تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اروپا, بلیط هواپیما, پاریس, فرانسه

مقاصد پروازی پارس ایر کدامند؟ 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

مدتی پیش بود که برای یک سفر کاری، باید به شیراز سفر می کردم. با توجه به ساعت پروازها، بلیط خود را از یک شرکت هواپیمایی به نام پارس ایر خریداری کردم. روز سفر، پس از رسیدن به فرودگاه، مراحل صدور بلیط و تحویل چمدان را انجام دادم. اما وقتی برای سوار شدن به هواپیما، به باند فرودگاه وارد شدیم با هواپیمایی روبرو شدم که تا حالا ندیده بودم. یک هواپیمای نسبتا کوچک را در مقابل خودم می دیدم. مطمئن بودم این هواپیما از خانواده هواپیماهای بوئینگی که چند هفته پیش برای پرواز تبریز تهران از رسپینا استفاده کرده بودم، نبود.

با پرس و جو متوجه شدم که این هواپیما یک هواپیمای بمباردیه سی آر جی 200 و محصول یک شرکت کانادایی است. در ایران هم، فقط شرکت هواپیمایی پارس از این نوع هواپیما استفاده می کند. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی این شرکت و مقاصد پروازی پارس ایر بپردازیم.

پارس ایر

معرفی هواپیمایی پارس

پارس ایر از شرکت های خصوصی و تازه تاسیس در بین شرکت های هواپیمایی محسوب می شود. این شرکت در سال 94 با نام پارس اقیانوس کیش تاسیس شد. در همان ابتدای کار، هواپیمایی پارس سه فروند جت بمباردیر CRJ 200 را به خدمت گرفت تا با هواپیماهایی جدید بر فراز آسمان ایران پرواز کند. ظرفیت تمامی هواپیماهای بمباردیه این شرکت 50 نفر است و همگی آنها در مالکیت پارس ایر قرار دارند. با توجه به سال ساخت هواپیماها، این شرکت یکی از جوان ترین ناوگان های هواپیمایی کشور را در اختیار دارد. نخستین پرواز داخلی این شرکت در سال 99 و از تهران به شیراز انجام شد. البته این شرکت در 29 خرداد 1400 نیز اولین پرواز خارجی خود را از مبدا تهران به مقصد گرجستان و شهر تفلیس انجام داد. دفتر مرکزی این شرکت در شیراز، خیابان سید جمال الدین اسد آبادی قرار دارد.

پارس ایر

نکته: بسیاری از افراد، این شرکت هواپیمایی را با شرکتی که با نام پارس که پیش از انقلاب اسلامی ایران وجود داشته، اشتباه می گیرند. اما هواپیمایی پارس یک شرکت خصوصی است و هیچ ارتباطی با آن شرکت قدیمی ندارد.

بیشتر بخوانید:

انواع هواپیماهای مسافربری ایران را بیشتر بشناسید

پارس ایر

مقاصد پروازی پارس ایر

با توجه به موقیعت مکانی و شهر مادر این شرکت هواپیمایی، قابل پیش بینی است که شیراز، بیشترین بار ترافیکی هواپیماهای این شرکت را به دوش می کشد. مسیر تهران – شیراز – تهران، پر تقاضا ترین مسیر برای پارس ایر است. این پرواز 4 بار در هفته و در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه انجام می شود.

اما از مسیرهای دیگر این هواپیمایی می توان به تهران – یاسوج – تهران در روز های شنبه و یکشنبه، تهران – خرم آباد – تهران در روز های شنبه و دوشنبه، تهران – بیرجند – تهران در روز های یکشنبه و سه شنبه، تهران – شهرکرد – تهران در روز های دوشنبه و سه شنبه، تهران – جهرم – تهران در روز های چهارشنبه هر هفته و تهران – جاسک – تهران در روز های پنج شنبه هر هفته اشاره کرد. البته به جز این مسیرها، پارس ایر تا کنون پرواز هایی را نیز به بعضی شهرهای دیگر مثل کنارک، کیش و ایرانشهر داشته است و البته به مرور زمان در حال توسعه مسیر های هوایی خود می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *