تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
دانمارک, سوئد

پل اورسوند ، مرز بین دانمارک و سوئد | Øresund Bridge 

اجاره ماشین در دبی
تور تابستان 1403 تور لحظه آخری

پل اورسوند

در این مطلب از وب سایت گردشگری تاپ تراول شما را با پل اورسوند ، عجیب ترین پل و تونل زیر آب آشنا خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

پل اورسوند در واقع یک پل دو طرفه ریلی و جاده ایست که به عنوان عجیب ترین پل و تونل زیر آب شناخته شده است. این پل دو کشور دانمارک و سوئد را به یکدیگر متصل و اتصال آن در حقیقت توسط یک تونل و پل بر قرار شده به همین دلیل عنوان عجیب ترین پل و تونل زیر آب را از آن خود کرده است.

دانمارک و سوئد، توسط یک نوار باریک آب –تنگه اورسوند– از هم جدا شده اند. البته، بر روی نقشه ممکن است این نوار باریک به نظر برسد، اما در واقع، تنگه اورسوند ۱۶ کیلومتر عرض دارد. در گذشته، دانمارکی ها و سوئدی ها این فاصله را با استفاده از کشتی می پیمودند، اما این سفر از لحاظ زمان، طولانی بود. تصمیمی که راجع به ساخت پل اورسوند گرفته شد، یک تصمیم واقعا منحصر به فرد بود و یک بار دیگر، ما متقاعد شدیم که معماران واقعا افراد نابغه ای هستند.


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

پل اورسوند

این پل توسط -روتن- معمار معروف دانمارکی، برای اتصال دو شهر کپنهاک دانمارک و مالمو سوئد طراحی و اجرا شده است.

پل اورسوند به طول ۱۶٫۴ کیلومتر متشکل از یک پل، یک جزیره مصنوعی و تونل است که کپنهاگ پایتخت دانمارک در یک سوی تنگه اورسوند را به  شهر مالمو سوئد در آن سوی تنگه متصل می کند. این مسیر در سال ۲۰۰۰ افتتاح شد و دارای  دو لاین بزرگراه اروپا در قسمت فوقانی و ریل دو طرفه قطارهای پرسرعت در قسمت تحتانی است.

پل اورسوند

این پل ۷٫۷ کیلومتری محل اتصال ساحل ۴ کیلومتری سوئد با جزیره مصنوعی پبرهولم در وسط تنگه اورسوند است که امروزه بخشی از طبیعت بکر به حساب می آید. تونلی ۳٫۵ کیلومتری در زیر آب، پبرهولم را به دلیل  نزدیکی به فرودگاه بین المللی کاستراپ به دانمارک متصل می کند. در سال ۲۰۰۷، بیست و پنج میلیون سفر از طریق این پل صورت گرفت که ۱۷ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

پل اورسوند، سوئد و دانمارک را با تاثیر اندک و قابل چشم پوشی به محیط زیست حساس دریایی متصل می کند و با ایجاد زیستگاه های جدید و کاهش آلودگی هوا در مقایسه با حمل و نقل دریایی قدیمی در تنگه به محیط زیست کمک می کند. جاده  یکپارچگی اقتصادی و اجتماعی در سراسر منطقه تنگه اورسوند را افزایش داده و به توسعه اقتصادی منطقه ای از طریق تسهیل حمل و نقل بین سوئد و دانمارک کمک کرده است.

پل اورسوند


   تبلیغات    

                 تور مسافرتی


امتیاز مقاله

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *