تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
افریقا, راهنمای سفر

سفر به جزیره سیشل ، بهشت افریقا | Seychelles 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

جزیره سیشل

یکی از جزایر زیبا و واقعی دیدنی که همان بهشت آفریقا محسوب می شود جزیره سیشل است. که دارای تصاویری بی نظیر می باشد که در ساحل شرقی آفریقا واقع شده است.

سیشل یکی از مناطق بکر و طبیعی می باشد که در آفریقا قرار دارد به همین خاطر مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران مختلف  است که از نقاط مختلف دنیا به اینجا می آیند. همچنین بسیاری از نوعروس و دامادها نیز برای گذراندن ماه عسل نیز به جزیره سیشل مسافرت می کنند تاخاطره ای خوش را در اول زندگی به یادگار بگذارند . سیشل یکی از مکانهای خاص برای افرادی پول دار به حساب می آید که به سیشل می آیند.


آشنایی با دیدنی های آفریقا


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

معرفی کوتاه قاره آفریقا

آفریقا یا اِفریقا سومین قاره پهناور جهان پس از آسیا و آمریکا می باشد .با مساحتی حدود ۳۰٬۲۲۱٬۵۳۲ کیلومتر مربع ۲۰٫۳٪ از مجموع خشکی‌های زمین را در بر می‌گیرد.

عرض این قاره حدود ۸۰۰۰ کیلومتر از شمال به جنوب و طول آن در حدود ۷۴۰۰ کیلومتر از شرق به غرب می‌باشد. آفریقا با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت (طبق آمار ۲۰۰۵) دارای ۶۱ کشور بوده که حدود یک هفتم از جمعیت جهانرا در خود جای داده‌است.

این قاره از شمال به دریای مدیترانه، از شمال شرق به کانال سوئز و دریای سرخ، از شرق به خلیج عدن، از جنوب شرق به اقیانوس هند، و از غرب به اقیانوس اطلس محدود می‌شود.

آفریقا در دو سوی خط استوا قرار گرفته و نواحی اقلیمی مختلفی را در بر می‌گیرد؛ آفریقا تنها قاره‌ای است که از منطقه معتدله شمالی تا منطقه معتدله جنوبی امتداد یافته‌است (با فرض در نظر نگرفتن قاره پیوسته آمریکا). به دلیل فقدان بارشهای منظم طبیعی و آبیاری، و نیز تاحدودی عدم وجود سیستمهای توده‌ای یخ یا سفره‌های زیرزمینی کوهستانی، هیچگونه اثر معتدل کننده طبیعی بر اقلیم به استثنای نزدیک سواحل در آن وجود ندارد. در مرکز آفریقا (نزدیک استوا) نیمی از سال بارانی می‌باشد که دارای هوای گرم و مرطوب است و جنگل‌های زیبایی را پدیدمی‌آورد که عمری بیشتر از یک نیم سال ندارد چرا که بعد از این فصل بارانی، گرمایی سخت و طاقت فرسا تمام منطقه را فرا می‌گیرد و هیچ جانوری طاقت آن را ندارد و پس مدتی آن جنگل‌ها به بیابانی خشک و بی آب و علف تبدیل می‌شود. (نیمه دیگر سال گرم و خشک است که در مجموع طبیعتی ۲ فصل را پدیدمی‌آورد)

اگرچه گمانه‌زنی‌های اروپاییان دربارهٔ ماهیت صحرای اتیوپی در جنوب آفریقا به زمانی بیش از دو هزار سال قبل بازمی‌گردد، آفریقا به عنوان قدیمی‌ترین قاره‌ای که بشر در آن سکونت داشته به‌شمار می‌آید.

هزینه‌های معمول

 هتل و هاستل

سفر به سیشل آفریقا
سفر به سیشل آفریقا

در جزایر اصلی می‌توانید هتل‌هایی ارزان‌تر با هزینه‌ای بین ۷۲۵ تا ۱۲۵۵ روپیه (۵۶/۸ تا ۹۸/۵ دلار) برای هر شب از اقامت پیدا کنید. مکان‌های گران‌ زیادی نیز در این جزایر وجود دارند که هزینه‌ی آن‌ها از ۲۳۰۰ روپیه (۱۸۰/۳ دلار) برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. اکثر افراد گروهی به این جزایر سفر می‌کنند. پس هزینه‌ی هتل بین افراد گروه تقسیم خواهد شد. در جزایر سیشل رزرو اتاق کم اتفاق می‌افتد.

 غذا

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

در صورتی‌ که در رستوران هتل‌ها غذا نخورید، هزینه‌ی غذا بسیار کم‌تر خواهد بود. هزینه‌ی غذا در همه‌ی جزایر بین ۳۱۵ تا ۱۶۵۰ روپیه (۲۴/۵ تا ۱۲۹/۵ دلار) متغیر است.

حمل و نقل

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

برای اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه که بهترین گزینه برای تردد در جزیره است، بین ۱۳۵ تا ۴۲۰ روپیه (۱۰/۵ تا ۳۳ دلار) باید پرداخت کنید. اجاره‌ی ماشین تنها در جزایر اصلی یعنی جزایر ماهه (Mahé) و پراسلین (Praslin) امکان‌پذیر است و هزینه‌ی آن ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای یک روز است. هزینه‌ی کلک‌های پر سرعت میان جزایر ماهه و پراسلین حدود ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای هر نفر است. همچنین هزینه‌ی قایق بین جزایر ماهه، پراسلین و لادیگ (La Digue) حدود ۲۶۵ روپیه (۲۰/۵ دلار) است (برای هر جزیره). هزینه‌ی این قایق‌ها بین جزایر پراسلین و لادیگ حدود ۳۷۰ روپیه (۲۹ دلار) خواهد بود. همچنین قایق‌های کوچک نیز برای تردد بیبن جزایر ماهه و لادیگ مهیا هستند.

فعالیت‌ها

هزینه‌ی فعالیت‌ها بسته به نوع فعالیت انتخابی شما از ۶۶۰ روپیه (۵۱/۷ دلار) شروع شده و بیشتر می‌شود. برای اکثر فعالیت‌ها در این جزایر پول زیادی باید پرداخت کنید.

فعالیت‌های جالب و مکان‌های دیدنی در سیشل

فعالیت‌های ورزشی

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

اگر از گشت و گذار در ساحل خسته شده‌اید، به تفریحات و سرگرمی‌هایی نظیر گلف، اسکواش، بدمینتون، تنیس، دوچرخه‌سواری و کوه‌نوردی بپردازید. اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه برای گشت و گذار در جزیره بسیار ارزان است. همچنین مراکز ورزشی بسیاری نیز برای اجاره‌ وسایل ورزشی وجود دارند.

طبیعت بکر سیشل

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

این طبیعت زیبا را می‌توانید در یک مایلی جنوب‌غربی پراسلین و در جزیره‌ی کازین (Cousin Island) ببینید. نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ پرنده در این جزیره وجود دارد. قدم زدن در جنگل و تماشای گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی تجربه‌ای دلچسب خواهد بود.

ساحل

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

سواحل این‌جا خلوت، بکر و دست نخورده است. این سواحل مانند بهشت هستند. آب شفاف و تمیز و گرم است. به همین دلیل برای شنا و اسنورکل (شنا زیر آب به وسیله‌ی لوله‌ای در دهان) بسیار مناسب است. قدم زدن در کنار اقیانوس از بو وللن (Beau Vallon) به سمت آنسه (Anse) تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود. این پیاده‌روی تنها ۲ ساعت طول می‌کشد و ساحل در پایان بسیار زیبا و بیابانی است.

جزیره مرجانی الدبرا (Aldabra)

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

این جزیره با مساحتی بیش از ۲۰ مایل، بزرگ‌ترین جزیره‌ی مرجانی دنیا است. در نوک غربی این جزیره، تالاب وجود دارد که خانه‌ی دیو سفره ماهی‌ها، کوسه‌های ببری و هزاران پرنده‌ی دریایی است. جزیره‌ی الدبرا همچنین زیستگاه لاک پشت غول پیکر  است.

ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای (Vallee de Mai)

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

این پارک جنگلی میراث جهانی یونسکو است. در این پارک انواع گونه‌های گیاهی وجود دارند و همچنین محل رشد نوعی نارگیل غول پیکر معروف به نارگیل دریایی است. این نارگیل تنها در دو نقطه دنیا رشد می‌کند و این ذخیره‌گاه یکی از این دو مکان است. همچنین در این پارک جنگلی نخل لاتانیا (نخلی بادبزنی با برگ‌هایی پنجه‌ای و بزرگ) و پاندانوس (نوعی درختچه‌ی همیشه سبز با برگ‌هایی شبیه به برگ‌های آناناس) نیز رشد می‌کند.

جزیره لادیگ کوه‌‌نوردی

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

کوه‌های این جزیره که بلند‌ترین نقطه‌ی آن هستند، مناظر زیبایی از جزیره و اطراف آن را به نمایش می‌گذارند. منظره‌ای بسیار عجیب و اوهامی است. فراموش نکنید که همراه خود مقدار زیادی میان وعده و آب داشته باشید.

ورزش‌های آبی جزیره سیشل

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

اقیانوس آرام برای آب گرم خود مشهور است و محل مورد علاقه‌ی طرفداران ورزش‌های آبی به شمار می‌رود. همه چیز از ماهی‌گیری و شنا گرفته تا اسنورکل و اسکوبا دایوینگ (غواصی با استفاده از کپسول اکسیژن) را امتحان کنید. همچنین تور‌هایی برای گردش روی آب با قایق‌هایی با کف شیشه‌ای وجود دارند.

غذاهای محلی

سفر به سیشل
سفر به سیشل آفریقا

غذا در جزایر سیشل بسیار خوشمزه است. همه نوع غذا در اینجا یافت می‌شود. غذا‌های دریایی، نارگیل و کاری مواد اولیه و اصلی اکثر غذا‌های سرو شده در جزیره هستند.

ایالت ال یونیون جزیره سیشل

سفر به سیشل
سیشل آفریقا

این ایالت که در زمان کاشت نارگیل مرکز تولید محسوب می‌شد، در لادیگ واقع است و در حال حاضر به شهربازی تبدیل شده است. در این پارک نمایشگاه‌های زیبا و جذابی وجود دارند و شما می‌توانید از خانه‌ی قدیمی مخصوص کشاورزی نیز دیدن کنید. همچنین قبرستان مخصوص دوران استعمار و اسکله‌ی آن زمان هم قابل مشاهده است.

مگس‌گیر بهشتی سیشلی 

سفر به سیشل
سفر به سیشل

لادیگ محل مناسبی برای زندگی این نوع پرنده است. کم‌تر از ۲۰ جفت از این نوع مگس‌گیر در این بخش وجود دارند اما تور‌هایی هستند که ضمانت می‌کنند در صورت همراهی با آن‌ها، تعداد زیادی از پرندگان را مشاهده کنید.

 موزه‌ی تاریخ طبیعی

سفر به سیشل
سفر به سیشل

در صورتی‌ که هوا عالی نباشد، ممکن است بخواهید کاری علمی انجام دهید. موزه تاریخ طبیعی، موزه‌ای کوچک است، اما ارزش دیدن دارد و اطلاعاتی بی‌نظیر درباره‌ی حیات وحش سیشل به دست خواهید آورد. ورودی موزه ۱۵ روپیه (۱/۱ دلار) است.

باغ‌های گیاه‌شناسی جزیره سیشل

سفر به سیشل
سفر به سیشل

باغ‌های گیاه شناسی در ویکتوریا، امکان آشنایی بیشتر با انواع گونه‌های گیاهی را فراهم می‌سازد. همچنین در این باغ‌ها ممکن است حیواناتی نظیر خفاش میوه‌خوار و لاک پشت‌های غول پیکر را نیز ببینید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *