تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ترکیه

پاموکاله ترکیه کجاست ؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پاموکاله ترکیه

در این مقاله از معرفی بهترین جاهای دیدنی ترکیه درباره یکی از شگفت انگیزهای ترکیه و جهان بنام پاموکاله که محلی با شکل گرفته از آبگیرهای طبیعی آب و گرم است سخن خواهیم گفت پس در ادامه با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

پاموکاله ترکیه
پاموکاله ترکیه

پاموکاله یا پاموق قلعه که به معنی قلعه پنبه ای است . محلی با آبگیرهای آب گرم طبیعی در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه است . که مشابه این محل شگفت انگیز در این باداب سورت است.

بدون شک و تردید یکی از خاص ترین و شگفت انگیز ترین مناطق طبیعی تریکه چشمه های پلکانی پاموکاله یا پاموک کاله هستند که در نزدیکی شهر دنیزلی واقع شده اند . این منطقه چندین ده است که مورد توجه گردشگران دنیا قرار دارد . یکی از شگفت های این منطقه محوطه بسیار بزرگ و سفید رنگی است که در چشم هر گردشگری می درخشد و در آن آب معدنی جاری است . پاموکاله در اصل مجموعه ای از چشمه های آب معدنی است که بصورت پلکانی روی هم قرار گرفته است . بقایا و رسوبات سفید رنگ حاصل از آنها، باعث پدید آوردن منظره ای خاص و حیرت انگیز شده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

در زبان ترکی پاموکاله به معنی قلعه ای پنبه ای است وقتی به جلوه های سفید رنگ اطراف این چشمه های نگاه می کنید دلیل اصلی نام گذاری آن را متوجه خواهید شد .

پاموکاله ترکیه
پاموکاله ترکیه

قدمت تاریخی این مکان به 2000 سال پیش و دوره امپراتوری رومیان باستان بر می گردد. درخشندگی پاموک کاله چشم این مردمان تاریخی را گرفت و همین دلیلی شد تا برای ساخت قلعه و شهری در نزدیکی آن اقدام کنند و «شهر مقدس» یا «هیراپولیس» را بر روی این چشمه ها بسازند. حاکمان رومی، در حالی که با سربازان بسیاری محافظت می شدند، در چشمه های آب گرم و معدنی نزدیک شهر حمام می کردند. در انتها خوب است بدانید چشمه های پاموک کاله در سال 1988 میلادی در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدند.

این محل متشکل از سنگ آهک متخلخل تراورتن است و آب روان باعث ته‌ نشین شدن کانی‌ های کربناتی به صورت ایوان‌ های مطبق در این ناحیه شده‌ است. پاموک‌کاله در منطقه دریای اژه و دره رودخانهٔ مندرس واقع شده‌ است که در بیشتر فصول سال آب‌ و هوایی معتدل دارد.


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *