تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی

چگونه در روسیه مشغول به کار شویم ؟ 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روسیه یکی از کشورهایی است که به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و متقاضیان فراوانی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. راه های مختلفی نیز از طرف دولت کشور روسیه برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است که افراد می توانند با در اختیار داشتن مدارک کافی و مراجعه به سفارت کشور روسیه، شرایط مهاجرت قانونی خود به این کشور را فراهم کنند. یکی از مهم ترین علل مهاجرت ایرانیان به کشور روسیه می تواند مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در این کشور و البته نزدیکی به کشور ایران باشد.

از جمله مهم ترین راه هایی که افراد برای مهاجرت خود به روسیه به آن تمایل نشان می دهند، تحصیل در این کشور است. همه علاقمندان به تحصیل در کشور روسیه باید در دوره های پادفک شرکت کنند. این دوره ها تقریبا یک سال تحصیلی به طول خواهد انجامید و متقاضیان پس از آن باید در آزمون های نهایی شرکت کنند و پس از قبولی در این آزمون ها، مجوز تحصیل در روسیه را بدست آورند. توجه داشته باشید که مقطع تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تاثیری در نحوه برگزاری این آزمون نخواهد داشت و همه متقاضیان از مقطع پیش دانشگاهی تا دکتری باید در این آزمون ها شرکت کنند. یکی از مهم ترین مزایای تحصیلی در کشور روسیه این است که افراد برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه نیازی به در اختیار داشتن مدرک زبان روسی نخواهند داشت و اخذ پذیرش از موسسات مختلف آموزشی برای شرکت در دوره پادفک می تواند ضامن ورود متقاضیان به این کشور باشد.

کار در روسیه

در حقیقت برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه افراد به مدارک زیر نیاز پیدا خواهند کرد:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
  • پاسپورت معتبر
  • دو قطعه عکس رنگی جدید
  • هزینه بررسی مدارک
  • گواهی پذیرش از دانشگاه یا موسسه علمی
  • ریز نمرات و مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان روسی
  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی (برای متقاضیان رشته های انگلیسی زبان)
  • گواهی تمکن مالی

اشاره کردیم که یکی از مزیت های مهاجرت به کشور روسیه هزینه های مناسب زندگی در این کشور است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارند می توانند با پرداخت ماهیانه در حدود 1000$ (دلار آمریکا) هزینه های زندگی، سکونت و تحصیل خود را در این کشور تامین کنند. البته انگشت شمار دانشگاه در کشور روسیه وجود دارد که هزینه تحصیل در این دانشگاه ها سالیانه به 8000$ (دلار آمریکا) می رسد. البته دانشجویان  باید هزینه زندگی در روسیه را نیز همواره مد نظر داشته باشند. برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در کشور روسیه به شرح جدول زیر است:

آیتم هزینه
هزینه های خوراک ماهانه برای 1 نفر 40 الی 50$
غذا به طور منصفانه و معقول 30$
هزینه های بلیط سینما، تئاتر، موزه، نمایشگاه های هنری 10$
موزه و نمایشگاه های هنری 0.1 تا 10$

بطور کلی هزینه زندگی در کشور روسیه (بجز شهر مسکو) را می توان در حدود 200 تا 300$ (دلار آمریکا) برآورد کرد. با توجه به این که کار دانشجویی در کشور روسیه برای دانشجویان بین المللی ممنوع است، دانشجویان باید توجه داشته باشند که این مبلغ را باید از سپرده های خود تامین کنند. البته دانشجویان می توانند با اشتغال در مشاغل سیاه در کشور روسیه، بخشی از هزینه های زندگی خود در این کشور را تامین کنند.

افرادی که در کشور روسیه تحصیل کرده اند، شانس خوبی برای کاریابی در روسیه خواهند داشت. کار در روسیه برای مهاجران خارجی امکان پذیر است و در نهایت می تواند به اقامت دائم این کشور تبدیل شود. افرادی که قصد کار در کشور روسیه را دارند، بهتر است از شیوه تحصیل در این کشور وارد روسیه شوند و پس از پایان دوره تحصیلی خود در این کشور مشغول به کار شوند. در صورتی که فردی موفق به دریافت یک پیشنهاد کاری از کارفرمای رسمی در کشور روسیه شود، قادر خواهد بود تا با دریافت ویزای کاری راهی این کشور شوند.

قرارداد کاری که به دست متقاضی می رسد، باید شامل اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، مدت قرارداد، پست و مقام فرد در کشور روسیه، نحوه اقامت و میزان حقوق وی باشد. در صورت که اطلاعات مندرج در قرارداد به تایید سفارت کشور روسیه برسد، متقاضی می تواند با در اختیار گرفتن ویزای کاری روسیه، راهی این کشور شود. یکی از مهم ترین مزایای ویزای کاری روسیه، امکان همراه داشتن اعضای خانواده در روسیه است. همچنین فرد می تواند در یک بازه زمانی کوتاه مدت، اقامت دائم کشور روسیه را برای خود و اعضای خانواده خود بدست آورد.

از جمله مهم ترین خدماتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به موکلین خود ارائه می دهد، فراهم آوردن شرایط اعزام دانشجو به کشور روسیه است. متقاضیان می توانند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در همین رابطه با مشاورین این موسسه تماس حاصل فرمایند.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *