به تفریح و خرید بپردازید. اگر مایل بودید نظر خود را در مورد پاساژ کوروش با ما به اشتراک بگذارید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *