تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
گیلان

آبشار لوشکی تالش 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

آبشار لوشکی تالش

در این مقاله از قسمت معرفی جاهای دیدنی ایران قصد داریم یکی از جاهای دیدنی بسیار زیبای تالش یعنی آبشار لوشکی را به شما معرفی کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با تاپ تراول همراه باشید…

در شهرستان تالش و در استان گیلان در 5 کیلومتری روستای درزکری در داخل جنگل قرار دارد. آبشار لوشکی درزکری را می توان به جرات یکی از مرتفعترین و زیباترین آبشارهای ایران نام برد که از نگاه تیزبین گردشگران دور مانده است.

مقالات بیشتر بخوانید:


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

آبشار لوشکی درزکری متشکل از سه آبشار پله مثل است. ارتفاع آبشار اصلی 75 متر، آبشار بالادست 14 متر و آبشار پایین نیز در حدود 16 متر است. محوطه آبشار جای مناسبی برای استراحت و چادر زدن است. بخش عمده ارتفاع آبشار را لایه های شیلی سیاه رنگی تشکیل داده است که به همراه پوشش گیاهی جنگلی جلوه ی خیره کننده ای به آبشار داده است. به طوری که هر کسی را محو تماشای خود می کند.

طبیعت جنگلی آبشار لوشکی به گونه ایست که در آن امکان استراحت و بر پا کردن چادر فراهم می باشد.

آبشار لوشکی تالش

آبشار لوشکی تالشقسمت عظیمی از آبشار را لایه های شیلی سیاه رنگی تشکیل داده که در مجاورت پوشش بی نظیر گیاهی منطقه جلوه بی نظیری از طبیعت را به نمایش در آورده است.

این آبشار که در 5 کیلومتری روستای درزکری و در دل جنگل جریان دارد از قله سنگر با 2120 متر ارتفاع در رشته کوه های تالش نشأت گرفته است.

در مسیر دسترسی به آبشار لوشکی از روستای درزکری چشمه های گوناگونی جریان دارد که هر یک دارای نام به ویژهی در میان محلیان می باشد. در زبان تالشی به چشمه هونی گفته می شود، یکی از این چشمه ها موتالا هونی نام دارد زیرا در دل انبوه درختان لرگ واقع شده است و محلی ها به همین علت آن را به این نام می خوانند.

یکی از علت هایی که موجب بکر و ناشناخته ماندن آبشار لوشکی گردیده است عدم وجود مسیر ماشین رو برای رسیدن به آبشار می باشد.

اغلب مسیر دسترسی به آبشار، پر پیج و خم بوده و در مجاورت رودخانه می باشد و برای رسیدن به آبشار می بایست از پل های چوبی روی رودخانه گذر نمایید.

آبشار لوشکی تالش
آبشار لوشکی تالش

در مسیر 2 ساعته رسیدن به آبشار لوشکی می توانید از زیبایی های منطقه، جاده خرم و سرسبز جنگلی، گذر از پل های چوبی، آب و هوای پاک و صدای دلنشین آب لذت ببرید.

برای دسترسی به آبشار لوشکی می بایست به استان گیلان، تالش، 5 کیلومتری روستای درزکری سفر کنید.

مسیر دسترسی:

این آبشار از قله سنگر (2120 m) در رشته کوههای تالش سرچشمه می گیرد. در مسیر حرکت از روستا درزکری به طرف آبشار چشمه های گوناگونی موجود است، در زبان تالشی چشمه هونی می گویند. مانند موتالا هونی چون اطراف این چشمه پوشیده از درخت لرگ می باشد که اهالی محل به این اسم نامگذاری کرده اند. جالب اینجاست که این مسیر برای عبور ماشین ها مهیا نیست و به همین خاطر از نظر ها دور و بکر مانده است. بیشتر این مسیر پر پیج و خم بوده و در مجاورت رودخانه می باشد و لذا از روی پل های چوبی موقت باید عبور کرد. در نتیجه صدای دلنشین رودخانه همراه با منظره های اطراف، جاده جنگلی، چشمه ها و ییلاقات بالا بی نهایت چشم نواز و بکر و جذاب هستند. حدود 2 ساعت طول میکشد تا به پای آبشار برسید.


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *