تجربه ای لوکس از   تور استانبول  همراه با ایوار
اصفهان

چادگان ، بهشت استان اصفهان | Chadegan 

اجاره ماشین در دبی
تور ترکیه سلام پرواز تور لحظه آخری

چادگان اصفهان

در این بخش از معرفی جاهای دیدنی ایران در وب سایت مجله گردشگری تاپ تراول درباره چادگان اصفهان که معروف به بهشت اصفهان است سخن خواهیم گفت.

مختصری درباره چادگان اصفهان بدانید :

شهرستان چادگان یکی از شهرستان‌های استان اصفهان در ایران می باشد . مرکز این شهرستان شهر چادگان است. رزوه دیگر شهر آن محسوب می شود .


 لیدوما    

             | اجاره ویلا در رامسر | اجاره سوئیت در کیش


اقامتگاه بوم گردی

نام باستانی این شهر «پاراتاک» بوده که بعدها به چادگان تغییر پیدا کرد. نام چادگان از دو بخش «چاد» و «گان» تشکیل شده است. چاد کلمه‌ای ترکی به معنای شیار، شکاف و دره و گان، پسوند نسبت است.چادگان اصفهان

قرار گرفتن بافت قدیم شهر چادگان در میان دره‌ای کوچک با معنای لغوی آن یکسان است. سابقه تاریخی این منطقه به درستی معلوم نیست، ولی آنچه مسلم است در دوران صفویه با کوچاندن ترک زبانان توسط شاه عباس اول به این ناحیه و نیز به واسطه داشتن موقعیت طبیعی مساعد و نزدیکی به زاینده رود، منطقه آبادی بوده است.

اگر به نوشته‌های مورخین رجوع شود، آخرین پادشاه هخامنشی برای گردآوری سپاه به پاراتاک آمده و از این راه با عبور از دهات دیگر به همدان رهسپار شده است. درباره اقامت اسکندر در این محل روایات مختلف است، اما از میزان نفوذ وی در این خطه، می‌توان به همین نکته بسنده کرد که مکانی را که اکنون به صورت روستایی در مجاورت چادگان قرار گرفته به نام وی نام‌گذاری شده و هنوز هم به «اسکندری» معروف است.

بسیاری از ما برای دیدن آثار باستانی به شهر اصفهان سفر می کنیم اما در تابستان هوای این شهر کمی گرم است و شاید شما را کمی آزار دهد. پس ما به شما مکانی را پیشنهاد می دهیم که نزدیک به این شهر است اما دنیایی متفاوت به شما نشان خواهد داد.چادگان اصفهان

پس در سفر خود به اصفهان و در برنامه سفر خود رفتن به مکانی در نزدیکی اصفهان به نام شهرستان چادگان را بگنجانید و مطمئن باشید که با یکبار رفتن به این جا قطعا در برنامه های بعدی و سفرهای بعدی خود رفتن به این شهر خوش آب و هوا را خواهید گنجاند.

این مکان جایی نیست جز شهرستان زیبا و خوش آب و هوای چادگان. چادگان یکی از شهرستان های زیبای استان اصفهان است و نام آن نیز همانطور که از ظاهر مشخص است از دو بخش که هر کدام معنی مجزایی دارند تشکیل شده است.

این شهر تنها به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی خوب در این مکان تشکیل شده است زیرا در کنار رودخانه ی زاینده رود قرار گرفته است. طبیعتا در مجاورت رودخانه ی پر آبی چون زاینده رود قرار گرفتن می تواند آب و هوای خوب و زمین های حاصلخیز را به همراه داشته باشد.چادگان اصفهان

مقالات بیشتری بخوانید:


   تبلیغات    

                 تور کیش


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *