تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
مقالات آموزشی

مناسب ترین نهال در مناطق سردسیر و گرمسیر در ایران 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

کشاورزی یکی از مشاغل پرسودی می باشد که از دیرباز مورد توجه بسیاری از کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است، از همین روی اهمیت جغرافیای محل کاشت نهال یکی از موضوعات مهم پرورش درختان میوه بوده است.

 اکنون ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با دو نهال گردو و نهال بادام پرسود و زودبازده آشنا کنیم تا هم محصولات جذابی را دریافت نمایید.

بسیاری از نهالستان های معتبر از جمله نهالستان گلد نهال معتقد است: سودی که توی خرید نهال گردو هست، تو خرید خونه فرمانیه نیست ! پس لطفا تا انتهای این متن همراه ما باشید.

مناسب ترین نهال در مناطق سردسیر و گرمسیر در ایران:

خرید نهال گردو برای مناطق معتدل تا سردسیر:

به نقل از نهالستان گلد نهال؛ نهال های گردو از سری نهال های بسیار پر طرفداری می باشند که در تقریبا بسیاری از مناطق ایران امروزه امکان کاشت آن فراهم می باشد. بازار فروش نهال گردو به علت درخواست زیاد بازار و ارزش تجاری مغز گردو هر ساله با شدت زیادی همراه می شود.

 بسیاری از نهالستان های معتبر مانند: گلد نهال معتقد است که: سودی که توی خرید نهال گردو هست، تو خرید خونه فرمانیه نیست ! این جمله را یکی از قدیمی ترین نهاستان های ایران به میان می آورد.

 با احتساب این جمله می توان از ارزش سود احداث باغ گردو تا حد مطلوبی آگاه شد، حال در ادامه به معرفی 2 نهال گردو محبوب و 2 نهال بادام جذاب خواهیم پرداخت.

مناسب ترین نهال در مناطق سردسیر و گرمسیر در ایران:

معرفی اولین نهال، نهال گردو چندلر:

نهال گردو چندلر یکی از گونه نهال هایی با ژنتیک آمریکایی می باشد که به لطف تلاش نهالستان های معتبر، توانسته ایم در سال های اخیر از واردات این نهال بی نیاز شویم و این نهال را متناسب با جغرافیای ایران بومی سازی نماییم. گردو چندلر یکی از پربار ترین گونه درختان گردوی اصلاح نژادی می باشد که برای هر درخت آن در حدود 70 کیلو گردوی خشک در هر سال می توان متصور شد.

درخت گردوی چندلر معمولا در ارتفاعات معتدل تا ارتفاعات 1500 متر نسبت به سطح دریا می توان پرورش داد. مغز گردویی چرب وخوش طمع همراه با پوست کاغذی یکی از ویژگی های این seedlings walnut، می باشد.

اما معرفی دومین نهال، نهال گردو فرنور:

نهال های گردو فرنور دارای نژادی اصالتا فرانسوی می باشند که این نهال هم به طور 100% در نهالستان های معتبر به صورت بومی تکثیر شده است و قیمت آن نسبت به گونه ی وارداتی یک سوم می باشد. این نهال برای مناطقی با ارتفاعات زیاد نسبت به سطح دریا مناسب می باشد.

به عبارتی این نهال گردو، مختص مناطق کوهستانی و سردسیر می باشد، ارتفاعات1500 الی 2400 متر بسیار مناسب پرورش این درختان گردو می باشند. باردهی این نژاد گردو مشابه رقم چندلر می باشد و تفاوت آن در مقاومت بسیار مناسب در برابر سرمای بهاره می باشد. به علت دیرگل بودن، از سرمای دیر رس بهاره به دور خواهد ماند و این مشکل بزرگ را از دوش کشاورزان بر خواهد داشت.

مناسب ترین نهال در مناطق سردسیر و گرمسیر در ایران:

خوشبختی در مناطق گرمسیر با خرید نهال بادام:

نهال های بادام را خداوند قرار داد تا در مناطق گرمسیر امید در دل کشاورزان به قوت خود باقی بماند! قیمت خرید نهال بادام با توجه به سودهی آن در مناطق گرمسیر بسیار مناشب می باشد، به طوری که سود حاصل از خرید نهال بادام میتونه تصوراتت رو از کشاورزی تغییر بده !

باغداران اما دغدغه ای دیگر برای پرورش درختان بادام یا حتی نهال گردو را دارند، آن هم سرمای بهاره می باشد! بله امروزه با توجه به تغییر شرایط جوی و اتمسفری زمین، بسیاری از مناطق گرمسیر هم در بهار به طور ناگهانی دچار بارش های شدید و یا بارش تگرگ در فصل بهار می شوند.

 از همین روی در ادامه به معرفی 2 نهال بادام دیرگل خواهیم پرداخت که همان طور که از نامش پیداست، از سرمای یکباره ی بهار کاملا در امان خواهد بود.

نهال بادام دیرگل آذر یکی از بهترین ارقام بادام در ایران:

بادام آذر یکی از ارقام بسیار محبوب و پربار بادام در ایران می باشد. این درخت دیرگل می باشد که از همین روی امکان کاشت آن در بسیاری از مناطق گرمسیر و حتی سردسیر فراهم می باشد. البته نباید فراموش کرد درخت بادام به طول کل علاقه مند به آب و هوای گرمسیری می باشد.

درخت بالغ آذر چیزی در حدود 30 الی 35 کیلوگرم باردهی در هر سال خواهد داشت. مغز بادام آن بسیار چرب و لذیذ می باشد و درصد دوقلویی آن کم می باشد. با هرس مناسب، کودهی، آبیاری اصولی، سمپاشی حرفه ای و… می توانید تا 25 سال از این درخت بادام بهره مند شوید.

نهال بادام تونو، گیاهی خود گردافشان و محبوب در ارقام بادام:

درخت بادام تونو یکی از خاص ترین درختان بادام در دنیا می باشد. این نهال های بادام خود گردافشان می باشند،به این معنی که نیازی نمی باشد تا گونه ی دیگری را در میان آن قرار دهید تا عمل گردافشانی را برایشان صورت دهند، کافیست تنها خود بادام تونو را مورد کشت قرار دهید! این نهال در حدود 30 کیلو به ازای هر درخت بالغ باردهی دارد .

اما خرید نهال گردو اقتصادی می باشد یا نهال بادام:

به طور کلی اگر در مناطق معتدل تا سردسیر قرار دارید، با توجه به مقدار باردهی، می توان روی نهال گردو بسیار بیشتر حساب کرد زیرا تقریبا دو برابر نهال های بادام باردهی دارند، اما اگر در مناطق کم آب و گرمسیر قرار دارید، بی شک از نهال های بادام م توانید بهره مند شوید، زیرا نهال های گردو نیازمند آبیاری منظمی می باشند.

خرید نهال را از نهالستان گلد نهال با خیالی آسوده انجام دهید:

شما می توانید خرید نهال؛ خود را با خیالی آسوده از ما انجام دهید. تولید و عرضه ی تمامی ارقام نهال همراه با ضمانت بازگشت کالا بوده و با مجوز سازمان جهاد کشاورزی می باشد، همچنین ارسال نهال به تمامی نقاط کشور ظرف 48 ساعت صورت می پذیرد.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره ی رایگان جهت راه اندازی باغ، استعلام قیمت نهال و یا روند ثبت و ارسال سفارش، با کارشناسان ما ارتباط بر قرار نمایید.

منبع: نهالستان گلد نهال (goldnahal.ir)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *