لیدوما تریپ

روستای افجه

در این مقاله از معرفی دیدنی های اطراف تهران شما را با روستای افجه که یکی از بهترین مکانهای است که برای سفر یک روزه  و رهایی از شلوغی تهران میتوانید برای رفتن آنجا برنامه ریزی کنید. در ادامه با مجله سفر و گردشگری تاپ تراول همراه باشید تا بیشتر درباره این روستای سرسبز و خوش آب و هوا بدانید

بدون شک برای همه ما پیش آمده است که از شلوغی شهر و آلودگی خسته شده ایم و از طرفی مشغله کاری نیز به ما اجازه نمی‌دهد برای چند روز به مسافرت به یکی از شهر‌ها عزیمت کنیم. اما همیشه این کار لازم نیست و برای فرار از شلوغی و آلودگی تهران برای مسافرت چند روزه برنامه ریزی کنیم. میتوانیم از همان دو روز آخر هفته نیز  استفاده کنیم و به مناطق بکر و زیبایی سفر در اطراف تهران سفر کنیم. در این مقاله شما را با روستای افجه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

روستای افجه

یکی از روستاهای دارای آب و هوای خوش و مطلوبی با دیدنی های فروانی است که به خوبی میتواند مقدمات سفری به یاد ماندنی را برای شما به وجود آورد. علاوه بر گشت و گذار در مزارع و باغ ‌های این روستای زیبا، میتوانید سری هم به دره شمالی افجه بزنید که از بقیه جا‌ها بکرتر است.

علاوه بر این، روستای افجه یک آبشار ۱۵ متری دارد که در عین زیبایی میتواند خستگی شما را دربیاورد. در فاصله یک و نیم کیلومتری شمال شرق افجه آبشار پسچویک‏ با ۱۵ متر ارتفاع وجود دارد و آبشار زیبای موآب از دیدنی‌ترین نقاط این روستا است. بین آبشار پسوچیک و دشت هویج باغ‌ های گیلاس زیبایی وجود دارد که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

مطالب بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی اراک

روستای افجه

روستای افجه کجاست ؟

این روستا در بخش لواسانات، لواسان کوچک، در شهرستان شمیرانات واقع شده است. روستای افجه در فاصله بسیار نزدیکی از روستاهای سینک و هنزک لواسان قرار دارد.

این روستا در فاصله ۴۰ کیلومتری از شهر تهران واقع شده است. اگر مبدا شما شهر تهران است از اتوبان شهید بابایی به سمت جاده لشگرک حرکت کنید. به سمت لواسان ادامه مسیر دهید. جاده لواسان – سینک را ادامه دهید تا با توجه به تابلوهای راهنما به روستای افجه برسید.


مقالات بیشتر بخوانید :   تبلیغات    

                 تور کیش


 • موزه چینی خانه اردبیل

  آشنایی با موزه چینی خانه اردبیل | Ardabil

  موزه چینی خانه اردبیل در این بخش از وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره موزه چینی خانه ا…
 • کوه سهند تبریز

  کوه سهند تبریز

  کوه سهند تبریز در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای تبریز …
 • پارک جنگلی تلو تهران

  پارک جنگلی تلو تهران

  پارک جنگلی تلو تهران در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای …
Load More In ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *