تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مازندران

معرفی روستای افراچال ساری ، مازندران | Afra Chal 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

روستای افراچال

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با روستای افراچال آشنا خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

ساری با قدمتی دیرین، محل تاج‌گذاری آقامحمدخان قاجار بوده است. گردشگرانی که به این شهر می‌روند میدان ساعت ساری را خواهند دید که در هر ساعت صدای زنگش به گوش می‌رسد.

اگر از شهر بیرون بزنید، جاذبه‌های طبیعی زیادی انتظار شما را می‌کشد. برای رسیدن به برخی جاذبه‌ها بیش از 2ساعت از ساری راه در پیش دارید. چشمه‌های پلکانی باداب‌سورت، سد سلیمان تنگه با امکان اسکی روی‌آب و قایق‌سواری در روستای افراچال، مجموعه‌ی تاریخی فرح‌آباد با آثاری متعلق به دوره‌ی صفوی (مسجد جامع، مدرسه و کاخ جهان‌نما که تنها ویرانه‌های از آن باقی مانده است)، دریاچه‌ی چورِت و میانشه، برج رِسکِت که در قرن پنج هجری ساخته شده است، برخی از جاذبه‌های اطراف ساری را تشکیل می‌دهند.

افراچال از روستاهای بخش کلیجانرستاق در 45 کیلومتری ساری است. جنگلهای زیبا و با طراوت و انبوهی از درختان رنگارنگ انجیلی در کنار سد بزرگ سلیمان تنگه (شهید رجایی) این روستا را به یکی از پر گردشگرترین روستاهای منطقه تبدیل کرده است.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

روستای افراچال از موقعیت کوهپایه ای ، مواهب طبیعی سد و جنگل برخوردار است شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی ، دامداری ، کشت سیاه ریشه ، باغداری و زنبورداری است در کنار کشاورزی اهالی روستای افراچال به کار دامپروری هم مشغولند که از رونق خوب برخوردار است .

روستای افراچال

مردم روستای افراچال از دیرباز ارادت خاصی به اهل بیت دارند و از نشانه آن امامزاده صالح می باشد که مورد احترام و توجه اهالی و روستائیان اطراف است . روستای افراچال یکی از روستاهای موفق در زمینه علم و دانش و بخصوص ورزش قهرمانی است که نشانه آن جوانان صاحب نام بین المللی و جهانی است ( ابراهیم و بهنام نصیری ).

افراچال بدلیل داشتن جاذبه های طبیعی مثل کوه ، جنگل ، دره و آبشار اوشرشری افراچال و رودخانه پر آب تجن و با قرار گرفتن در کنار سد شهید رجایی می تواند قطب توانمندی در جذب توریست و گردشگری باشد .


   تبلیغات    

                 تور کیش


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *