لیدوما تریپ

آبشار لالون فشم

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی اطراف تهران شما را با آبشار لالون که در 12 کیلومتری شرق منطقه فشم و از مناطق بکر البرز جنوبی است آشنا خواهیم کرد پس اگر به دنبال مکانی مناسب برای گردش یکروزه در اطراف پایتخت میگردید تا انتهای این مقاله با مجله گردشگری تاپ تراول همراه باشید.

روستای لالون

یکی از بکرترین دیدنیهای حومه تهران روستای لالون رودبار قصران است. این روستای کوهستانی، خوش آب‌وهوا و سرسبز بهترین مکان برای گردش یک روزه در دامان طبیعت است. روستای لالون به چشمه‌سار رودخانه‌ها معروف است و دلیل آن داشتن چشمه‌های جوشان با آبی گوارا و خنک است.


   تبلیغات    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


وجود کوه‌ها و قله‌های متعددی همچون خُلِه نو یا خلنو در نزدیکی لالون، پای کوهنودران بسیاری را به این روستا باز کرده و لالون را به مسیر کوهنوردی تبدیل کرده است. منطقه کوهستانی خرسنگ یا پرسنگ نیز از دیگر ارتفاعات لالون است.

غارهای اسکول، لی یا لو و غار اسپول از جمله زیبایی‌های روستای لالون هستند که علاقه‌مندان به غارنوردی می‌توانند از آن‌ها دیدن کنند. آبشار و چشمه تلخاب، تونل برفی، برفچال از دیگر جاذبه‌های طبیعی لالون به شمار می‌روند.

آبشار لالون فشم

آبشار لالون

آبشار لالون فشم در استان تهران واقع است. دره لالون نیز همانند سایر دره های کوهستانی دامنه جنوبی البرز، نقطه ای فوق العاده از حیث تعدد جاذبه های طبیعت گردی به حساب می آید که از آن جمله می توان از دیدنی های خاص این دره شامل: باغستان، تنگه، سرچشمه، چشمه آب گازدار و معدنی، آبشار، قله، برفچال و … نام برد که جملگی آن ها را می توان طی یک برنامه طبیعت گردی در این دره به نظاره نشست. از تهران در جاده جاجرود، با عبور از فشم، رو به شرق می رویم و با طی ۱۰ کیلومتر به آبادی زایگان رسیده و از این نقطه با طی ۳ کیلومتر به آبادی لالون می رسیم.

جاهای دیدنی فشم
   تبلیغات    

                 تور کیش

Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *