خرید بلیط هواپیما

میدان امام خمینی یا توپخانه

در این مقاله از مجله سفر و گردشگری تاپ تراول شما را با میدان توپخانه تهران که قدمت تاریخی دارد آشنا خواهیم کرد. در حال حاضر این میدان به میدان امام خمینی تغییر نام داده شده است ولی اکثر مردم تهران آن را بنام میدان توپخانه معرفی میکنن پس در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر یا این میدان که یکی از اماکن تاریخی تهران است بیشتر آشنا شوید

تاریخچه میدان امام خمینی بدانید :


   تبلیغات    

            | بلیط هواپیما در طاهاگشت |


میدان امام خمینی که با نام های پیشین : میدان توپخانه و میدان سپه شناخته میشود از میدان های تاریخی واقع در مرکز پایتخت ایران است که در 1284 هجری قمری در دوران حکومت ناصرالدین شاه و به دستور امیر کبیر ساخته شد ، البته ساختمان های اطراف این میدان بارها تخریب و دوباره نوسازی شده است.این میدان از زمان های دور مرکز حمل و نقل و ترافیک شهر تهران و همچنین گردهمایی های اعتراضی و همچنین اعدام برخی محکومان بوده است . ولی در زمان حال یک مرکز تجاری و اداری بشمار می رود.

شواهد تاریخی در تهران نشان می‌دهد که میدان توپخانه سه دوره دگرگونی را پشت سر نهاده است و در هر یک از این سه دوره، ساختمان‌ها و بناهای آن تخریب و ساختمان‌های تازه‌ای به جای آن‌ها بر پا شده‌است. با این وجود، سیمای تاریخی این میدان با بنای تلگراف خانه که معماری آن مشابه میدان حسن‌ آباد تهران است، بیش از سیمای دیگر دوره‌ها در یادها مانده‌است.

مطالب بیشتر بخوانید
باغ سلیمانیه کرج

میدان توپخانه

تخفیفان

از مهم ترین بناهای اطراف میدان توپخانه می توان به ساختمان مخابرات که بلند ترین ساختمان در پیرامون میدان است اشاره کرد . ساختمان مخابرات از بناهای جا مانده از دوران پهلوی است که توسط وزارت پست و تلگراف در دوره حکومت محمدرضا پهلوی ساخته شد.

میدان امام خمینی بورس فروش انواع لوازم صوتی و تصویری و لوازم بازی های کامپیوتری می باشد. پاساژ ها و مغازه های فروش لوازم صوتی و تصویری در ضلع شمالی توپخانه قرار دارد.

میدان توپخانه یا همان میدان امام خمینی محل تقاطع خیابان های اصلی و کلیدی شهر تهران محسوب می شود به گونه ای که خیابان های لاله زار و فرودسی به ترتیب از شمال شرق و شمال غرب و از غرب خیابان امام خمینی یا همان خیابان سپه قدیم و از شرق خیابان امیر کیبر یا چراغ برق و خیابان های باب همایون و ناصر خسرو به ترتیب از جنوب غر و جنوب شرق به این میدان می پیوندند

میدان توپخانه

چگونه به میدان امام خمینی بریم ؟

بهترین راه برای رسیدن به میدان امام خمینی (ره) استفاده از مترو است. ورودی و خروجی ایستگاه مترو امام خمینی (ره) که تقاطع خط ۱ و ۲ مترو است در ضلع جنوب غربی و شمالی این میدان قرار دارد.


مقالات بیشتر بخوانید :


 

 • پارک ساعی تهران

  پارک ساعی تهران

  پارک ساعی تهران در این مقاله از معرفی مکان های تفریحی تهران یکی از جاذبه های بسیار زیبای ا…
 • پارک قیطریه تهران

  پارک قیطریه تهران

  پارک قیطریه تهران در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران به سراغ تهرانگردی می رویم و یکی …
 • جاهای دیدنی تهران , مکان های دیدنی تهران

  بهترین جاهای دیدنی تهران را بیشتر بشناسید

  جاهای دیدنی تهران در این مقاله از وب سایت گردشگری تاپ تراول درباره جاهای دیدنی تهران سخن خ…
Load More In تهرانگردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *