تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رشت

سوغات و صنایع دستی ماسوله 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

سوغات ماسوله

در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ تراول به معرفی سوغات ماسوله خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

سوغات و صنایع دستی ماسوله

شهر تاریخی ماسوله در استان گیلان و نزدیک به فومن واقع شده است. منظره‌ی خانه‌های قدیمی زرد رنگ که در قابی از کوه و جنگل قرار گرفته‌اند، هر گردشگری را به‌وجد می‌آورد. خانه‌های پلکانی، گل‌های شمعدانی که از نمای خانه‌ها آویخته‌ شده‌اند، قاب‌های قدیمی و چشم‌نواز پنجره‌ها ، سوغات ماسوله و عروسک‌های دست‌بافت رنگارنگ تصویر ماسوله را در خاطر زنده می‌کند.

سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله

ماسوله در همه‌ی ماه‌های سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی است؛ خواه در زمستان‌های پر از برف یا تابستان‌های مرطوب. کافی است کفش راحت برای پیاده‌روی همراه داشته باشید زیرا که خرید سوغات ماسوله واجب است. از صنایع دستی تا خوشمزه‌های تر و تازه همه چیز مهیا است. اما به عقیده‌ی خیلی‌ها جذاب‌ترین سوغات ماسوله، عروسک‌های بافتنی کوچک و بزرگی است که زنان ماسوله می‌بافند. زنان ماسوله با سرعتی باورنکردنی آن ها را بافته و با قیمتی مناسب می فروشند تا دست آخر یا گوشه ی اتاقتان قرار گیرد یا سوگولی و وسیله بازی کوچک ترین عضو خانواده شود. رب انار، لواشک و خوراکی‌های هیجان‌انگیز دیگر را می‌توانید از بازار ماسوله تهیه کنید.

سوغات ماسوله
سوغات ماسوله

مغازه های ماسوله پر است از سفال های آبی، کاسه های دیزی خوری ، پارچ و ظرف های مسی نیز در بیشتر مغازه ها پیدا می شوند.، خوراکی های محلی  رنگارنگ  از جمله : گلپر ، لواشک و اگردک (شیرینی محلی). جوراب های پشمی ، گلیم ، چموش ، ابزار های فلزه ، چاقو و همین طور عروسک های کاموایی.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله

در بازار ماسوله  خرید کردن که هیچ ، حتی تماشا کردن هم لذت دارد.تازه درست به مانند پاساژهای شهری طبقه هم دارد.بازار ماسوله در چهار سطح مستقل از هم قرار گرفته است که مغازه های دو طبقه تحتانی همگی ” یک طبقه “ هستند و مغازه های دو طبیقه بالایی همه ” دو طبقه “ هستند.در فروشگاه‌ها علاوه بر ظرف‌های سفالی، محصولات مسی و برنجی، خرده ریزهای هیجان‌انگیزی پیدا می‌کنید که هم دیدن‌شان لذت دارد و هم خرید‌ن‌شان. جوراب‌های پشمی رنگارنگ، گیوه، گلیم ، محصولات حصیری بخش دیگری از سوغات ماسوله هستند.

سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله
سوغات ماسوله


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *