تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
رپورتاژ آگهی, فرانسه, ویزا

چگونگی دریافت ویزای فرانسه 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

مراحل اخذ ویزای فرانسه و آشنایی با راهنمای سفر به فرانسه

برای سفر به کشور فرانسه در ابتدا شما باید ویزای فرانسه را دریافت نمایید. اخذ ویزای فرانسه انواع مختلفی دارد که بنا بر هدف شما از سفر باید نوع آن را انتخاب نمایید و مدارک لازم را جهت اخد آن به مرکز مربوطه ارائه دهید.

در این متن پس از معرفی جامع کشور فرانسه به بررسی انواع ویزای فرانسه، مدارک و شرایط لازم جهت دریافت آن ها خواهیم پرداخت.

مختصری درباره کشور فرانسه بدانید :

کشور فرانسه در غرب قاره ی اروپا واقع شده و دارای ساحل هایی در دریای مدیترانه و همچنین اقیانوس اطلس می باشد. سواحل این کشور از جمله جاذبه های آن به حساب می آید که در ادامه به نام چندین ساحل آن اشاره می کنیم. بزرگی مساحت کشور فرانسه به گونه ایست که آن را جزء سومین کشور بزرگ قاره ی اروپا قرار داده است؛ اما آنچه که سبب محبوبیت و مشهور شدن این کشور گشته است، مدرن بودن در عین داشتن پیشینه ی تاریخی است. این موضوع سبب شده است تا در عین داشتن زیبایی های خیره کننده، آثار تاریخی نیز مورد توجه گردشگران واقع شود. پایتخت کشور فرانسه پاریس نام دارد که بزرگ ترین شهر این کشور بوده و از جمله مشهورترین شهرهای جهان می باشد. شهر پاریس مظهر فرهنگ و مد می باشد. سالانه چندین میلیون گردشگر تنها از شهر پاریس، پایتخت کشور فرانسه، دیدن می کنند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی
اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

شرایط اقلیمی فرانسه

کشور فرانسه از نظر آب و هوا بسیار مناسب بوده و معتدل بودن شرایط جوی آن باعث شده است تا در زمستان های این کشور شاهد سرمای زیادی نباشیم. قسمت های جنوبی این کشور از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است که علت آن موقعیت جغرافیایی آن می باشد. البته اگر به قسمت های غربی این کشور سفر داشته باشید، با آب و هوای کوهستانی رو به رو می شوید. در فرانسه اندازه و شدت بارش برف به میزانی نیست که از یک روز بیشتر زمین را سفید پوش نماید. میانگین دمایی در این کشور و البته شهر پاریس که پایتخت آن می باشد، نشان می دهد که در سردترین زمان سال به دمای -۲ درجه سانتی گراد می رسد.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

جاذبه های دیدنی فرانسه

از جمله دیدنی های کشور فرانسه که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جلب می کند، سواحل زیبای آن می باشد که هر کدام از نظر زیبایی منحصر به فرد می باشند. از جمله این سواحل می توان به کوت سووژ، پلاژ دو منام، لیل دو قیو و لاکونچا و … اشاه کرد. از دیگر جاذبه های دیدنی کشور فرانسه که ساخته ی دست انسان هستند، برج ایفل، موزه لوور که یکی از دیدنی ترین موزه های دنیا به حساب می آید، کلیسای نوتردام، خیابان شانزه لیزه، طاق پیروزی و … می باشند که هر کدام ارزش بار ها دیدن را دارند.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

طاق پیروزی از بزرگ ترین طاق هاییست که به دست بشر ساخته شده است و نظیر آن در دنیا وجود ندارد. ارتفاع این طاق زیبا که جزء مکان های دیدنی فرانسه به حساب می آید، به ۵۰ متر می رسد و عرضی برابر با ۴۵ متر دارد. این طاق به دستور ناپلئون و برای پیروزی هایی که کسب کرده است، ساخته شده و نام آن نیز بر گرفته از همین موضوع می باشد. بر روی دیوارهای طاق پیروزی که بسیار دیدنیست، نام فرماندهان ارتشفرانسه حک شده است تا نام آن ها را در تاریخ جاودانه کند.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

فرودگاه فرانسه

برای سفر به کشور فرانسه می توانید از فرودگاه های بین المللی آن در هر شهر که مد نظرتان می باشد استفاده نمایید. از جمله این فرودگاه ها می توان به فرودگاه شارل دوگل در شهر پاریس اشاره کرد. از جمله ایرلاین ها و خطوط هواپیمایی که به این فرودگاه پرواز دارند می توان به لوفتهانزا، ترکیش ایرلاینز، عمان ایر، ایر کانادا، ایر فرانس و … اشاره کرد. شما برای سفر به این کشور می توانید از پروازهای مستقیم و غیر مستقیم استفاده کنید. هزینه ی این سفر و بلیط هواپیما نیز به عوامل متعددی مربوط می باشد که از جمله آن ها فرودگاه مقصد و نوع کلاس پرواز شما می باشد.

ویزا و روادید

شما برای سفر به اکثر کشورها علاوه بر داشتن گذرنامه و پاسپورت به ویزا نیز احتیاج دارید. برای سفر به برخی از کشور های اروپایی که عضو توافق نامه ای به نام شینگن می باشند نیز باید ویزای شینگن را دریافت نمایید. در حقیقت ۲۶ کشور اروپایی عضو این توافق نامه می باشند که از جمله این کشورها اتریش، دانمارک، آلمان، یونان، فرانسه و … می باشند. سخت گیری برای دریافت ویزای شینگن کمی بیشتر از ویزاهای دیگر می باشد. شما برای اخذ ویزای هر کشور باید به سفارت خانه ی آن مراجعه کرده و از این طریق اقدام نمایید. آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ویزا قبل از رسیدن وقت مصاحبه الزامی می باشد و باید انجام شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

تفاوت ویزا و پاسپورت

برای گرفتن پاسپورت باید به مراکز کشور خودتان مراجعه نمایید و در حقیقت این گذرنامه و پاسپورت برای هویت شما صادر می شود. شما برای گرفتن پاسپورت باید به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و با دادن درخواست پاسپورت اقدام به اخذ گذرنامه نمایید. شما با پاسپورتی که از طرف کشورتان صادر می شود می توانید تنها به سفر به معدود کشورهایی مانند ترکیه سفر نمایید؛ اما برای رفتن به کشورهای اروپایی و آمریکا و … باید ویزای مربوط به این کشورها را دریافت نمایید. برای این کار باید از طریق آژانس ها اقدام کنید و مدارک مورد نیاز را برای اخذ ویزا ارائه دهید. به طور معمول مدت اعتبار پاسپورت و گذرنامه ی ۵ ساله می باشد اما اعتبار ویزاها متفاوت می باشد و در هر کشور مختلف است.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

اخذ ویزای فرانسه

اگر بخواهید ویزای کشور فرانسه را دریافت نمایید باید پیش از آن وقت سفارت فرانسه رزرو کنید و برای اینکار باید از طریق آژانس های گردشگری اقدام کنید. آدرس دقیق این سفارت در خیابان نوفل لوشاتو پلاک ۶۴-۶۶ می باشد. برای درخواست ویزای فرانسه می توانید از طریق سرچ در اینترنت بهترین آژانس های ارائه دهنده خدمات ویزا را شناسایی نمایید. اگر می خواهید مدارکتان را جهت اخذ ویزای فرانسه به سفارت خانه ارائه دهید، می توانید از روز یکشنبه تا چهارشنبه در ساعت های ۲ و ۳ بعد از ظهر اقدام نمایید.

 ویزای فرانسه بر سه نوع می باشد:

۱-ویزای فرانسه بلند مدت که برای اقامت های طولانی مدت مناسب است.

۲-ویزای فرانسه کوتاه مدت که برای سفرهای توریستی شما مناسب خواهد بود.

۳-ویزای فرانسه ترانزیت که تنها برای تردد شما در فروگاه کشور فرانسه در نظر گرفته شده است.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

شرایط لازم جهت درخواست ویزای فرانسه

برای درخواست ویزای فرانسه باید حداقل شرایط را داشته باشید. داشتن گذرنامه و پاسپورت که باید اعتباری حداقل ۶ ماهه داشته باشد که در غیر این صورت باید نسبت به تمدید آن اقدام نمایید، داشتن دو صفحه خالی در گذرنامه، حضور شخصی که قصد سفر به کشور فرانسه و اخذ ویزای فرانسه را دارد که البته کودکانی که زیر سن ۱۲ سال هستند از این قاعده مستثنی هستند، دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزای فرانسه و پرداخت هزینه ای بابت تشکیل پرونده برای درخواست ویزای فرانسه برای شما از جمله این شرایط می باشد. دقت داشته باشید در صورتی که به هر دلیلی از اخذ ویزای فرانسه منصرف شوید این مبلغ به شما بازگردانده نمی شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه

شما برای گرفتن ویزای فرانسه در ابتدا باید هدفتان از سفر را مشخص نمایید و بنا بر آن نوع ویزایی که می خواهید دریافت کنید را مشخص کنید. ویزای تحصیلی فرانسه برای افرادی که می خواهند برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنند، مناسب است. ویزای کار و سرمایه گذاری، ویزای توریستی، ویزای وابسته از جمله ویزاهای فرانسه می باشد که شما می توانید با داشتن مدارک و شرایط برای دریافت آن ها اقدام نمایید. در ادامه ی متن به بررسی هر کدام از این ویزاها خواهیم پرداخت و مدارک لازم جهت دریافت آن ها را بیان می کنیم.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

شرایط تحصیلی مناسب و دانشگاه های معتبر فرانسه سبب شده است تا بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل به این کشور سفر نمایند. اگر بخواهید برای تحصیل به کشور فرانسه بروید باید ویزای فرانسه که برای تحصیل می باشد را دریافت نمایید. قبل از اقدام برای دریافت ویزای فرانسه تحصیلی باید در آزمون زبان فرانسه که توسط سفارت فرانسه واقع در دانشگاه تهران برگزار می شود، شرکت کنید. کسب نمره ی قبولی در این آزمون برای گرفتن ویزای فرانسه ضروری می باشد.

در صورتی که قبل از اتمام دوره ی تحصیلتان، تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما به پایان رسید، باید سریعاً برای تمدید آن اقدام نمایید در غیر این صورت باید از کشور فرانسه خارج شوید. در صورتی که تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما پایان یابد و شما در این کشور بمانید، ممکن است عواقب زیادی برای شما در پی داشته باشد که از جمله ی آن منع ورود شما برای همیشه به این کشور می باشد.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

برای گرفتن ویزای فرانسه قبل از اقدام باید مدارکی را جهت ارائه به سفارت خانه آماده نمایید. نوشتن یک شرح حال از خودتان و زندگیتان اولین گام برای اخذ ویزای فرانسه می باشد. باید هدفتان را از گرفتن ویزای فرانسه و تحصیل در این کشور مشخص نمایید. اگر قصد سفر و اقامت در این کشور را دارید و می خواهید ویزای تحصیلی را دریافت کنید، باید توصیه نامه ای از دو استاد را داشته باشید. لازم به ذکر است که این دو استاد باید در دانشگاهی که می خواهید در آن ثبت نام نمایید تدریس کنند.

مدارک تحصیلی و مدرک زبان فرانسوی شما نیز باید تکمیل شده باشد و به همراه مدارک سوابق کاری و رزومه ی شما به سفارت خانه ارائه شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

ویزای کاری فرانسه

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه، ویزای کاری می باشد که گرفتن آن کمی سخت تر از دیگر ویزاهای فرانسه است. علت این سخت گیری نیز جمعیت نسبتاً زیاد این کشور و عدم نیاز به نیروی کار می باشد. اولویت برای کار کردن و استخدام در کشور فرانسه افراد دارای تابعیت این کشور می باشند. اما در صورتی که شما ویزای تحصیلی را کسب کرده باشید و بدین واسطه شروع به کار در این کشور نمایید، مشکلی برای شما پیش نمی آید. در ادامه به شرایط اخذ ویزای فرانسه می پردازیم.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

شرایط اخذ ویزای کاری

در صورتی که بخواهید برای کار به کشور فرانسه بروید و ویزای فرانسه را در این جهت دریافت نمایید، باید یک فرد یا شرکت برای شما یک دعوت نامه ی کاری ارسال نماید که بنا بر آن بتوانید برای ویزای فرانسه اقدام کنید؛ اما دقت داشته باشید که در حدود ۳ ماه در روزنامه ی کشور فرانسه آگهی استخدام منتشر می شود و اگر فردی برای کار متقاضی نشود، این آگهی را در دیگر کشورهای اتحادیه منتشر می کنند و اگر باز هم کسی برای کار پیدا نشد، شما می توانید برای آن کار اقدام نمایید.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

ویزای پزشکی فرانسه

پیشرفته بودن و داشتن امکانات پزشکی در کشور فرانسه باعث شده تا بسیاری از افراد برای استفاده از این امکانات و خدمات برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنند. کشور فرانسه جزء کشورهای پیشرفته محسوب می شود و همین موضوع باعث شده تا در زمینه ی پزشکی نیز از بسیاری کشورها پیشرفته تر باشد. هر سال بیماران زیادی از سراسر دنیا برای درمان و استفاده از خدمات پزشکی این کشور برای ویزای فرانسه اقدام می کنند و ویزای پزشکی را دریافت می نمایند. این ویزای فرانسه جزء ویزای فوری محسوب می شود و در اسرع وقت در صورت تکمیل بودن مدارک ویزای فرانسه برای شما صادر می شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

مدارک مورد نیاز برای ویزای پزشکی

برای این که بتوانید ویزای پزشکی را دریافت کنید باید مدارکتان را تکمیل و در وقت سفارت فرانسه رزرو شده خود به سفارت خانه ی این کشور تحویل دهید. این مدارک شامل یک فرم تکمیل شده جهت درخواست بیمار برای درمان در کشور فرانسه، داشتن یک پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار، یک قطعه عکس که به حال حاضر شخص شباهت داشته باشد، داشتن تمکن مالی برای اقامت و هزینه های درمان و ارائه ی مدارکی در این باره، نام بیمارستان و دکتر مورد نظر در فرانسه که برای درمان می خواهید به آن جا مراجعه نمایید، می شود که باید تمامی این مدارک را قبل از اقدام برای دریافت ویزای فرانسه فراهم و تکمیل نمایید.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

ویزای ازدواج

از دیگر انواع ویزای فرانسه می توان به ویزای ازدواج اشاره کرد. این نوع از ویزای فرانسه از دیگر انواع ویزا راحت تر دریافت می گردد. اگر شما با یک فرد که تابعیت فرانسه و اقامت این کشور را دارد ازدواج کنید، می توانید از این طریق ویزای فرانسه را به راحتی دریافت کنید؛ اما این در حالیست که فردی که با او ازدواج می کنید، مسئولیت هزینه های زندگی شما و خودش را قبول نماید و بتواند این موضوع را اثبات کند. به همین دلیل شخصی که با او ازدواج می کنید باید دارای یک منزل و محل سکونت برای دو نفر باشد. اگر می خواهید پس از ازدواج با فردی که دارای اقامت دائم فرانسه می باشد شما نیز اقامت دائم را دریافت کنید باید بدانید که این کار بعد از گذشتن ۴ سال از ازدواجتان ممکن است. بنابراین بعد از آن که ۴ سال از ازدواج شما گذشت و تاریخ اعتبار ویزای فرانسه شما رو به اتمام بود می توانید برای دریافت ویزای اقامت دائم اقدام نمایید.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

ویزای توریستی فرانسه

پیش از این به طور مختصر به جاذبه های دیدنی کشور فرانسه پرداختیم. این جاذبه های دیدنی سبب شده است تا سالانه تعداد زیادی از گردشگران بخواهند به این کشور سفر کنند و از این مکان های دیدنی بازدید نمایند و به همین دلیل درخواست برای ویزای فرانسه در این مورد زیاد می باشد. اگر می خواهید که به عنوان یک بازدید کننده و مسافر به کشور فرانسه سفر کنید، برای کسب و اخذ ویزای فرانسه باید ویزای شینگن را دریافت نمایید زیرا فرانسه جزء پیمان شینگن می باشد.

حال اگر شخصی از آشنایان یا وابستگان شما در این کشور اقامت دارد، می تواند با فرستادن یک دعوت نامه گرفتن ویزای فرانسه را برای شما آسان تر کند و روند گرفتن ویزای شینگن سریع تر می شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی

اگر می خواهید برای گرفتن ویزای فرانسه اقدام کنید و ویزای توریستی این کشور را دریافت نمایید، باید گذرنامه ی اصل خودتان را که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار است و دو صفحه از آن خالی می باشد و همچنین دو نسخه کپی از آن را به همراه داشته باشید. اگر پاسپورت شما اعتباری کمتر از ۶ ماه دارد و یا صفحات آن پر می باشد در ابتدا باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

۴ قطعه عکس پرسنلی که به تازگی گرفته اید و به چهره ی حال حاضرتان شبیه می باشد نیز باید تهیه نمایید زیرا از این عکس برای تشخیص هویت شما استفاده می شود. کپی از تمامی صفحات شناسنامه و داشتن تأییدیه تمکن مالی که بانک برای شما صادر کرده است نیز از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد که باید به همراه داشته باشید. اگر دارای سپرده ی حداقل ۴۰ میلیونی هستید، باید کپی از این قرارداد نیز به سفارت خانه جهت تکمیل مدارکتان ارائه دهید.

اخذ ویزای فرانسه

اگر دانشجو هستید باید کارت بین المللی دانشجویی را به همراه داشته باشید و آن را نیز ارائه دهید. اگر دارای شرکت خصوصی هستید باید یک نسخه کپی روزنامه تأسیس شرکت و آخرین تغییرات آن را جهت تکمیل مدارکتان ارائه دهید زیرا این موضوع ممکن است در گرفتن ویزای فرانسه به شما کمک کند. اگر شما کارمند بخش دولتی می باشید باید برای اخذ ویزای فرانسه یک نسخه ی کپی از آخرین حکم کارگزینی تان تهیه و فیش حقوقیتان به همراه گواهی بیمه تأمین اجتماعی ارائه دهید. توجه داشته باشید که این مدارک را به زبان انگلیسی نیز ترجمه کرده و به همراه داشته باشید. اگر در قبل، ویزا داشتید باید کپی از این ویزاها را نیز به همراه داشته باشید. برای رفتن به سفر و کسب ویزای فرانسه باید ضمانتی به مبلغ ۴۰ میلیون تومان به دفتر تحویل دهید. این مبلغ تنها برای ضمانت بوده و بعد از سفر به شما بازگردانده می شود.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

تعداد دفعاتی که حق ورود به فرانسه را دارید.

در ویزای فرانسه که دریافت می کنید سه تاریخ را مشاهده می نمایید. یک تاریخ برای ورود و شروع سفرتان و یک تاریخ نیز جهت روز اتمام سفر شما در این ویزا درج شده است؛ اما تاریخ دیگری نیز جهت اعتبار ویزای فرانسه در آن نوشته شده است که تا آن تاریخ می توانید به کشور فرانسه سفر نمایید؛ اما تعداد دفعاتی که می توانید تا مدت اعتبار ویزای فرانسه به این کشور سفر کنید به نوع ویزای فرانسه ای که شما دریافت کرده اید مربوط است. ویزای فرانسه از این جهت به سه دسته تقسیم می شود.

ویزای فرانسه یک بار ورود، ویزای فرانسه دوبار ورود و ویزای فرانسه چند بار ورود از انواع ویزاها از نظر تعداد دفعات سفر شما به این کشور می باشند.

هزینه ی دریافت ویزای فرانسه

اگر بخواهید که ویزای فرانسه را دریافت کنید، باید مبلغی را برای بررسی مدارک و تشکیل پرونده بپردازید. مقدار این هزینه وابسته به سن شخصی است که می خواهد برای دریافت ویزا اقدام نماید. به طور مثال کودکان زیر ۶ سال نیازی به پرداخت هزینه برای اخذ ویزا ندارند. هزینه ی اخذ ویزا به واحد یورو حساب می شود و باید آن را به یورو پرداخت نمایید. گروه سنی ۶-۱۲ سال نیز هزینه ای حدوداً نصف شخص بزرگ تر از ۱۲ سال می پردازند.

اخذ ویزای فرانسه
اخذ ویزای فرانسه

نکات مهم در زمان مصاحبه

باید دقت داشته باشید که به همراه بردن دوربین عکاسی یا هر گونه عکس گرفتن و فیلم برداری از سفارت خانه ممنوع می باشد. داشتن صداقت در زمان مصاحبه و پر کردن فرم ها با جواب درست و صحیح از دیگر نکات مهم در اخذ ویزای فرانسه و هر کشور دیگری می باشد؛ زیرا ممکن است در غیر این صورت عواقب سنگینی برای شما داشته باشد و دیگر هرگز نتوانید ویزای این کشور را دریافت نمایید. برای گرفتن ویزا و روادید هر فرد باید شخصاً در سفارت خانه حضور یابد و خود برای دریافت ویزا اقدام نماید مگر آن که کودک زیر ۱۲ سال باشد که در این صورت مادر یا پدر می توانند از جانب او برای دریافت ویزا اقدام کنند.

برای اخذ ویزا باید به سفارت خانه ی مربوطه مراجعه کنید و از پرداخت هزینه و محول کردن کارها به شرکت ها یا آژانس ها خودداری نمایید.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص ویزای فرانسه ، وقت سفارت فرانسه ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

 

 


این مطلب تبلیغاتی بوده و وب سایت تاپ تراول هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعات تماس و توضیحات آن ندارد


 

امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *