تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
ترکیه, دیدنی های استانبول

پارک گولهانه ، معروفترین پارک استانبول | Gülhane Park 

اجاره ماشین در دبی تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پارک گولهانه استانبول

در این مقاله از معرفی جاهای تفریحی استانبول شما را با پارک گولهانه یا گلخانه که معروفترین پارک شهری استانبول است آشنا خواهیم کرد. پس اگر به دنبال پارکهای استانبول میگردید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مختصری درباره استانبول

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) یا قسطنطنیه بزرگ‌ ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است

بزرگ ترین شهر کشور ترکیه استانبول می باشد . استانبول تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را ازیکدیگر جدا می‌کند و تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.استانبول یکی از مقاصد گردشگری کشور ترکیه است که سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان مخصوصا از ایران برای تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری به این شهر سفر می کنند. در این مقاله تصمیم گرفتیم تا پارک گولهانه که یکی از معروفترین پارک های استانبول است به شما معرفی کنیم . طی ماه مارس و آوریل (نیمه اسفند تا نیمه اردیبهشت) هر سال، شاهد برگزاری فستیوال لاله در پارک گولهانه استانبول هستیم

پارک گولهانه (Gulhane)

پارک گولهانه یا گلخانه ، معروف‌ ترین پارک استانبول و فضای سبز شهری است که بیشتر گردشگران از آن بازدید می‌کنند. کل این منطقه باغ‌ های خصوصی کاخ توپکاپی بود که در دوران عثمانی تنها به روی سلطان و اعضای دربار سلطنتی او باز بود. امروزه این محوطه فضای اطراف کاخ‌ و موزه‌ ی باستان‌ شناسی استانبول و همچنین دو موزه ‎ی کوچک دیگر یعنی موزه‌ ی علم و فناوری استانبول در اسلام و موزه ‎ی ادبیات احمد حمدی تانپینار را در برمی‎گیرد. این پارک جایی بسیار خوش‌ آب‌ و هوا با فضای طبیعی در مرکز تاریخی استانبول است که مملو از باغچه‌ های گل و آبراهه‌ هایی بین مسیرهای پر پیچ‌ و‌ خم درختان است.

پارک گولهانه استانبول

در بهار می‌توانید نمایشگاه معروف لاله‌ های پارک را ببینید. جشنواره‌ ی سالانه‌ی لاله ی استانبول به طور رسمی تا خرداد ادامه دارد، اما بسته به آب‌ و هوا، می‌توانید گل‌ های لاله‌ ها را از اواسط فروردین ببینید. شما در این زمان می‌توانید گل‌ های لاله را در سراسر شهر تماشا کنید، اما سفر به یکی از پارک‌ های اصلی شهر مانند گولهانه به شما این فرصت را می‌هد تا جلوه‌ ی کامل لاله‌ ها را درک کنید. به سمت شمال شرقی پارک قدم بزنید تا مناظر وسیعی را در سراسر تنگه بسفر و دریای مرمره مشاهده کنید. ورودی اصلی پارک گولهانه در خیابان آلمدار، مستقیماً پایین تپه‌ ی ایاصوفیه قرار دارد. ایستگاه تراموای گولهانه روبروی دروازه‌ی اصلی پارک است.

پارک گولهانه استانبول

پارک گولهانه کجاست ؟

پارک گولهانه استانبول در منطقه امینونو واقع شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *