تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
متفرقه, مقالات آموزشی

همه چیز در مورد پروتز سینه 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

در این مقاله در مورد پروتز سینه در زمینه جراحی زیبایی صحبت می کنیم. با توجه به اینکه پروتز سینه گسترده ترین جراحی زیبایی در جهان است، ناگفته نماند که ایمپلنت سینه رایج ترین وسیله قابل کاشت مورد استفاده در جراحی های زیبایی است. بیایید با گفتن این نکته شروع کنیم که ایمپلنت سینه وسایل پزشکی هستند که توسط قوانین خاصی تنظیم می شوند. ایمپلنت‌های سینه جزو تجهیزات پزشکی کلاس 3 (بالاترین کلاس خطر) در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که قبل از عرضه به بازار، دارای حداکثر کیفیت و کنترل‌های تولید هستند

به همین علت تا حد بسیار زیادی می توان با خیال راحت به سمت این جراحی رفت و این جراحی را انتخاب کرد.

پروتز سینه

بزرگ کردن سینه چیست و به چه کسانی توصیه می شود ؟

آنچه باید قبل از انجام آن بدانید

اول از همه شما باید با انتخاب جراح پلاستیک خوب شروع کنید و همچنین ممکن است به ” چگونگی انتخاب یک جراح زیبایی خوب در 5 مرحله ” علاقه مند شوید.

در این راستا، بیایید با هم ببینیم که چه تکنیک هایی برای قرار دادن پروتز در طی یک عمل ماموپلاستی افزایشی می تواند باشد.

بزرگ کردن سینه یک عمل زیبایی برای خانم هایی است که می خواهند حجم سینه های خود را افزایش دهند. علاوه بر این، این روش جراحی همچنین می تواند در مواقعی که لازم باشد روی هر گونه عدم تقارن سینه ها عمل شود، مفید باشد.

در انجام پروتز سینه باید پروتز سینه قرار داد و اسکارهای بعد از جراحی را به حداقل رساند.

پروتزهایی که در حین عمل بزرگ کردن سینه قرار می گیرند باید دارای گواهینامه و سطح کیفی بالایی باشند. برای این امر ضروری است که با یک جراح پلاستیک با تجربه و قابل اعتماد تماس بگیرید.

در واقع، متخصص باید اطمینان حاصل کند که ایمپلنت‌های مورد استفاده کاملاً ایمن هستند و هیچ گونه عوارض جانبی مانند بیماری‌های خودایمنی، ایجاد تومورهای سینه یا تغییر در شیردهی در آنها وجود ندارد. علاوه بر این، ژل منسجم موجود در داخل پروتز، در صورت شکستن، در داخل بدن پراکنده نخواهد شد

در این مقاله میخواهیم در مورد موارد زیر صحبت کنیم :

 • انواع پروتز سینه
 • اشکال پروتز سینه
 • کاشت ایمپلنت سینه
 • سطح ایمپلنت سینه

انواع پروتز سینه

پروتز سینه بسته به ماده مورد استفاده می تواند انواع مختلفی داشته باشد:

 • پروتز سینه ژل سیلیکونی
 • پروتز با محلول نمکی
 • پروتزهای هیدروژل

ایمپلنت های ژل سیلیکون گسترده ترین هستند و سابقه بیش از 30 سال استفاده دارند.. به لطف استفاده گسترده ای که بر اساس آن تحلیل های علمی انجام شده است، می توانیم برخی از شایعات را در مورد پروتز سینه از بین ببریم:

 • آنها تومور ایجاد نمی کنند
 • آنها باعث بیماری های خود ایمنی نمی شوند.

زنانی که پروتز سینه دارند ممکن است در طول ماموگرافی مشکلاتی را تجربه کنند . اما امروزه هر رادیولوژیست باتجربه ای می تواند با اتخاذ تکنیک ها و مانورهای مناسب حتی روی پستان با ایمپلنت ماموگرافی انجام دهد.

اشکال مختلف پروتز سینه

بسته به نتیجه ای که می خواهید به دست آورید، جراح زیبایی پروتز سینه با اشکال مختلف در دسترس است که در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است:

 • پروتزهای گرد
 • پروتزهای ارگونومیک
 • پروتز قطره اشکی به شکل آناتومیک

ایمپلنت های گرد ، برای کسانی که سینه های گرد میخواهند استفاده می شود.این نوع ایمپلنت به دلیل متقارن بودن، خطر چرخش ایمپلنت وجود ندارد و در نتیجه قرار دادن آنها بسیار آسان است. همچنین به دلیل شکل ساده و متقارن آنها، انجام حرکات کوچکی که احتمالاً می توان به صورت دستی بدون جراحی مدیریت کرد ، دشوار است.

پروتزهای ارگونومیک سینه از ژل هایی با پارامترهای چسبندگی و تراکم مختلف تشکیل شده اند. در واقع آنها یک سازش عالی بین پروتزهای گرد و قطره اشکی با مزایای هر دو را نشان می دهند.

پروتزهای قطره ای سینه سه بعدی هستند و باید به طور دقیق در محل قرار گیرند ، در صورت حرکت یا چرخش پروتز قابل مشاهده است. برای خانم هایی که می خواهند حجم سینه های خود را با حفظ فرم طبیعی خود افزایش دهند بسیار مناسب است.

 تکنیک‌ های کاشت ایمپلنت سینه:

 در اینجا آنچه باید در طول عمل بزرگ کردن سینه انتظار داشت آمده است

بیایید با روشن شدن این نکته شروع کنیم که ایمپلنت سینه را می توان روی یا زیر عضله سینه ای ماژور قرار داد. بین این دو نوع، یکی بهتر از دیگری وجود ندارد، اما این جراح است که در مورد آن با شما صحبت خواهد کرد: شما باید انتخاب مناسبی را بین وضعیت بیمار، ترجیحات جراح و انتظارات هر دو بیابید.

اما بیایید ببینیم، به طور خاص، چه زمانی بهتر است یکی را بر دیگری انتخاب کنیم :

پروتز ساب عضلانی . انتخاب کاشت ایمپلنت سینه در سطح زیر عضلانی به این معنی است که بیمار احتمالاً بافت سینه کمی در دسترس خواهد داشت و با قرار دادن پروتز زیر عضله سینه‌ای، تا حد امکان بافت بین پروتز و پوست وجود خواهد داشت که باعث افزایش نتیحه طبیعی بیشتر می‌شود.

پروتز زیر غده ای . هنگام انتخاب این روش، ایمپلنت سینه در زیر غده پستانی و روی عضله سینه ای ماژور قرار می گیرد. این نوع عمل بزرگ کردن سینه مطمئناً علاوه بر تورم کمتر، ناراحتی بعد از عمل کمتری نیز دارد.

اما برای چارچوب بندی بهتر این دو روش بزرگ کردن سینه، نیاز به مقایسه و درک زمانی وجود دارد که انتخاب یکی از دیگری راحت است.

سطح ایمپلنت سینه

سطح پروتز نیز می تواند انواع مختلفی داشته باشد:

 • ایمپلنت سینه با سطح صاف
 • پروتز سینه میکرو یا ماکرو بافت

در سال های اخیر ، پروتزهای بافت سینه در حال تبدیل شدن به استاندارد هستند. سطح صاف پروتز باعث جابجایی و چرخش آن می شود و خطر جراحی مجدد را افزایش می دهد. از طرف دیگر پروتزهای بافت دار سطحی ناهموار دارند که این مشکل را حل می کند.

آیا محدوده سنی مطلوبی برای انجام پروتز سینه وجود دارد؟

از سن 22 تا 40 سالگی احتمالا شاهد بهترین مرحله برای جراحی هستیم. با این حال، برخی از جنبه ها مانند بارداری های احتمالی و آینده و وضعیت کلی سلامتی باید در نظر گرفته شود. بنابراین، این مسیر همچنان باید با جراح توافق شود تا بفهمد قبل از ایجاد چنین تغییر مهمی چه مراحلی باید طی شود

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *