تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
پرتغال

کشکایش | یکی از شهرهای توریستی پرتقال 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

چه چیزی لذت‌بخش‌تر از سفر به جذاب‌ترین و خوش‌منظره‌ترین دیدنی‌های جهان وجود دارد؟ بی‌شک گردش و بازدید از مناظر جذاب طبیعی، تاریخی، فرهنگی و….. جذابیت خاص خود را دارد و گردشگران زیادی را به زیبایی خود جذب می‌کنند. یکی از دیدنی‌ترین این مناطق، سواحل کشکایش واقع در کشور پرتغال است. این مکان گردشگری در کنار جذابیت دیدنی که دارد، دارای پیشینه تاریخی بسیار جالبی است که پیشنهاد می‌شود قبل از سفر به این شهر و گردش، درباره آن بخوانید.

اطلاعاتی که در این مقاله بدست خواهید آورد :

کشکایشتاریخچه

در غرب قاره اروپا در کشور پرتغال شهر زیبایی به نام کشکایش وجود دارد. نام این شهر برگرفته از نام یک سکونتگاه به نام MONTE DE CASCAS به معنای کوه صدفی است. این شهر که در سال 1356 میلادی تأسیس شد، تا قبل از آن دهکده ماهیگری بیش نبود. در گذشته پیتر اول بنا به درخواست مردم آن منطقه، این منطقه را به عنوان یک شهرک مستقل تأیید کرد و دستور آبادانی آن را داد. این شهر که روز به روز به وسعت و آبادانی آن اضافه می‌شد، در سال 1755 با زلزله‌ای با ریشتر بالا، تخریب و ویران شد.

مدتی بعد در دوره مارکی پومبال، بازسازی شد و دوباره به روزهای درخشش و اوج خود بازگشت. در سالهای 1870 تا 1908 توسط حاکم وقت، لوئیس اول، این شهر به اقامتگاه تابستانی تبدیل شد. به دنبال آن اشراف این کشور در آن زمان به کشکایش آمده تا در این اقامتگاه‌های تابستانی این شهر استراحت کنند و مدتی بعد شروع به ساخت عمارت‌های باشکوه خود کردند. رفته رفته علاقه افراد به بازدید از این شهر یا بهتر است بگوییم اقامتگاه تابستانی، بیشتر شد.

انواع هتل‌ها و آسمان خراش‌ها در کناره سواحل کشکایش بوجود آمدند و گسترش یافتند. مراکز خرید، اسکله‌های بزرگ قایق‌رانی، از دیگر مواردی بود که بر جذابیت این شهر می‌افزود. موقعیت جغرافیایی ویژه این منطقه، یعنی قرارگیری در اقیانوس اطلس، باعث شده است به یکی از مناطق استراتژیک جهان تبدیل شود. چرا که از این طریق کشتی‌ها عبور کرده و به داخل می‌رفتند و باعث شده تا راهبردی و استراتژیک باشد و از این طریق، امکان دفاع از لیسبون به راحتی فراهم می‌شد.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

دیدنی‌ها

شهر کشکایش در کشور پرتغال غرب اروپا دارای مکان‌ها و قسمت‌های مختلف دیدنی‌‌ نیز هست که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کاخ دوک‌های پالملا

از جاذبه‌های این شهر، کاخ دوک پالملا بوده که در گذشته‌های دور توسط توماس هنری، به سبک نئوگوتیک انگلیسی طراحی و ساخته شده است. امروزه راه آهنی در منطقه کاخ احداث شده و این شهر را به پرتغال متصل می‌کند، قملرو را تکه تکه کرده است. این در حالی است که در گذشته این شهر که در آن زمان استراحتگاهی بیش نبود، درون پارکی محصور شده بود و به پایتخت پرتغال دسترسی نداشته و متصل نبود.

ساحل کوئینز

از دیگر مقاصد معروف و پرطرفدار این شهر، سواحل کوئینز است. منطقه‌ای که توسط یک حصار با طول 50 متر محصور گشته و در وسط آن یک سنگ قرار دارد. نقل شده است که این مکان دیدنی در شهر کشکایش طبق میل ماریا آملیا از اورلئان که آخرین حاکم پرتغال محسوب می‌شود، احداث گردیده است.

کشکایش

سخن پایانی

سواحل کشکایش در معنای کوه صدفی در غرب اروپا یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌هایی است که همواره بازدید از آن مورد توجه اغلب گردشگران است. این شهر که تا سال 1356 دهکده‌ای ماهیگیری، به دستور پیتر اول تبدیل به یک شهرک مستقل برای ساکنان آنجا شد. دیدنی‌های جذاب این منطقه شامل کاخ دوک پالملا، سواحل کوئینز و…. از زیباترین مکان‌هایی است که گردشگران هنگام سفر به کشکایش، بازدید از آن را در برنامه خود قرار می‌دهند. قرار داشتن این شهر در اقیانوس اطلس و عبور و مرور کشتی‌ها به داخل آن باعث شده است تا به یکی از مهم‌ترین مناطق استراتژیک تبدیل شود.


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *