ایران, تهرانگردی

آشنایی با باغ کتاب تهران 

پرواز کیش و قشم رزرو بلیط هواپیما رزرو آنلاین اقامتگاه

باغ کتاب تهران

در این مقاله از معرفی دیدنی های تهران شما را با باغ کتاب تهران آشنا خواهیم کرد. این مکان یکی از مکان های دارای فروشگاه های کتاب و سرگرمی و علمی و… در منطقه عباس آباد تهران می باشد.

باغ کتاب تهران یک مجموعه فروشگاه کتاب و سرگرمی ‌های علمی در منطقه عباس‌آباد تهران است. این باغ از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال ‌شرقی با فرهنگستان‌ های علوم، و زبان و ادب فارسی، از شمال‌ غربی با باغ هنر، و از غرب با باغ ‌موزه دفاع مقدس همسایه است.
وسعت باغ کتاب تهران ۱۱۰ هزار متر مربع است که ۶۵ هزار متر مربع آن ساختمان نمایشگاهی، تالارها همایش و اداری است و مابقی آن را فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد. فضای داخلی باغ کتاب تهران شامل چهار بخش اصلی با نام‌ های بهارستان (کودک و نوجوان)، خیالستان (فناوری‌های دیجیتال)، نگارستان (سالن‌های سینما) و سروستان (عمومی و بزرگسال) است و در دو طبقه ساخته شده‌ است. در حال حاضر مدیریت مجموعه باغ کتاب به عهده محسن جلالی فراهانی مدیرعامل مؤسسهٔ نشر شهر (وابسته به شهرداری تهران) است. هزینهٔ ساخت پروژهٔ باغ کتاب در طول دورهٔ اجرا بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده ‌است.

باغ کتاب تهران کجاست؟

مسیرهای دسترسی با مترو، تاکسی و خودرو شخصی

باغ کتاب تهران در منطقه گردشگری عباس آباد قرار دارد؛ ولی با توجه به وسعت آن از چند مسیر می‌توان به این مجموعه فرهنگی رسید.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


لیدوما تریپ
 • آدرس اول: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران
 • آدرس دوم: بزرگراه شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزرگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران
 • آدرس سوم: مترو حقانی، ۱۰ دقیقه پیاده روی از باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران (مسیر مستقیم)

ساعات بازدید باغ کتاب

این مکان در نیمه نخست سال همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۲۳ پذیرای بازدیدکنندگان است. همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز باغ کتاب تا ساعت ۲۴ به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در نیمه دوم سال نیز همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ و تعطیلات آخر هفته (پنجشنبه و جمعه) تا ساعت ۲۲ پذیرای عموم است.

نکته قابل ‌توجه اینکه باغ کتاب فقط در مناسبت‌های خاص و محدودی تعطیل است

blank

امکانات و فضاها

 • کتابفروشی : باغ کتاب با داشتن دو کتابفروشی بزرگسال و کودک بزرگترین فضای فروشگاهی کتاب در جهان به‌شمار می‌آید
 • باغ علم کودک : این بخش یک مرکز علم ساخت شرکت ال جی کره است که در آن کودکان ۶ تا۱۳ سال با داستان بدن، داستان خانه، داستان شهر و داستان زمین طی بازی‌ها و سرگرمی‌های مفرح علمی آموزشی آشنا می‌شوند
 • باغ علم نوجوان: در این مرکز علم نوجوانان از طریف بازها و ابزار علمی فرصت کشف تجربه بسیاری از مباحث علمی دروس ریاضی، فیزیک و شیمی را به دست می‌آورند
 • سالن‌های همایش: وجود یک سالن همایش اصلی ۴۵۰ نفره، چهار سالن همایش فرعی ۱۵۰نفره و پنج سالن سینمای جنبی برای فضای برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های فرهنگی و علمی و گفت‌وگوی متخصصان و اصناف مرتبط با کتاب را فراهم می‌کند؛
 • کلاس‌های آموزشی: کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی متنوعی در باغ کتاب در نظر گرفته شده‌اند که علاوه بر فضای تالارها، در فضاهای داخلی دیگر باغ هم تشکیل می‌شوند.
 • کافه بازی:در بخش کافه بازی، علاوه بر غذا، بازی‌های رومیزی فکری، ماز لیزری، دو دستگاه ps4، و ماشین فرار (که به نوعی مثل یک اتاق فرار است. چون در آن حبس میسوید و یک ساعت فرصت دارید تا از خودرو خارج شوید) وجود دارد.
 • سرزمین فکربازیا:سرزمین فکربازیا به نوعی مشابه شهر کاربازیای برج میلاد است؛ و در آن بخش‌های مختلفی مثل ساخت بازیا، تلاش بازیا، طبیعت بازیا، صدا بازیا و راز بازیا وجود دارد.
 • اتاق فرار باغ کتاب:بازی اتاق فرار باغ کتاب جدیدترین بازی اتاق فرار شهر تهران است. اتاق‌های این بازی عبارتند از:نامه ای از جهنم، نفرین فرعون و بیگانه.

باغ کتاب تهران


مقالات بیشتر بخوانید :


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *